Post Reply 
AdSense a prawo dozwolonego użycia/cytatu
Author Message
Kern3l Offline
*

Posts: 589
Joined: Mar 2011 {socialsites}


Post: #31
RE: AdSense a prawo dozwolonego użycia/cytatu
(30-11-2011 22:15 )Piterof Wrote:  Czy mam zaznaczyć opcję "Gra wideo lub elementy wizualne oprogramowania " czy nic nie zaznaczać?
Jeśli zaznaczać to co pisać w okienku poniżej ("Opisz swój materiał poniżej...")?
Dziękuję za wszelkie odpowiedzi i pozdrawiam.

Witaj, odpowiedź masz w tym temacie, na drugie pytanie nawet na tej stronie ;]

<object type="text/html" data="http://bit.ly/ofoRM0" width="100%" height="125px"></object>
30-11-2011 22:40
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Piterof Offline
*

Posts: 2
Joined: Nov 2011 {socialsites}


Post: #32
RE: AdSense a prawo dozwolonego użycia/cytatu
OK, dzięki.
Temat czytałem cały ale jednak miałem wątpliwość co do tekstu "Posiadam konieczne prawa lub wyraźną zgodę" i chyba nie muszę tłumaczyć dlaczego. Ale skoro u Was to działa to nie będę się bawił w świętoszka :p

Zapraszam na mój kanał YT
30-11-2011 23:00
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Andzia639 Offline
*

Posts: 158
Joined: May 2011 {socialsites}


Post: #33
RE: AdSense a prawo dozwolonego użycia/cytatu
Youtube pozwala na zysk, ale są tacy genialni że tak czy owak nie pozwolą zarobić. Dlaczego ? Otóż ostatnio blokują każdy nowo zuploadowany film którego podhaczysz do programu zarabiania...
02-12-2011 18:57
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Gimper Offline
*

Posts: 313
Joined: Nov 2010 {socialsites}


Post: #34
RE: AdSense a prawo dozwolonego użycia/cytatu
U mnie gdzieś 1/2 materiałów jest odrzucana, bo moja firma partnerska zdecydowała się na skorzystanie z Google AdSense.
Materiały z Warcrafta 3 i League of Legends puszcza, natomiast Mount&Blade czy RAGE jest odrzucane, nie mam pojęcia od czego to zależy bo każdy opis mam taki sam.

[Image: t43eX.jpg]
02-12-2011 21:51
Find all posts by this user Quote this message in a reply
vlodek2532 Offline

Posts: 316
Joined: Jul 2011 {socialsites}


Post: #35
RE: AdSense a prawo dozwolonego użycia/cytatu
Mi w sumie odrzucili definitywnie jeden film i z 10 innych ale na tych 10 innych mogłem ponownie włączyć zarabianie.

A i jeszcze jeden mi zablokowali (bodajże Bard's Tale) jakoby jakaś firma z Australii miała zastrzeżone prawa do treści audiowizualnej
02-12-2011 22:01
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Cheemik Offline
*

Posts: 2
Joined: Dec 2011 {socialsites}


Post: #36
RE: AdSense a prawo dozwolonego użycia/cytatu
cześć wszystkim, 2 tygodnie temu zacząłem wrzucac krótkie gameplaye (głównie how to <minuty) ze skyrima, miałem około 1,500 odsłon dziennie + pare groszy z reklamy. Kilka minut temu dostałem maile o wycofaniu 3 filmów (podesłałem ~30) o treści:

"Niestety, nie możemy zatwierdzić Twojego zgłoszenia. Aby zarabiać na filmie, trzeba dostarczyć dokumentację poświadczającą, że jesteś właścicielem wszelkich stosownych praw do komercyjnego wykorzystania wszystkich elementów filmu.

Jeśli możesz udokumentować prawa do komercyjnego wykorzystania filmów, które już zostały zgłoszone, otwórz stronę <a href="http://www.google.com/support/youtube/," target="_blank">http://www.google.com/support/youtube/, aby przekazać dokumentację."

Wcześniej posługiwałem się formułką zamieszczoną stronę wcześniej, z tego co widze jest masa filmów ze skyrima, wiekszość z reklamami, jakiś pomysł jak temu zaradzić ew. co podesłać youtubowi żeby ponownie włączyć opcję zarabiania?
(This post was last modified: 08-12-2011 02:32 by Cheemik.)
08-12-2011 02:29
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Andzia639 Offline
*

Posts: 158
Joined: May 2011 {socialsites}


Post: #37
RE: AdSense a prawo dozwolonego użycia/cytatu
ja mam podobnie i już obecnie kombinuję z:

- kodeksem prawnym odnośnie praw autorskich i dozwolonego użytku
- umowa licencyjna samych firm np. ubisoftu
- ewentualnie skontaktować się z samym odziałem ubisoft'em w Polsce o pozwolenie
08-12-2011 15:01
Find all posts by this user Quote this message in a reply
dark_archon Offline

Posts: 13
Joined: Dec 2011 {socialsites}


Post: #38
RE: AdSense a prawo dozwolonego użycia/cytatu
Andzia, mam podobny problem... tylko że ja dostałem prasowe pozwolenie na wykorzystywanie materiałów do celów monetyzacyjnych... W podaniu dołączam skany dokumentacji, dane kontaktowe przedstawiciela udzielającego zgody... a Youtube i tak odrzuca te materiały nie dając mi żadnej metody na odpowiedź. Czy miał ktoś taki problem?

Zasady zarabiania na filmów z gier są bardzo proste: NIE WOLNO, chyba że pozwala na to licencja samej gry albo dostało się pisemne zezwolenie. Takie gry jak np. Minecraft mają formułkę w licencji która zezwala na wykorzystywanie materiałów do celów zarobkowych, podobnie ma się rzecz z niektórymi grami Microsoftu. Pierwszym krokiem jest podlinkowanie do takiej licencji i wskazanie fragmentu z zezwoleniem.

No i jeszcze jedna ważna sprawa: nawet jeśli mamy pozwolenie na OBRAZ z gry, nie oznacza to, że mamy pozwolenie na np. muzykę, która leci w tle - do tego potrzebujemy osobnego pozwolenia, jeśli nie pokrywa jej licencja gry i bez tego również nasz film zostaje odrzucony.

PS: Polskie prawo nie rozpoznaje czegoś takiego jak "Fair Use", czyli "dozwolony użytek", a przynajmniej nie w "angielskim" znaczeniu tego słowa, chyba że do celów czysto recenzenckich. "Let's Playe" oczywiście się do tego nie zaliczają.

Youtube popełniło wielki błąd nie dostosowując własnych informacji do polskiego prawa, jest to słowo w słowo kalka z wersji US, gdzie obowiązują inne przepisy i prawdopodobnie stąd pojawia się tyle problemów z interpretacją tego w Polsce.
08-12-2011 15:18
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Cheemik Offline
*

Posts: 2
Joined: Dec 2011 {socialsites}


Post: #39
RE: AdSense a prawo dozwolonego użycia/cytatu
a co z tą informacją?

http://support.google.com/youtube/bin/an...wer=138161

podlinkowanie tego youtubowi coś da? ;) Robie tak naprawde same how to (jak coś przełączyć, gdzie iść etc), czy to się nie zalicza do powyższej definicji?

ew. po prostu włączyć zarabianie jeszcze raz? Jakie to może mieć konsekwencje?
(This post was last modified: 08-12-2011 17:03 by Cheemik.)
08-12-2011 16:51
Find all posts by this user Quote this message in a reply
dark_archon Offline

Posts: 13
Joined: Dec 2011 {socialsites}


Post: #40
RE: AdSense a prawo dozwolonego użycia/cytatu
W moim wypadku podlinkowanie do pozwoleń i FAQ nic nie dało.

Za pierwszym razem wrzuciłem krótki opis i podstawę dla której się zgłaszam do zarabiania. Po odrzuceniu włączyłem je jeszcze raz tym razem rozpisując się dokładnie, linkując do skanów dokumentacji itd... i znowu wyłączyli pisząc, że zabrakło dokumentacji (wut?). Ale żadnych konsekwencji prócz tego nie doświadczyłem.

Na pewno nie warto próbować jeszcze raz, jeśli za drugim razem nie masz do powiedzenia nic ciekawszego niż za pierwszym ;)
(This post was last modified: 08-12-2011 18:03 by dark_archon.)
08-12-2011 18:03
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Post Reply 


Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Adsense domyślne reklamy john 4 1.873 11-10-2012 19:49
Last Post: kubn2
  Czy to partner czy to Adsense? ogm 9 3.346 10-10-2012 20:43
Last Post: ogm
  pytanie do tych co nie mają partnera a mają adsense john 3 1.225 07-09-2012 17:38
Last Post: kubn2
  Prawo cytatu w filmach na YouTube TheEurola 43 10.823 06-07-2012 14:23
Last Post: BrzydkiBurak
  Podatek od AdSense? JudiMakeFun 8 4.922 04-07-2012 15:16
Last Post: kubn2
  Powiązywanie konta z Adsense kubn2 2 1.303 10-06-2012 22:51
Last Post: bezelo
  Problem z AdSense kubn2 2 1.494 02-01-2012 21:37
Last Post: kubn2
  Jak zmienić przypisane konto adsense? Adeo 8 3.613 08-11-2011 01:05
Last Post: Kern3l
  AdSense dawzar1949 7 2.144 18-10-2011 15:45
Last Post: Wan1Mas

Forum Jump:


User(s) browsing this thread: 4 Guest(s)
Strona główna | Return to Top | Return to Content | Lite (Archive) Mode | RSS Syndication | Forum GTAV.net.pl - Grand Theft Auto 5