Post Reply 
Bezdomny Jasiu
Author Message
Terratron Offline
*

Posts: 20
Joined: Aug 2012 {socialsites}


Post: #81
RE: Bezdomny Jasiu
(31-08-2012 18:12 )kubn2 Wrote:  Nie wiem czym Ci do łba wbijać wiedzę, ale normalnie się nie da.
Kupujesz grę na PS3 akceptujesz umowę. Teraz pożyczasz ją komuś czyli udostępniasz publicznie łamiesz prawo chyba, że kupiłeś licencję.
JA jak i inni twórcy, którzy robią let's playe z gier w swoich filmach NIE UDOSTĘPNIAM GRY przecież oglądając filmik nie strzelasz za mnie co nie? Nie grasz w tą grę.

Mnie nie trzeba nic wbijać. Za to Tobie wybijać głupotę na pewno. Od początku, panie kamienne ucho, bądź mr. Orzeszek, mówię o bezsensowności pewnych praw z odpowiednią argumentacją. Nigdzie nie powiedziałem o tworzeniu "zagrajmy w", a monetyzacji materiałów z gier określonych licencją. Widać, że umiejętność czytania ze zrozumieniem to rzecz dla Ciebie trudna, ale pewnie z wiekiem się jej nauczysz. Z drugiej strony ktoś kto obejrzał całego Heavy Rain'a nie czuje potrzeby, aby go kupić i samemu go przechodzić, bo już całą otoczkę fabularną zna, ale pomijając nawet to, bo sprawa jest bardziej złożona niż Tobie, który uważa, że VAT to nie podatek, może się przedstawiać. Padbarowi sami wydawcy podsyłali gry, ba, nawet pomysłodawców klepali po ramieniu, do czasu, aż jakiś zawszony urzędnik, albo inny człowiek, na którego np. barmanka krzywo spojrzała, nie doszukał się luki prawnej, aby uprzykrzyć komuś życie, bo nie da się w Polsce wydać umowy, która pozwalałaby wykorzystywać gry, w jakim stopniu robi to wyżej wymieniony Padbar(można wejść zagrać i wyjść, nie kupując nic).
(This post was last modified: 31-08-2012 18:21 by Terratron.)
31-08-2012 18:18
Find all posts by this user Quote this message in a reply
kubn2 Offline
*

Posts: 383
Joined: Nov 2011 {socialsites}


Post: #82
RE: Bezdomny Jasiu
To po co mówisz o bezsensowności prawa skoro to się mija z celem dyskusji?
"Wskaż mi człowieka, a paragraf się znajdzie". Komuś bar był nie na rękę i postanowił się z nim uporać.

Quote:Nigdzie nie powiedziałem o tworzeniu "zagrajmy w",
"Przyganiał kocioł garnkowi... Pan ma pisemne pozwolenie od Valve na wrzucanie reklam do filmów z Counter Strike: Global Offensive?"

Co gorsze nadal nie potrafisz pojąć, że Valve, EA itd. nie strzelą sobie w stopę.
Załóżmy Ty mówisz Valve: "on łamie prawo pokazuje wasz produkt na YT kręci z niego LP!" Jakiś facecik z Valve ok sprawdzimy to ogląda moje LP i mówi Ci: "No pokazuje, ale jest to nam na rękę więc nie podejmiemy żadnych działań" Ty: "aleee on łamie umowę!" pracownik: "no tak ale na naszą korzyść"
(This post was last modified: 31-08-2012 18:29 by kubn2.)
31-08-2012 18:28
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Terratron Offline
*

Posts: 20
Joined: Aug 2012 {socialsites}


Post: #83
RE: Bezdomny Jasiu
(31-08-2012 18:28 )kubn2 Wrote:  
Quote:Nigdzie nie powiedziałem o tworzeniu "zagrajmy w", a monetyzacji materiałów z gier określonych licencją.
"Przyganiał kocioł garnkowi... Pan ma pisemne pozwolenie od Valve na wrzucanie reklam do filmów z Counter Strike: Global Offensive?"

(31-08-2012 18:28 )kubn2 Wrote:  Co gorsze nadal nie potrafisz pojąć, że Valve, EA itd. nie strzelą sobie w stopę.
Załóżmy Ty mówisz Valve: "on łamie prawo pokazuje wasz produkt na YT kręci z niego LP!" Jakiś facecik z Valve ok sprawdzimy to ogląda moje LP i mówi Ci: "No pokazuje, ale jest to nam na rękę więc nie podejmiemy żadnych działań" Ty: "aleee on łamie umowę!" pracownik: "no tak ale na naszą korzyść"

[Image: 121_1.png]
(This post was last modified: 31-08-2012 18:35 by Terratron.)
31-08-2012 18:35
Find all posts by this user Quote this message in a reply
kubn2 Offline
*

Posts: 383
Joined: Nov 2011 {socialsites}


Post: #84
RE: Bezdomny Jasiu
Tak odpowiedź na poziomie.
Dobra prawie 3 strony tematu jest nie na temat wiec może wróćmy do Jasia/Jacka.

Infiegogo ma już 853 dolary na liczniku i to w jeden dzień, cel na pewno zostanie osiągnięty i ciekawe do jakiej kwoty się przebije. Wchodzę w funders a tam nick socjorojo. Tylko nie pokazane ile wpłacił. Podobnie skkf.

P.S Jak powiesz reszty nie trzeba w sklepie to pracownik nie poleci do szefa powiedzieć, że ktoś dał więcej niż w umowie było zawarte co nie?
(This post was last modified: 31-08-2012 18:44 by kubn2.)
31-08-2012 18:40
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Terratron Offline
*

Posts: 20
Joined: Aug 2012 {socialsites}


Post: #85
RE: Bezdomny Jasiu
(31-08-2012 18:40 )kubn2 Wrote:  Tak odpowiedź na poziomie.

http://youtu.be/FXDCkz72Koo

(31-08-2012 18:40 )kubn2 Wrote:  P.S Jak powiesz reszty nie trzeba w sklepie to pracownik nie poleci do szefa powiedzieć, że ktoś dał więcej niż w umowie było zawarte co nie?

Polecam przejść się jutro do sklepu i spytać, co się w takiej sytuacji robi.
(This post was last modified: 31-08-2012 18:45 by Terratron.)
31-08-2012 18:44
Find all posts by this user Quote this message in a reply
kubn2 Offline
*

Posts: 383
Joined: Nov 2011 {socialsites}


Post: #86
RE: Bezdomny Jasiu
Dobra z tego co widzę jesteś zwykłym trolem. Trudno.

1 refresh i 10 dolarów więcej do jutra cel będzie spokojnie osiągnięty. Ciekawe czy Rock coś wpłaci. xd
31-08-2012 18:48
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Rangy Offline
*

Posts: 198
Joined: Jan 2012 {socialsites}


Post: #87
RE: Bezdomny Jasiu
(31-08-2012 18:12 )kubn2 Wrote:  Nie wiem czym Ci do łba wbijać wiedzę, ale normalnie się nie da.
Kupujesz grę na PS3 akceptujesz umowę. Teraz pożyczasz ją komuś czyli udostępniasz publicznie łamiesz prawo chyba, że kupiłeś licencję.

Quote:JA jak i inni twórcy, którzy robią let's playe z gier w swoich filmach NIE UDOSTĘPNIAM GRY przecież oglądając filmik nie strzelasz za mnie co nie? Nie grasz w tą grę.

Przyjdź do kolegi, zagraj w grę na jego komputerze i zaraz Ci wpada ABW, lol. Ale tak na temat, to nie ma sensu się spierać o prawa, skoro nie są one egzekwowane.
(This post was last modified: 31-08-2012 18:52 by Rangy.)
31-08-2012 18:48
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
appareil Offline
*

Posts: 1.160
Joined: Dec 2010 {socialsites}


Post: #88
RE: Bezdomny Jasiu
Ja pierdolę.
Zacznijmy od początku. Kubenie drogi, dolurkaj sprawę z padbarem, bo tak się składa że lokal zdarzało mi się odwiedzać i znam sprawę lepiej. Policja zarekwirowała konsole i gry ofiarowane także wydawców. Właściciel praw autorskich zezwala, a policja przychodzi i mówi, że nie. Ot co.
Po drugie, licencja to licencja. Ma to do siebie, że nie stanowi prawa i jest poniżej niego. Jeśli więc prawo pozwala mi na jakieś działanie np. pożyczenie gry kumplowi, a licencja zabrania to w tym momencie mam ją gdzieś. Also, pożyczenie gry komuś, kogo znasz, to nie jest publiczne udostępnianie.
Po trzecie,
Quote:Tak samo imbecylną rzeczą jest obok podatku dochodowego, opodatkowanie zbiórek publicznych.
[Image: 429278_378888682127998_973301692_n.jpg]

A teraz proszę o przerwanie offtopa, bo muszę ustalić, odkąd wydzielić posty.
(This post was last modified: 31-08-2012 19:26 by appareil.)
31-08-2012 19:18
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Terratron Offline
*

Posts: 20
Joined: Aug 2012 {socialsites}


Post: #89
RE: Bezdomny Jasiu
(31-08-2012 19:18 )apparatus Wrote:  [Image: 429278_378888682127998_973301692_n.jpg]

[Image: 220px-Ludwig_von_Mises.jpg]

:-)
31-08-2012 19:27
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Grones Offline
*

Posts: 14
Joined: Aug 2012 {socialsites}


Post: #90
RE: Bezdomny Jasiu
No ładnie już 1007$ :)
31-08-2012 19:28
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Post Reply 


Forum Jump:


User(s) browsing this thread: 19 Guest(s)
Strona główna | Return to Top | Return to Content | Lite (Archive) Mode | RSS Syndication | Forum GTAV.net.pl - Grand Theft Auto 5