Post Reply 
Kliki myszką podczas nagrywania
Author Message
john Offline
*

Posts: 176
Joined: Aug 2012 {socialsites}


Post: #1
Kliki myszką podczas nagrywania
Czy przeszkadza Wam to? Jak robicie że nie słychać klików myszką albo je minimalizujecie ? Mogę się bawić z każdym nagraniem i usuwać między gadaniną kliki myszką i często dźwięki klawiszy z klawiatury ale jest to mega czasochłonne no bo taki odcinek 20 parominutowy pozbawia mnie tych 20 minut podczas których mógłbym co innego robić, np montować film. Pomijam sprawę komentowania gry poza graniem, wtedy nie słychać klikania ale mało kto nagrywa nie nagrywając głosu na żywo podczas grania. Gorzej jak klikam podczas gadania to wtedy nie da się usunąć. Wiem że to nie jest zbyt uciążliwe dla słuchacza ale taki G-track nieźle łapie wszystko z otoczenia. Jeden klik to jeszcze nic ale jak walczę i klikam wiele razy pod rząd to trzeba usuwać ten irytujący dźwięk z pliku dźwiękowego. Mogę oddalić mikrofon od myszki ale wtedy mnie będzie gorzej słychać z resztą mam takie ułożenie że nie mam za bardzo gdzie postawić mikrofonu. Jak nagrywacie by te kliki zminimalizować lub je całkowicie usunąć ?

PS do tych co mają G-tracka, co ten pajączek do G-tracka daje ? Chciałbym zobaczyć jakieś porównanie jak nagrywa bez pajączka a jak z, jakieś przykłady tego co zagłusza bo nigdzie takich testów nie słyszałem, wtedy bym się zastanowił nad zakupem.
13-10-2012 05:55
Find all posts by this user Quote this message in a reply
kubn2 Offline
*

Posts: 383
Joined: Nov 2011 {socialsites}


Post: #2
RE: Kliki myszką podczas nagrywania
Zmniejsz czułość mikrofonu i gadaj trochę głośniej
13-10-2012 10:07
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
WinterWolf Offline
*

Posts: 160
Joined: May 2012 {socialsites}


Post: #3
RE: Kliki myszką podczas nagrywania
Zmniejsz czułość mikrofonu i zbliż się do niego. Im mniejsza czułość mikro tym mniej dźwięków z otoczenia zbierze. Najlepiej zamontuj też jakiś domowej roboty popfiltr, żeby nie było słychać dmuchania w mikro, albo mów delikatnie ponad mikro lub na bok.
13-10-2012 11:27
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
appareil Offline
*

Posts: 1.160
Joined: Dec 2010 {socialsites}


Post: #4
RE: Kliki myszką podczas nagrywania
Quote:do tych co mają G-tracka, co ten pajączek do G-tracka daje ? Chciałbym zobaczyć jakieś porównanie jak nagrywa bez pajączka a jak z, jakieś przykłady tego co zagłusza bo nigdzie takich testów nie słyszałem, wtedy bym się zastanowił nad zakupem.
Koszyk tłumi wstrząsy, np. od naciskania klawiatury. Jeden ze znajomych dawał mi porównanie, a ma zwyczaj dość intensywnego wciskania przycisków na niej. Efekt jest dużo lepszy. Jednakże, warto najpierw spróbować podłożyć ręcznik pod klawiaturę, jeśli nie walisz w nią to powinno wystarczyć.

Jeśli chodzi o myszkę - nagraj sobie klik i zapisz go jako próbkę odszumiania.
(This post was last modified: 13-10-2012 12:24 by appareil.)
13-10-2012 12:23
Find all posts by this user Quote this message in a reply
john Offline
*

Posts: 176
Joined: Aug 2012 {socialsites}


Post: #5
RE: Kliki myszką podczas nagrywania
Nagrywam na ciężkim stabilnym laptopie, klawiaturę mam nawet głośną ale mikro stoi na biurku a laptop na tej tacce wysuwanej z biurka dlatego wątpię by to robiło wstrząsy dla mikrofonu, prędzej słychać dźwięk samych klawiszy plus te kliki myszką. Zauważyłem że mógłbym zostawiać w zasadzie dźwięk klawiszy, przeszkadza bardziej klikanie, bo audio gier i tak prawie zagłusza klawiaturę.
No i kwestia ściszania mikro, trochę mi szkoda ściszać bo dobrze wiem że ludzie lubią głośniej niż szept, a sztuczne pogłaśnianie przy obróbce i tak nie daje takiego dobrego efektu co ustalanie samemu głośności mówienia/oddalenia mikrofonu. Myślałem że macie jakieś dobre sposoby na myszkę a la wspomniany wyżej ręcznik pod klawiaturę.
13-10-2012 15:28
Find all posts by this user Quote this message in a reply
appareil Offline
*

Posts: 1.160
Joined: Dec 2010 {socialsites}


Post: #6
RE: Kliki myszką podczas nagrywania
Quote:Myślałem że macie jakieś dobre sposoby na myszkę a la wspomniany wyżej ręcznik pod klawiaturę.
Jest jeden, ale…

Jak już mówiłem, spróbuj z odszumianiem. Podeślij tu próbkę głosu gdzie klikasz w trakcie mówienia, ale zrób jeden próbny klik przed mówieniem. Spróbuję się tym pobawić i zobaczę czy da się to wyeliminować.
(This post was last modified: 13-10-2012 15:37 by appareil.)
13-10-2012 15:34
Find all posts by this user Quote this message in a reply
WinterWolf Offline
*

Posts: 160
Joined: May 2012 {socialsites}


Post: #7
RE: Kliki myszką podczas nagrywania
Czyli mikro masz dalej niż laptop... No to nie możesz niestety zmniejszyć czułości mikrofonu, a to jest właśnie sposób najprostszy i polecany np. przez podcasterów. Polecam posłuchać sobie tego podcastu na temat mikro: http://theaudacitytopodcast.com/tap081-5...icrophone/ UWAGA! Podcast jest w całości po angielsku.
13-10-2012 15:49
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
john Offline
*

Posts: 176
Joined: Aug 2012 {socialsites}


Post: #8
RE: Kliki myszką podczas nagrywania
15-10-2012 16:22
Find all posts by this user Quote this message in a reply
kubn2 Offline
*

Posts: 383
Joined: Nov 2011 {socialsites}


Post: #9
RE: Kliki myszką podczas nagrywania
Ew. możesz coś włożyć (troche kartki husteczki) w szczeline w myszce i powinna ciszej klikać.
15-10-2012 17:26
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
gremlin Offline
*

Posts: 212
Joined: Sep 2012 {socialsites}


Post: #10
RE: Kliki myszką podczas nagrywania
Best advice ever :D

Spróbuj też umieścić myszkę w pojemniku z wodą, ciecz powinna skutecznie wytłumić wszelkie kliki.

Screw you guys, I'm goin' home!
15-10-2012 18:11
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Post Reply 


Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Programy do nagrywania - który najlepszy? Parada 47 21.500 19-03-2013 23:18
Last Post: FrikuZG
  Złe otoczenie do nagrywania MurzyNownia 5 1.628 01-07-2012 03:03
Last Post: bezelo
  Rozdzielczość w grze podczas nagrywania. Mystic44 5 3.297 19-08-2011 20:04
Last Post: vlodek2532

Forum Jump:


User(s) browsing this thread: 4 Guest(s)
Strona główna | Return to Top | Return to Content | Lite (Archive) Mode | RSS Syndication | Forum GTAV.net.pl - Grand Theft Auto 5