Post Reply 
Nie daję Owsiakowi
Author Message
Pan_Limonka Offline

Posts: 11
Joined: Jan 2013 {socialsites}


Post: #21
RE: Nie daję Owsiakowi
Do tego trzeba dorzucić nie jasne intencje Owsiaka i jego firme podpietą pod WOŚP.

Mnie dziwi jedno. Jak przy takim nagłośnieniu imprezy itd. WOŚP zbiera tak mało?

Np. fundacja Dzieciom „Zdążyć z pomocą” (o której istnieniu mało kto wie) z samego "przekaż 1%" Potrafi uzbierać ponad 108 mln zł podczas gdy WOŚP zbiera z 30 razy mniej....
10-01-2013 22:40
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Malix Away
*

Posts: 226
Joined: Aug 2012 {socialsites}


Post: #22
RE: Nie daję Owsiakowi
Może dlatego że WOŚP jest tylko raz w roku, jako wielka akcja, a Zdążyć z pomocą jest nagłaśniane w TV?
10-01-2013 22:59
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Don Offline

Posts: 15
Joined: Jan 2013 {socialsites}


Post: #23
RE: Nie daję Owsiakowi
Malix odnieś się proszę do mojego posta na temat twoich teorii.
10-01-2013 23:01
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Infelicity Offline
*

Posts: 564
Joined: Feb 2012 {socialsites}


Post: #24
RE: Nie daję Owsiakowi
(10-01-2013 22:59 )Malix Wrote:  Może dlatego że WOŚP jest tylko raz w roku, jako wielka akcja, a Zdążyć z pomocą jest nagłaśniane w TV?
Weź się Malix nie pogrążaj, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jest fundacją, która działa cały rok, tak jak każde inne (tyle że WOŚP jest podpięte pod pewną ciekawą firmę, o której nie sposób się czegokolwiek dowiedzieć), myślisz, że dlaczego coroczna impreza w styczniu jest nazwana FINAŁEM Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy?

[Image: aeN1WWp_460sa.gif]
10-01-2013 23:03
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Innominatus Offline
*

Posts: 192
Joined: Nov 2012 {socialsites}


Post: #25
RE: Nie daję Owsiakowi
Don Wrote:"Kto nie daje na wośp niech nie korzysta ze sprzętu", po pierwsze, to co kupuje wośp powinno być zakupione z podatków, które KAŻDY płaci więc KAŻDY ma prawo korzystać ze sprzętu, to że owsiak uzbiera xxx milionów to znaczy że organy państwowe mogą wydać o xxx milionów mniej na sprzęt - bo owsiak kupi.

This.

Don Wrote:I nie pisz bzdur o tym że jak będę w potrzebie to nagle polubię wośp. Każdy kto płaci podatek ma prawo do tego by otrzymać pomoc, bo sprzęt jest kupowany za jego pieniądze, a ten kto daje na orkiestrę to po prostu idiota, ponieważ godzi się na to żeby płacić podatek po raz drugi, chcecie pomóc to dajcie pieniądze bezpośrednio do kogoś kto tego potrzebuje, a nie dam złotówkę raz w roku i już jestem wielkim dobroczyńcą, nie ważne że przez resztę roku mam wszystkich potrzebujących w dupie.

To jest to o co chodzi, ludzie zamiast skupiać się na problemie, i pomyśleć co jest jego przyczyną, wolą bezmyślnie wspierać akcje, a żeby "zatamować" problem, zamiast wyplenić go u podstaw, oczywiście, jest to dosyć ciężkie dla osób, które o pragmatyzmie usłyszą zapewne parę lat w liceach, albo innych zawodówkach, czyli jedynych dobrych szkołach dla cebulaków.

[Image: GKNuxV7.png]
10-01-2013 23:04
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Malix Away
*

Posts: 226
Joined: Aug 2012 {socialsites}


Post: #26
RE: Nie daję Owsiakowi
@Don: Naszą służbę zdrowia lepiej zostawmy w spokoju, bo to nie o niej temat.

WOŚP oznacza swoje maszyny, NIE są one kupowane z podatków, tylko z datków, a to zasadnicza różnica - podatek trzeba zapłacić, a datek można dać.

Czyli że wszyscy którzy dają pieniądze na WOŚP, to debile? Nie ma to jak wyogólnianie. Idąc twoim tokiem rozumowania - wolontariusze to też debile?

A co do wybierania pieniędzy z puchy, to powiem Ci że jak się stoi pare godzin na mrozie, to ciężko byłoby operować linijką, zresztą jak chcesz to porobię fotki puchy w sobotę, bo wtedy ją dostanę.
Poza tym takie wyliczanie że państwo zapłaci dzięki Jurkowi xx mniej czy więcej jest gówno warte, bo i tak te pieniądze się nie ulotnią, tylko pójdą na renowację szpitali(Boże w co ja wierzę...)

@Infelicity: Chodziło mi o to, że ludzie wiedzą praktycznie tylko o tym finale, więc raczej nie będą mieli dużo mamony z 1%. Użyłem skrótu myślowego, przepraszam (・へ・)
(This post was last modified: 10-01-2013 23:15 by Malix.)
10-01-2013 23:05
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Don Offline

Posts: 15
Joined: Jan 2013 {socialsites}


Post: #27
RE: Nie daję Owsiakowi
Malix Wrote:Czyli że wszyscy którzy dają pieniądze na WOŚP, to debile?
Wreszcie coś zaczynasz jarzyć. Dokładnie tak. Dają na coś, na co już raz dali, rozumiesz? Rząd drwi sobie z obywateli. Nie trzeba kupować sprzętu, wybudujemy sobie nowy gmach za te pieniądze. A na sprzęt dadzą idioci z orkiestry. Rozumiesz? Dawanie na wośp to dobrowolne robienie z siebie debila.

Poza tym człowieku, bierzesz puszkę wieczorem do domu, opróżniasz za pomocą skomplikowanego narzędzia jakim jest linijka, potem zanosisz z jakimiś drobniakami i tyle, nie wiem jakim mózgiem trzeba być żeby się zastanawiać jak ukraść pieniądze z puszki, w sumie nie mam za złe tym którzy tak robią. Biorą pieniądze kretynów dla siebie.
10-01-2013 23:26
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Malix Away
*

Posts: 226
Joined: Aug 2012 {socialsites}


Post: #28
RE: Nie daję Owsiakowi
Widać że w dupie byłeś gówno widziałeś ;] Z puszką nie można nigdzie chodzić, do domów. Często jest tak że ludzie patrzą na nas, poza tym wszyscy się znają i raczej nikt nie chciałby sobie przybić łatki złodzieja. Poza tym przynajmniej u mnie koło 13 jest oddawanie puszek, podpisywanie się itd. Później zostaje tylko jedna osoba w mieście i zbiera od ludzi z mszy wieczornej, koncertu i "Gwiazdki do nieba".

A co do robienia z siebie debila, poprzez dawanie do WOŚP to nie skomentuję tego...

Niedługo robieniem z siebie debila będzie podanie komuś pomocnej dłoni. Znieczulica następuje.
10-01-2013 23:32
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Innominatus Offline
*

Posts: 192
Joined: Nov 2012 {socialsites}


Post: #29
RE: Nie daję Owsiakowi
Malix Wrote:Z puszką nie można nigdzie chodzić, do domów.

Za róg, i szperu szperu scyzorykiem, wiem że to wymaga dużej zręczności.

Malix Wrote:Często jest tak że ludzie patrzą na nas, poza tym wszyscy się znają i raczej nikt nie chciałby sobie przybić łatki złodzieja.

Zazwyczaj wolontariuszami w WOŚPie jest przyszły kryminał, ewentualnie prawilniaki które chcą sobie podwyższyć ocene z zachowania w swoim gimnazjum, także skończ bawić się w kiepską argumentacje na poziomie "tato wg mnie..."

Malix Wrote:Poza tym przynajmniej u mnie koło 13 jest oddawanie puszek,

12:20, wszyscy szperają po puszkach.

Malix Wrote:A co do robienia z siebie debila, poprzez dawanie do WOŚP to nie skomentuję tego...

Niedługo robieniem z siebie debila będzie podanie komuś pomocnej dłoni. Znieczulica następuje.

Dlaczego ludzie mają dawać kwit, na to, za co już raz zapłacili? Jeżeli płacą na naszą służbe zdrowia, która jest na poziomie pożal się boże, to dlaczego jak ta banda debili, daję dokładnie na to samo, na dodatek na coś, co nie jest przeznaczone dla nich? Powiem ci, bo idą za owczym pędem, hype'm wytworzonym przez massmedia, nie myślą podczas dawania tej dychy czy 5 plnów, po prostu lecą jak Ci idioci i oddają pieniądze, zamiast pomyśleć, "dlaczego kurwa mam robić coś, co powinien dać im nasz rząd?" Wolą ponarzekać że kraj zły, i wyskakiwać z hajsu, zamiast ruszyć dupę i coś zmienić.

[Image: GKNuxV7.png]
10-01-2013 23:41
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Malix Away
*

Posts: 226
Joined: Aug 2012 {socialsites}


Post: #30
RE: Nie daję Owsiakowi
"Zazwyczaj wolontariuszami w WOŚPie jest przyszły kryminał, ewentualnie prawilniaki które chcą sobie podwyższyć ocene z zachowania w swoim gimnazjum"
No to nie wiem kto u was wybiera wolontariuszy ;_;

"12:20, wszyscy szperają po puszkach."
Znowu wszyscy...

Zresztą, co ja będę dyskutował z ludźmi, którzy oblewają innych ludzi gównem tylko dlatego, że Ci dają WŁASNĄ kasę z nieprzymuszonej woli na jakiśtam cel charytatywny.
10-01-2013 23:46
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Post Reply 


Forum Jump:


User(s) browsing this thread: 4 Guest(s)
Strona główna | Return to Top | Return to Content | Lite (Archive) Mode | RSS Syndication | Forum GTAV.net.pl - Grand Theft Auto 5