Post Reply 
Programy do nagrywania - który najlepszy?
Author Message
Empirator Offline
*

Posts: 130
Joined: Jul 2012 {socialsites}


Post: #31
RE: Fraps vs Bandicam vs Mirillis Action! - Który najlepszy ?
(24-08-2012 11:49 )Parada Wrote:  
(24-08-2012 09:23 )Empirator Wrote:  
(23-08-2012 21:35 )lowo Wrote:  
(31-07-2012 20:47 )Parada Wrote:  Tak jak w temacie, który program do nagrywania obrazu z gier jest najlepszy i na który program karta pobytu najlepiej wydać pieniądze. Ciekawi mnie po prostu ten temat, ponieważ już sam nie jestem który program góruje w dzisiejszych czasach

P.S Nie wiedziałem w jakim dziale miałem napisać ten temat, więc stwierdziłem, że najlepiej wrzucić to do Dyskusje, przy okazji na pewno nie jestem jedyną osobą, którą interesują te programy.

Alcochol 120% z darmowych a z komercyjnych Nero ;)

Pomyliłeś programy do nagrywania gier z programami do nagrywania obrazów na płyty CD-DVD ..

Tak to właśnie jest jak ktoś nie przeczyta tematu od początku do końca i potem ludzie właśnie wypisują głupoty, albo by nabić sobie posta.

Oj tam bracie, dla mnie się nie liczy za bardzo jaki program do nagrywania jest najlepszy. Dla mnie liczy się to, że Let's play jest dobrej jakości o dobrym komentarzu a widzowie powinni czerpać z tego swoje zyski :]
24-08-2012 21:01
Find all posts by this user Quote this message in a reply
OldshoolPL Offline
*

Posts: 13
Joined: Feb 2013 {socialsites}


Post: #32
RE: Programy do nagrywania - który najlepszy?
To i ja dodam swoje 14 groszy :)
Oto lista programów których używam (+)/mam ale nie używam puki co (-)/miałem ale wywaliłem(=)
- ->+ Action!
+ Bandicam
- CamtasiaStudio8
- Dxtory
- ezvid
+ Fraps
- MSI Afterburner
= PlayClaw2
= PlayClaw3
+ ZD Soft Game Recorder
? Xsplit

Jak widać sporo się tego u mnie przewinęło i jeśli znajduje jakiś nowy to testuje z miejsca (Xsplit np.). Zastanawiającym pytaniem jest czemu aż tyle programów i czemu używam FRAPS-a pomimo posiadania MSI, czy Dxtory albo PlayClaw itd. itd.
Mój kanał zakłada let's play-e z gier konsolowych emulowanych na komputerze. Jako że jest to leciwy sprzęt już to liczy się dla mnie każda klatka fps no i płynność nagrania w obliczu ograniczonej (widows 7 nie xp.) mocy obliczeniowej procesora. Podczas testów danego programu sugeruje się najpierw najbardziej tym czy... po prostu wykrywa emulator, lub też czy pozwala nagrywać: tutaj z miejsca odpada PlayClaw czy ezvid, CamtasiaStudio8. Następnie interesuje mnie możliwość nagrania okienka gry, lub tego czy program nagrywa obraz "rozciągnięty" przez wtyczki graficzne emulatora: odpada MSI który nie obsługuje okienka, i jeszcze jakiś emulator który już wywalilem i odszedł w zapomnienie (nagrywał pomimo ustawień 720p wszystko w 640x480 ...)

Z powyższej listy interesujące się wydają FRAPS, Bandi, no i teraz Action! który powrócił w łaski dzięki optymalizacji ustawień (mniejsze niż FRAPS zużycie procesora, chociaż czasem powoduje skoki obrazu podczas gry, ale jeszcze to zbadam). Bandi używam tam gdzie fraps nie daje rady, np. zsnes (nie wykrywa... ale emulator zmieniłem na inny i jest już dobrze -> zakończona seria Earthworm Jim :) ) i po prostu daje nagrywanie wybranego dopasowanego obszaru obrazu.

Aktualnie ponownie przyglądam się Dxtory, ZD Soft Game Recorder a także Xsplit by zweryfikować ponownie po kilku tygodniach ich pamięciożerność (Dxtory już widać daje dużo do życzenia jeśli chodzi o płynność ale nic przesądzonego)

No i tyle :) puki co używam non stop FRAPS, i awaryjnie Bandi.

Pozdrawiam i mam nadzieje ze komuś moja opinia się przyda ^^
25-02-2013 22:35
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Rexlu Offline

Posts: 154
Joined: Dec 2012 {socialsites}


Post: #33
RE: Programy do nagrywania - który najlepszy?
Action - Jak chcesz nagrać coś na 2 ścieżki dźwiękowe
Fraps do reszty, mniej awaryjny :) i mniej wywala.

To tyle ode mnie jeżeli chodzi o nagrywanie
26-02-2013 01:09
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Bany_kau Offline
*

Posts: 25
Joined: Jan 2013 {socialsites}


Post: #34
RE: Programy do nagrywania - który najlepszy?
oczywiście, że unregistered hypercam 2

[Image: Rjrh.jpeg]
26-02-2013 02:02
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Rumblever4s Offline
*

Posts: 8
Joined: Feb 2013 {socialsites}


Post: #35
RE: Programy do nagrywania - który najlepszy?
Nagrywanie Video: Mirilis Action.Jest wersja darmowa,ale na ileś tam dni.Można go kupić za ok 90zł.Program warty swojej ceny.
Nagrywanie Audio: Free Sound Recorder,bardzo prosty programik,bardzo dobrze zbiera głos.

"Trzeba wytępić tępych najeźdźców-tak zwanych Debili''~Rumblever4s
26-02-2013 16:44
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
OldshoolPL Offline
*

Posts: 13
Joined: Feb 2013 {socialsites}


Post: #36
RE: Programy do nagrywania - który najlepszy?
no i działa u niego klawisz skrótu w tle co przydaje się bowiem niweluje potrzebę synchronizacji komentarza z wideo :)
26-02-2013 17:15
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
OldshoolPL Offline
*

Posts: 13
Joined: Feb 2013 {socialsites}


Post: #37
RE: Programy do nagrywania - który najlepszy?
Zechciało mi się zrobić zestawienie na żywca kilku bardziej powszechnych programów.
Testowałem płynność nagrania, liczbę FPS (która nie wyszła jak się okazało) i współpracę z emulatorem (przycinki jego pracy).

Testowi poddałem:
- Mirallis Action!
- Bandicam
- Camtasia CamRecorder
- Dxtory
- Fraps
- MSI afterburner
- ZD Soft Game Recorder

-Test dotyczy emulatora konsoli, także efekty w grach PC mogą być inne.
-MSI nie chciał nagrywać pod żadnym sposobem, serio nawet poradniki nic nie dały
-W tle był włączony fraps by pokazywał ilość fps, jednak tylko jeden program to wychwycił, reszta ignorowała licznik
-Wszelkie wartości ustawień podane na screenach
-Jeśli macie jeszcze jakieś ciekawe programy chętnie sprawdzę.
-Gra Skullmonkey np. podczas nagrywania frapsem w 30fps, ulega zwolnieniu do tej prędkości (pierwotnie menu główne jest w 55-60) przez co konieczne jest nagrywanie w 60 fps.

Zapraszam do oglądania i komentowania oraz sugestii

http://www.youtube.com/watch?v=gUI8Az7TYEU
(This post was last modified: 03-03-2013 17:32 by OldshoolPL.)
03-03-2013 17:27
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Kubacz98 Offline
*

Posts: 19
Joined: Mar 2013 {socialsites}


Post: #38
RE: Programy do nagrywania - który najlepszy?
Ja osobiście używam MSI Afterburner do obrazu i dźwięku z gry, Audaciy do dźwięku. MSI, jest łatwy w obsłudze i customizacji, można dobrać ustawienia idealne do komputera, na którym nagrywamy tak by wycisnąć z niego wszystkie soki. Polecam każdemu kto szuka darmowego programu do nagrywania. Fraps jest lepszy, ale z tego co wiem nie można customizować ustawień, żeby niezrednerowany film zajmował mniej bez zmiany rozdzielczości. U mnie 10 minut w 720p to ok 7,5GB.(Poprawcie jeśli błądze :D) Audacity jest idealny do odszumiania ale używam 1 filtru w Gold Wave (Match Volume). I taki dźwięk jest naprawdę zadowalający.
(This post was last modified: 17-03-2013 08:31 by Kubacz98.)
13-03-2013 22:57
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Wasyl Offline
*

Posts: 18
Joined: Dec 2012 {socialsites}


Post: #39
RE: Programy do nagrywania - który najlepszy?
Osobiście używam Frapsa i myślę, że przy nim też zostanę mimo, że czasami zdarzają się gwałtowne spadki fps'ów niezależnie od komputera.

Zalety: Prosty w obsłudze, dobra jakość i coś się jeszcze znajdzie ;p tak samo w wadach
Wady: Spadki fps, duże rozmiary plików (zresztą prawie jak część programów)

"Sukces budowany własnymi rękoma, smakuje podwójnie."
14-03-2013 00:00
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
OldshoolPL Offline
*

Posts: 13
Joined: Feb 2013 {socialsites}


Post: #40
RE: Programy do nagrywania - który najlepszy?
Lekko poza tematyką, jednak odpowiedni dział i tak.

Znalazłem wzmiankę w cd-action o programie Razer Game Booster. Darmowa aplikacja wymagająca jedynie rejestracji w serwisie Razer i co ważniejsze...działa. Test przeprowadziłem na takich samych ustawieniach czyli:
-włączone nagrywanie audacity(włączone obciążenie procesora jak podczas normalnego nagrywania)
-Dxtory na kodekach Lagarith (30fps, 48Khz, stereo rozdziałka 1280x720)
-zmienna w postaci włączenia aplikacji emulatora standardowo(po prawej) i przez aplikacje R.G.B. (po lewej)

Wynik mnie zdziwił bowiem wypadł pozytywnie, co nawet widać gołym okiem w płynności rozgrywki i dźwięku - szybkość emulacji gry przyspieszyła i dlatego standardowy materiał jest minimalnie później - pogłos

Aplikacje mam zamiar stosować od teraz stale, i także zachęcam Was do niej

Filmik pokazowy:


(This post was last modified: 15-03-2013 11:00 by OldshoolPL.)
15-03-2013 01:13
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Post Reply 


Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Machinima, Agora, YouTube który partner? kubn2 52 30.480 14-02-2013 12:15
Last Post: The Meldero
  Programy i Nagrywanie Kranczer 6 1.814 24-10-2012 18:38
Last Post: Kranczer
  Kliki myszką podczas nagrywania john 15 5.381 21-10-2012 19:07
Last Post: Kranczer
  Złe otoczenie do nagrywania MurzyNownia 5 1.649 01-07-2012 03:03
Last Post: bezelo
  Rozdzielczość w grze podczas nagrywania. Mystic44 5 3.319 19-08-2011 20:04
Last Post: vlodek2532

Forum Jump:


User(s) browsing this thread: 3 Guest(s)
Strona główna | Return to Top | Return to Content | Lite (Archive) Mode | RSS Syndication | Forum GTAV.net.pl - Grand Theft Auto 5