Thread Closed 
Recenzje naszych złotych zagrajmerów - Niezapominajka
Author Message
Lavos Offline
*

Posts: 1.111
Joined: Nov 2010 {socialsites}


Post: #21
RE: Recenzje naszych złotych zagrajmerów
(28-12-2010 17:22 )dwolf Wrote:  To co tu jest napisane i cała recenzja jest dziwne. Nie wiem dlaczego ktoś próbuje na siłę oceniać innych użytkowników.

Na siłę ? Nikt mi nie kazał tego pisać. Za to prawo krytyki oraz oceny obejmuje naprawdę dużo rzeczy na naszym niedoskonałym globie.


Quote: Każdy robi LP jak chce i nie widzę sensu robienia recenzji. Dla jednych jej LP są fajne dla innych nie. Jak coś Ci się nie podoba to nie oglądaj i nie komentuj w stylu "bo mi się nie podoba" lub "bo ja uważam".

Tak obchodzisz się z każdą krytyką ?
Primo, NAUCZ SIĘ MYŚLEĆ. Nie rzucaj głupiego, wytartego sformułowania rozpłakanych trzynastek. Tak jak wielu, którzy używają tej cudownej tarczy, nie pamiętasz o tym, że by coś mi się podobało nie MUSZĘ TO OBEJRZEĆ. I jak mam komentować inaczej ? 'Nie podoba mi się, bo mojej mamie tak' ? Bezsens. To moja opinia, jakbyś nie zauważył.

Quote:Jak ktoś ma zastrzeżenia do mojego głosu lub sposobu komentowania to niech nie ogląda i tyle. Inna sprawa gdy krytyka tyczy się kwestii technicznych czyli jakości nagrań. Według mnie recenzja jest bardzo nierzetelna.

Nie wiem, czy tak zauważyłeś, ale NIE OCENIAŁEM JEJ FILMÓW.

Quote:Zwłaszcza ocena fanów. To że powiedzmy 1000 osób z tych ponad 4000 spamuje komentarzami na poziomie przedszkola nie znaczy że wszyscy tacy są.

Pisałem 'na jej kanale'. Nie wszyscy. Czytaj ze zrozumieniem.

Quote:Ja osobiście jestem fanem jej LP i nie czuję się częścią żadnej z wymienionych grup. Tak samo pisanie o "Namaszczeniu Bunga" jest bez sensu. Skoro on uznał że kanał jest ok to chyba miał choć troszkę racji. Poza tym z tego co wiem nie ją jedną polecił więc w tym momencie widać recenzent czuje się zazdrosny o to.

To nie jesteś, spoko. Nie nadawałem permanentnego piętna.
O namaszczeniu chodziło mi o to, że bez niego nie dostałą by takiego boosta e-wacka, ludzie subowali ją dlatego, że bungo ją podał w polecanych. Stado poszło za przewodnikiem, nie spontanicznie. Rozumiesz ?

Quote:Podsumowują recenzowanie czyiś kanałów LP jest MOIM ZDANIEM bez sensu.

Rozkosznie odbiję piłeczkę.
'Jak coś Ci się nie podoba to nie oglądaj i nie komentuj w stylu "bo mi się nie podoba" lub "bo ja uważam".'

Brzmi znajomo ? Trąci hipokryzją ?


Quote:Każdy ma własny styl i jednym się to podoba innym nie.

No i ? Co z tego wynika ?

Quote:Zaś co do autora tej recenzji. Krytykować w TAKIM stylu jest łatwo.

Zdefiniuj 'takim stylu'.

Quote:Zrób coś lepiej to dopiero uznam że masz prawo do krytyki innych. A jak Ci się nie chce to przynajmniej zadbaj aby Twoje "recenzje" były w choć trochę grzeczniejszym tonie.

Od kiedy nadajesz komuś prawo do krytki ? Jesteś Sądem Ostatecznym ?
Recenzje są bez emocji. Bez lizania ani kopania. Czyste fakty, screeny. Dyskutujesz z faktami ? Powodzenia.

[Image: kaos.gif]
Wiatry w mojej głowie prowadzą mnie.
28-12-2010 18:52
Find all posts by this user
CarlSheppards Offline
*

Posts: 207
Joined: Dec 2010 {socialsites}


Post: #22
RE: Recenzje naszych złotych zagrajmerów
dwolf Wrote:Dobrze to wyjaśnij mi (...) tyczyć się kwestii technicznych.
To wszystko wyjęte jest z kontekstu tego tematu.

dwolf Wrote:Z kolei pisanie że "Większość (85%) stanowią dupowłazy" to spora przesada. Ja jestem ciekaw jak autor to sprawdził.
Może poczytaj cały temat, nie tylko pierwszy post.

dwolf Wrote:Wolność słowa nie działa na zasadzie "mogę powiedzieć co chcę, kiedy chcę i jak chcę i nikomu nic do tego". Jak na moje oko ta recenzja właśnie obrażała tak jak niektóre wypowiedzi w tym temacie co nie powinno mieć miejsca.
Pokaż mi gdzie ktoś ją wyzywa.

dwolf Wrote:Zaś ode mnie mogę powiedzieć że dyskusja z Tobą zapowiada się bardzo ciekawie i miło CarlSheppards. Pozdrawiam.
Oczywiście. Widzisz, ja nie używam agresji, jeśli masz dobre argumenty, to przyznam się do błędu. Póki co, nie obronisz Niezapominajki wyjmując wszystko z kontekstu
28-12-2010 19:03
Find all posts by this user
dwolf Offline
*

Posts: 26
Joined: Nov 2010 {socialsites}


Post: #23
RE: Recenzje naszych złotych zagrajmerów
Ja w ten sposób traktuję nie tylko krytykę ale i pozytywne oceny. Na poważnie biorę do siebie tylko kwestie techniczne. Co do recenzji "na siłę" miałem na myśli ocenianie kanału. Ja osobiście poza tym że wrzucam filmy nie kontroluje w sumie wcale mojego kanału i nie bardzo wiem jakich mam fanów. Filmy robię bo sprawia mi to frajdę i tyle ale nie chciałbym aby ktoś oceniał mój kanał tak jak to zrobiłeś z Niezapominajką. Twoja recenzja ją obraża. Pisanie czegoś w stylu "Ten kanał to siedlisko dzieci nowych czasów, gdzie wolna myśl zdycha, zadeptana dziesiątkami agresywnych niedouków. Odradzane jest pisanie czegokolwiek ponad normę." nie jest zbyt miłe. Mogłeś to ująć inaczej tak jak i całą recenzję. Tak samo jak pisanie przez innych "Wiek 23, mentalność 13-latki" to też jak dla mnie nie jest krytyka tylko ubliżanie a nie o to chyba chodzi. Przepraszam jeśli jakaś moja wypowiedz jest w takim tonie i proszę od razu o jej wytykanie. Co do hipokryzji to ja sam poczułem się obrażony Twoją recenzją głownie przez ocenę ludzi piszący na jej kanale dlatego się wypowiedziałem. Wiem że teraz trąca to hipokryzją i biję się za to w pierś ale dyskusja już ruszyła. Postaram się odpowiadać na każdy posta w tej sprawie. Co zaś tyczy się obiektywnej oceny to znów czepię się twojej oceny fanów. Powidz mi jak sprawdziłeś swoje oceny procentowe. Bo jeśli "na oko" to jak dla mnie to nie jest fakt. Co do kłócenia się faktami to wiadomo że z nimi się nie można kłócić ale można o nich dyskutować.
Pozdrawiam serdecznie i przepraszam za ewentualne wypowiedzi które mogą być uznane za obraźliwe. Nie były one moim zamiarem.
28-12-2010 19:12
Visit this user's website Find all posts by this user
Lavos Offline
*

Posts: 1.111
Joined: Nov 2010 {socialsites}


Post: #24
RE: Recenzje naszych złotych zagrajmerów
(28-12-2010 19:12 )dwolf Wrote:  Filmy robię bo sprawia mi to frajdę i tyle ale nie chciałbym aby ktoś oceniał mój kanał tak jak to zrobiłeś z Niezapominajką.

To publiczny kanał, trzeba się liczyć z oceną.


Quote:Twoja recenzja ją obraża. Pisanie czegoś w stylu "Ten kanał to siedlisko dzieci nowych czasów, gdzie wolna myśl zdycha, zadeptana dziesiątkami agresywnych niedouków. Odradzane jest pisanie czegokolwiek ponad normę." nie jest zbyt miłe.

Pokaż mi, że tak nie jest. Jeśli mówię o negatywnym zjawisku, to wypowiadam się ostro, bo spadek intelektualny społeczeństwa jest problemem. Dużym.

Quote:Mogłeś to ująć inaczej tak jak i całą recenzję. Tak samo jak pisanie przez innych "Wiek 23, mentalność 13-latki" to też jak dla mnie nie jest krytyka tylko ubliżanie a nie o to chyba chodzi.

Nie czytasz chyba za dużo, prawda ? Bo byś wiedział, że style są oględne, łagodne i są także bezprecedensowe i ostre.
To co mówiłem o jej mentalności, nie jest ubliżaniem, bo mam na to dowody. Nazywam rzeczy po imieniu, taki jestem.

Quote:Co zaś tyczy się obiektywnej oceny to znów czepię się twojej oceny fanów. Powidz mi jak sprawdziłeś swoje oceny procentowe. Bo jeśli "na oko" to jak dla mnie to nie jest fakt. Co do kłócenia się faktami to wiadomo że z nimi się nie można kłócić ale można o nich dyskutować.

Rany. To było mrugnięcie i stylizacja na encyklopedyczną notkę. Jednak przyglądam się kanałowi od początku i stąd wiem, że ludzie piszą tam bez sensu. Widziałem kilku takich, próbowali o czymś pogadać, krytykować- od razu gasiła ich fala rozhisteryzowanych ludzi. Już w pierwszych słowach pisałem, że piszę dla dystansu i z dystansem. I tak należy brać cyferki w mojej pseudostatystyce.

[Image: kaos.gif]
Wiatry w mojej głowie prowadzą mnie.
28-12-2010 19:30
Find all posts by this user
dwolf Offline
*

Posts: 26
Joined: Nov 2010 {socialsites}


Post: #25
RE: Recenzje naszych złotych zagrajmerów
Po pierwsze przepraszam za czepianie się. Rzeczywiście było to nie potrzebne. Co do czytania to czytam sporo. Nie tyle ile bym chciał wprawdzie ale poświęcam na to tyle czasu ile mogę. Co zaś tyczy się recenzji ja jestem zwolennikiem tych o łagodniej krytyce. Wiem że obecny poziom intelektualny jest delikatnie ujmując słaby i należy to piętnować ale moim zdanie nie w taki ostry sposób. Wiem że to jeden ze stylów pisania ale w mojej ocenie nie jest on najlepszy. Przecież równie dobrze mogłeś to wszystko ująć w łagodnych słowach i każdy by Cię zrozumiał. A i byłoby być może mniej szumu i histerii wokół całego tematu. Natomiast teraz dobrze by było jakoś całość choć trochę załagodzić. Wiesz twoja recenzja nie tylko poruszyła "fanów" Niezapominajki ale i jej "antyfanów" o podobnej mentalności.
Pozdrawiam serdecznie.
28-12-2010 19:40
Visit this user's website Find all posts by this user
Lavos Offline
*

Posts: 1.111
Joined: Nov 2010 {socialsites}


Post: #26
RE: Recenzje naszych złotych zagrajmerów
(28-12-2010 19:40 )dwolf Wrote:  Po pierwsze przepraszam za czepianie się. Rzeczywiście było to nie potrzebne. Co do czytania to czytam sporo. Nie tyle ile bym chciał wprawdzie ale poświęcam na to tyle czasu ile mogę. Co zaś tyczy się recenzji ja jestem zwolennikiem tych o łagodniej krytyce. Wiem że obecny poziom intelektualny jest delikatnie ujmując słaby i należy to piętnować ale moim zdanie nie w taki ostry sposób.

Zatem to żadna podstawa krytyki. Nie zmienię formy z powodu Twoich upodobań.
Poza tym, pojęcie 'łagodne piętnowanie' to diabelny oksymoron. Nie zamierzam jego stosować.

Quote: Wiem że to jeden ze stylów pisania ale w mojej ocenie nie jest on najlepszy. Przecież równie dobrze mogłeś to wszystko ująć w łagodnych słowach i każdy by Cię zrozumiał. A i byłoby być może mniej szumu i histerii wokół całego tematu.

Powiem tak - szum, jeśli jakikolwiek był, powstał od ludzi, którzy nie potrafili nawet uzasadnić swojego zdania. Ci sami ludzie (takiego pokroju) wyzywali tamtych na screenach. Z mniejszym bądź z większym natężeniem. Szum ? A niech będzie, skoro jak widzisz, NIKT nie jest na tym forum zdolny do polemiki.

Quote:Natomiast teraz dobrze by było jakoś całość choć trochę załagodzić. Wiesz twoja recenzja nie tylko poruszyła "fanów" Niezapominajki ale i jej "antyfanów" o podobnej mentalności.
Pozdrawiam serdecznie.

Co załagodzić ? Konflikt, jeśli jakiś jest, to za moimi plecami.
Mam załagodzić opis zjawiska, który jest poparty dowodami ? Hah.

[Image: kaos.gif]
Wiatry w mojej głowie prowadzą mnie.
28-12-2010 20:03
Find all posts by this user
dwolf Offline
*

Posts: 26
Joined: Nov 2010 {socialsites}


Post: #27
RE: Recenzje naszych złotych zagrajmerów
No ja bym nie powiedział że nikt. Przecież rozmawiamy. Zresztą nie tylko my. Ja jestem zwolennikiem łagodnego podejścia do krytyki o ile w ogóle taka miałaby być. Co zaś samej krytyki i oceny to wyznaję zasadę że nie da się być bezstronnym gdy dyskutuje się o upodobaniach. Natomiast krytykować powinno się sprawy czysto techniczne których przyczyny, działanie i skutki są widoczne a nie czyjeś gusta. Nie jest moim zamiarem narzucanie Ci sposobu pisania. Chciałem tylko zauważyć że to samo można ująć inaczej, łagodniej, a wtedy mniej osób będzie się czepiać. Wiem że jak widzi się pewne wypowiedzi to ma się ochotę pojechać je ostro ale czasami lepiej jest zrobić to w inny sposób. Co do samej recenzji swoje zastrzeżenia starałem się opisać wcześniej. Oczywiście największe mam do ostrości wypowiedzi jednak jeśli taki jest Twój styl to ok. Tyle że to może podburzać pewnych ludzi do wszczynania małej wojny przeciwko wszystkim krytykom recenzowanej osoby.
Pozdrawiam.
28-12-2010 20:20
Visit this user's website Find all posts by this user
Lavos Offline
*

Posts: 1.111
Joined: Nov 2010 {socialsites}


Post: #28
RE: Recenzje naszych złotych zagrajmerów
(28-12-2010 20:20 )dwolf Wrote:  Co zaś samej krytyki i oceny to wyznaję zasadę że nie da się być bezstronnym gdy dyskutuje się o upodobaniach.

Zatem ? Po co najpierw pisałeś, bym nie pisał 'moim zdaniem'? Konsekwencja, panie.

Quote:Natomiast krytykować powinno się sprawy czysto techniczne których przyczyny, działanie i skutki są widoczne a nie czyjeś gusta.

No i ?
Gdzie krytykowałem jej gusta ?

Quote:Nie jest moim zamiarem narzucanie Ci sposobu pisania. Chciałem tylko zauważyć że to samo można ująć inaczej, łagodniej, a wtedy mniej osób będzie się czepiać.

Przyjmuję do wiadomości tą oczywistość.

Quote:Wiem że jak widzi się pewne wypowiedzi to ma się ochotę pojechać je ostro ale czasami lepiej jest zrobić to w inny sposób. Co do samej recenzji swoje zastrzeżenia starałem się opisać wcześniej.

Twoja wola. Moim zdaniem im ostrzej, tym bardziej zapada w pamięć i zwraca uwagę. Z kulturą i opanowaniem, oczywiście.

Quote:Oczywiście największe mam do ostrości wypowiedzi jednak jeśli taki jest Twój styl to ok.

A jeśli nie to co ? Źle ?
Serio, nie pojmuję tego toku rozumowania. Najpierw źle, teraz dobrze ?

Quote:Tyle że to może podburzać pewnych ludzi do wszczynania małej wojny przeciwko wszystkim krytykom recenzowanej osoby.
Pozdrawiam.

Jakie osoby, gdzie ?
Mała rada- czytaj swoje posty, nie powtarzaj i bądź bardziej konsekwentny.

[Image: kaos.gif]
Wiatry w mojej głowie prowadzą mnie.
28-12-2010 20:36
Find all posts by this user
dwolf Offline
*

Posts: 26
Joined: Nov 2010 {socialsites}


Post: #29
RE: Recenzje naszych złotych zagrajmerów
Ten ostatni post ująłem też trochę za ogólnie. Wiem że nie krytykowałeś jej gustów tylko to co się dzieje na kanale.
Co do stylu wiem tak jak pisałem każdy ma swój i na siłę nie można tego zmieniać. Mam jednak nadzieję że kolejne recenzje będą mniej ostre ale jak już pisałem to Twój styl i Twoja spraw. Ja tylko wziąłem udział w tej dyskusji i napisałem co mi się nie podoba co wcale nie znaczy że ja mam racje i ma być tak ja ja chcę.
No i ostatni cytat to również było dość ogólnie ujęte. Chodziło mi w tym wypadku że co bardziej "krewcy" fani recenzowanej osoby mogą zacząć dyskusję na poziomie śmietnika czego wolałbym unikać. Wiesz dość często jest tak że jak Ty dajesz ostrą recenzję to ktoś odpowiada ostrzej i tak to się nasila. Wiem że w Twoim przypadku tak jak i w przypadku CarlSheppards na pewno nie dojdzie do niekulturalnych stwierdzeń. Mnie też na początku za bardzo poniosło za co przepraszam. Jednak puki co wciąż uważam że tak ostra recenzja może być odebrana jako ubliżanie co oczywiście nie było zamiarem autora.


CarlSheppards za ubliżanie może być ujęte sformułowanie "Wiek 23, mentalność 13-latki" Ja osobiście wiem jak to odebrać ale taki wypowiedzi pozostawiają duże pole do interpretacji i mogą powodować właśnie ostre i niekulturalne odpowiedzi.
Co do wyjmowania z kontekstu to to już się wyjaśniło i rzeczywiście czepiałem się za bardzo. Jednak skoro ja się doczepiłem tego ktoś inny też mógłby i w przeciwieństwie do mnie nie przyznałby się do błędu tylko to wyolbrzymiał co znów mogłoby źle wpływać na dyskusję. A wolałbym aby wszystko przebiegało w takiej formie jak teraz to wygląda.

Pozdrawiam serdecznie wszystkich.
(This post was last modified: 28-12-2010 21:12 by dwolf.)
28-12-2010 21:04
Visit this user's website Find all posts by this user
Lavos Offline
*

Posts: 1.111
Joined: Nov 2010 {socialsites}


Post: #30
RE: Recenzje naszych złotych zagrajmerów
Właściwie nie chce mi się odpowiadać, bo po raz kolejny piszesz to samo, w dodatku bez krzty konsekwencji. Najpierw styl zły, potem dobry, potem sformułowania złe, teraz dobre...nie przesadzaj z 'kizi-mizi' podejściem, nie jestem niezapominajką.

[Image: kaos.gif]
Wiatry w mojej głowie prowadzą mnie.
(This post was last modified: 29-12-2010 06:52 by Lavos.)
29-12-2010 06:52
Find all posts by this user
Thread Closed 


Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Recenzje naszych złotych zagrajmerów - LCSintrax Lavos 15 6.086 18-07-2011 22:16
Last Post: Lavos
  Recenzje naszych złotych zagrajmerów - 3landerBK Lavos 3 1.593 30-01-2011 09:45
Last Post: Lavos

Forum Jump:


User(s) browsing this thread: 5 Guest(s)
Strona główna | Return to Top | Return to Content | Lite (Archive) Mode | RSS Syndication | Forum GTAV.net.pl - Grand Theft Auto 5