Post Reply 
Dysleksja, czy zwykłe lenistwo?
Author Message
Andzia639 Offline
*

Posts: 158
Joined: May 2011 {socialsites}


Post: #11
RE: Dysleksja, czy zwykłe lenistwo?
(16-07-2011 17:01 )Kern3l Wrote:  Odnośnie błędów ortograficznych - teraz każda szanująca się przeglądarka ma słownik i nie rozumiem ludzi, którzy z niego nie korzystają.

Dokładnie, te osoby tłumaczące się na kanałach dysleksją to po prostu leniami (lub śmierdzącymi leniami jak moja nauczycielka z matematyki raz mnie i paru innych osób nazwała, nie wiem co ta baba chce ode mnie, ja z 4-5 innymi osobami utrzymuję średnią klasową nie tylko z matmy ale i wogóle), po prostu nie chce im się instalować słownika i uważają że dysleksja zapewni im przywileje..
16-07-2011 17:32
Find all posts by this user Quote this message in a reply
MrArroniro Offline
*

Posts: 36
Joined: Apr 2011 {socialsites}


Post: #12
RE: Dysleksja, czy zwykłe lenistwo?
W internecie 90% osób ma dysgrafię, dysleksje i inne takie a na teście gimnazjalnym sam musiałem zostawać te 30 min dłużej O,o.
Moim zdaniem jest to po prostu wymówka mająca na celu odwrócenie uwagi od wszelkich błędów. Ja osobiście nigdy nie orientowałem się gdzie postawić przecinek, a ortografię to robię na czuja i zawsze mi to jakoś wychodzi(na wypracowaniach nigdy nie popełniam nawet jednego błędu).
17-07-2011 01:53
Find all posts by this user Quote this message in a reply
undero Offline
*

Posts: 42
Joined: Jun 2011 {socialsites}


Post: #13
RE: Dysleksja, czy zwykłe lenistwo?
Ja jestem dyslektykiem i powiem, że co za problem zerknąć do słownika przecież jest internet i książki.... więc ta wada to żadna wymówka.
17-07-2011 22:19
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Gimper Offline
*

Posts: 313
Joined: Nov 2010 {socialsites}


Post: #14
RE: Dysleksja, czy zwykłe lenistwo?
Dysleksja to bullshit.
Jakby dzieciaki czytały książki to by nie miały problemów z ortografią. Osobiście czytam bardzo dużo książek, od kiedy pamiętam chłonę literaturę, na początku komiksy, obecnie już wolę książki choć czasem złapię się jakiejś mangi. Dzięki temu nigdy nie mam problemów z poprawną pisownią - uczę się jej metodą wzrokową. Znam tylko jedną regułę - że ó wymienia się na a,o,e a i tak z niej nie korzystam - wszystkie wyrazy z języka polskiego mam po prostu wbite w banię jak się je pisze, tyle razy widziałem je w różnych książkach.

To że dzieci mają problemy z poprawnym pisaniem wyrazów ma prostą przyczynę - nie czytają książek, a prędzej wypociny w internecie na jakiś serwisach typu samosia gdzie jest masa błędów ortograficznych i nie tylko, opatrują się z tym i potem wygląda to jak wygląda "mam dyzleksję wienc nie musze poprawnie pisadź!"

[Image: t43eX.jpg]
18-07-2011 02:03
Find all posts by this user Quote this message in a reply
THEREKIN3 Offline
*

Posts: 23
Joined: Jun 2011 {socialsites}


Post: #15
RE: Dysleksja, czy zwykłe lenistwo?
Gimper dokładnie
Ale nawet jeżeli już ktoś popełnia błędy to zawsze jest autokorektor tylko właśnie lenistwo nie pozwala nacisnąć tego prawego przycisku i zaznaczyć prawidłowego słowa -_-

Link do mojego profilu na yt z Pyknijmy w
THEREKIN3
Zapraszam:)
18-07-2011 11:51
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Sworson Offline
*

Posts: 139
Joined: May 2011 {socialsites}


Post: #16
RE: Dysleksja, czy zwykłe lenistwo?
Zwykłe lenistwo. Mój brat miał dysleksje. Wyleczył się z tej przypadłości, bo chorobą tego nazwać nie można. Aczkolwiek, wiele dzieciaków z tą przypadłością, tak twierdzi. Recepta? Czytać dużo książek i częściej zaglądać do słownika od innych. Efekt gwarantowany i zero wstydu w przyszłości.
18-07-2011 14:24
Find all posts by this user Quote this message in a reply
undero Offline
*

Posts: 42
Joined: Jun 2011 {socialsites}


Post: #17
RE: Dysleksja, czy zwykłe lenistwo?
Zależy jakie stadium dyslekcji bo są tak zwani dyslektycy umysłowi którzy mają po białej lini problem przejść a są tacy którzy nigdy nie zrozumieją np. pierwiastków więc dyslekcja nie obejmuje tylko humanistyki.
(This post was last modified: 18-07-2011 14:49 by undero.)
18-07-2011 14:49
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Uncybius Offline
*

Posts: 14
Joined: Jul 2011 {socialsites}


Post: #18
RE: Dysleksja, czy zwykłe lenistwo?
Właśnie wróciłem od rodziny, miło że piszecie.

Ja także chłonę wielkie ilości książek i innych czytadełek, więc ortografia zapisuję mi się w mózgu. Jest też jeszcze jeden problem, a mianowicie właściwa interpunkcja. Znam osobę, która praktycznie przed każdym napisanym wyrazem stawia przecinek, co jest dosyć uciążliwe podczas czytania. Przecinek służy jako przerwa, odetchnięcie od kolejnego wyrazu. Przynajmniej ja go tak odbieram.

Nie wkurza Was też to, gdy ktoś na jakichkolwiek forach używa więcej niż jednego znaku interpunkcyjnego (mowa tu o znakach zapytania i wykrzyknikach)?
18-07-2011 17:59
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
undero Offline
*

Posts: 42
Joined: Jun 2011 {socialsites}


Post: #19
RE: Dysleksja, czy zwykłe lenistwo?
@Uncybius
Nie, a niby czemu miało by mnie wkurzać .... no chyba, że ktoś w 1 zdaniu da 5 wykrz/pyt
no to wierz...
18-07-2011 18:03
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Uncybius Offline
*

Posts: 14
Joined: Jul 2011 {socialsites}


Post: #20
RE: Dysleksja, czy zwykłe lenistwo?
Ja zaś jestem na to bardzo uczulony. Znak interpunkcyjny to znak interpunkcyjny, wystarczy jeden.
18-07-2011 18:26
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Post Reply 


Forum Jump:


User(s) browsing this thread: 4 Guest(s)
Strona główna | Return to Top | Return to Content | Lite (Archive) Mode | RSS Syndication | Forum GTAV.net.pl - Grand Theft Auto 5