Post Reply 
Czy warto kręcić zagrajmy w ze starych gier?
Author Message
DudziPL Offline
*

Posts: 27
Joined: Feb 2012 {socialsites}


Post: #1
Czy warto kręcić zagrajmy w ze starych gier?
Witam!
Oglądając niedawno YouTube stwierdziłem, że mało osób sięga do starych gier czyli tzw. klasyki. Na Polskim yt panują głównie takie gry jak:
- Minecraft (Dobrze, źle powiedzcie sami)
- Portal
- Assassin's Creed
- oraz kilka innych nowszych tytułów.

Po wymienionych wyżej tytułach można potwierdzić moją tezę.

I tu z mroków posta wyłania się moje pytanie. Czy dobrym pomysłem byłoby nakręcenie czegoś "starego"? Czy to przebiło by się w gąszczu innych nowszych gier? I czy to by się przyjęło? Ponieważ pod napływem nowszych gier te nie będą wyglądały tak atrakcyjnie pod względem audio/wizualnym.

Troszkę się rozpisałem ale mam nadzieję, że w tym temacie nie tylko uzyskam odpowiedzi na moje pytania, ale rozwinie się też pewna dyskusja między graczami na ten właśnie temat.

DudziPL
24-02-2012 22:17
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Gimper Offline
*

Posts: 313
Joined: Nov 2010 {socialsites}


Post: #2
RE: Czy warto kręcić zagrajmy w ze starych gier?
Nagrywasz dla popularności czy dla przyjemności z dawania ludziom fajnych materiałów? Sam zdecyduj ;]

Generalnie teraz trudno jest się wybić nagrywając cokolwiek, nowe gry są szybko zaklepywane na popularnych kanałach, stare gry są mniej popularne. Trzeba robić porządne materiały i podejmować współpracę z innymi youtuberami by ludzie cię zauważyli - ale musisz robić te zagrajmy na jakimś konkretnym poziomie

[Image: t43eX.jpg]
24-02-2012 22:48
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Andzia639 Offline
*

Posts: 158
Joined: May 2011 {socialsites}


Post: #3
RE: Czy warto kręcić zagrajmy w ze starych gier?
Co prawda to prawda, jak ja zaczynałem z nagrywaniem to ilość osób na polskiej scenie YT było bardzo mało, przez ostatnie lata doszło olbrzymia ilość nowych graczy którzy próbowali swoich sił większość po chwili porzuciła to z powodu lenistwa, braku dalszego zainteresowania lub też nadal to robi z mniejszym lub większym sukcesem lub i nawet bez jakiekolwiek sukcesu (patrz na dzieciaki którzy próbują robić pseudo materiały o naprawdę marnej jakości, głosem niemowlaka a jak zwrócisz im uwagę to plują,gardzą,wyśmiewają i przeklinają jakby kurde największymi mocarzami byli a nawet 1widza nie mają XD)

Nagrywając ze starszych gier materiały wiąże się z pewnym ryzykiem otóż widzami tych materiałów są raczej osoby które mają min.18-20 lat którzy wiedzą co to jest granie na pierwszych konsolach :P Ta grupa widzów jest najbardziej wymagająca pod względem wymaganej jakości materiałów a po drugie tworzą "mniejszość" na YT

Co do popularnych gier:
AC jest może nagrywane przez sporo osób ale wątpię żeby każda nagrywająca osoba (no ba, wątpię żeby ich było ponad 1%) wiedziała o co w tej grze chodzi. De facto żeby w pełni zrozumieć serię AC to trzeba być bardzo zainteresowanym historią (a z tym zaraz wiąże się znajomość wielu innych dziedzin bo sama historia to nic dopiero wspólnie z innymi naukami tworzą jednolitą całość), znać wszystkie konteksty historyczne, polityczne, społeczne, gospodarcze, geograficzne. Większość grających gra w nią z tego powodu że idzie w niej zabijać do woli, grafika i główny bohater, natomiast mnie właśnie wątek fabularny i tło historyczne najbardziej interesuje. Przyznaję się do tego że to właśnie przez serię AC się wybiłem ale z 3 powodów: 1.Byłem pierwszym lub jednym z pierwszych co rozpoczęli nagrywać daną grę z tej serii (oprócz AC 1) 2.Ja od samego początku byłem krytyczny wobec siebie jeśli chodzi o jakość materiałów. 3.Ta seria mnie interesuje więc nagrywałem materiały z przyjemnością.

MC - gra kontrowersyjna ale powiedzmy szczerze, ci którzy robią badziewne materiały z tego nigdy nie będą popularni, będą tylko subskrybowani przez takich samych dzieciaków i koło się zamyka. Ci co robią lepszej (lub co niektórzy by powiedzieli "normalnej" jakości) wybiją się prędzej czy później bo taki jest trend (patrz na nordic walking+staruszki; parę lat temu było ich pełno, teraz są tylko ci którzy robili to albo przed tym trendem albo stało się to ich pasją) na stan obecny. Zobaczycie że za parę lat minie ta tendencja i MC nie będzie obiektem spamu (czas lub zmniejszające się zainteresowanie lub też kolejne patche spowodują to) a będzie to inna gra.

Nowsze gry - Zacznij robić materiały z gier które cię nie interesują, tylko po to żeby się wybić a potem płacz że nie chce ci się projektu skończyć XD (dosyć częste zjawisko, nieraz spotykane nawet u tych większych zagrajmerów/lp'erów)

Z góry przepraszam jeśli znajdziecie jakieś błędy gramatyczne, ale pisałem to po dłuuuuuuuuuuuugiej nocy picia z przyjaciółmi, w dodatku z tej ekipy tylko ja brałem się za mocniejsze wyroby (czytaj bimber bez popity i zagryzki w dodatku z gwinta)
(This post was last modified: 25-02-2012 09:22 by Andzia639.)
25-02-2012 09:20
Find all posts by this user Quote this message in a reply
bossek Offline
*

Posts: 27
Joined: Feb 2012 {socialsites}


Post: #4
RE: Czy warto kręcić zagrajmy w ze starych gier?
ja zacząłem i zaczynam nagrywać ze starszych gier dajmy np.kangurek kao ,crash nie chce nic pisać ale to się cieszy wielką popularnością więc moim zdaniem jest to dobry pomysł
25-02-2012 10:30
Find all posts by this user Quote this message in a reply
DudziPL Offline
*

Posts: 27
Joined: Feb 2012 {socialsites}


Post: #5
RE: Czy warto kręcić zagrajmy w ze starych gier?
Brawo nawet w stanie lekko niedysponowanym potrafisz skleić prawdziwy i interesujący wpis bez błędów ortograficznych czy też gramatycznych. :cool:
(This post was last modified: 25-02-2012 12:18 by DudziPL.)
25-02-2012 11:29
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Andzia639 Offline
*

Posts: 158
Joined: May 2011 {socialsites}


Post: #6
RE: Czy warto kręcić zagrajmy w ze starych gier?
Na serio nie widzę potrzeby że zaraz zacytować mój cały wpis i niepotrzebnie rozszerzać temat, a tym bardziej zaraz pod moim postem
(This post was last modified: 25-02-2012 12:05 by Andzia639.)
25-02-2012 12:05
Find all posts by this user Quote this message in a reply
DudziPL Offline
*

Posts: 27
Joined: Feb 2012 {socialsites}


Post: #7
RE: Czy warto kręcić zagrajmy w ze starych gier?
Dziękuję za uwagę o ile się da to wykonać zaraz usunę cytat. A temat do zamknięcia, ponieważ uzyskałem odpowiedź na moje pytania.

Siemanko
25-02-2012 12:17
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Noizz52 Offline
*

Posts: 14
Joined: Dec 2010 {socialsites}


Post: #8
RE: Czy warto kręcić zagrajmy w ze starych gier?
Troszkę bezsensu na końcu stwierdziłeś, że temat jest do zamknięcia, gdyż jeszcze w pierwszym poście napisałeś, że masz nadzieję, że może wywiąże się z tego jakaś ciekawa dyskusja na forum. Żeby offtopu nie było, napiszę coś od siebie. Na moim kanale zajmuje się grami z PSX, co można już zacząć powoli nazywać produkcjami starszymi. Niestety oglądalność jest dość mała (około 50 wyświetleń na film) przy 500 widzach (widzowie wzięli się z starej serii z MC, kiedy jeszcze dzieciaki się nie dopadły do tej gry, jak zobaczyłem co się dzieje na YT, w okół niej, dość szybko usunąłem swoje filmy), i powiem szczerze, wcale mnie to nie zniechęca, ale jeśli chcesz "coś osiągnąć" na YT to twoje materiały muszą być naprawdę świetne i jedyne w swoim rodzaju, albo ktoś musi Cię ostro wypromować. Nie ma innej opcji. Chyba, że robisz z totalnych klasyków i ludzie będą oglądać Twoje materiały z czystej nostalgii.
Sorka, jeśli te zdania są troszkę napisane niepoprawnie w jakikolwiek sposób, ale jestem po paru browarkach, więc wiecie :D

Nie patrzcie na to jak wyglądają w tej chwili moje nowe LP, bo mam teraz dość dużo problemów technicznych.

Link do mojego profilu: http://www.youtube.com/user/Noizz52
26-02-2012 02:18
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Andzia639 Offline
*

Posts: 158
Joined: May 2011 {socialsites}


Post: #9
RE: Czy warto kręcić zagrajmy w ze starych gier?
Tak przy okazji zaznaczam że np. JJay zanim rozpoczął minecraft to był już jednym z "większych graczy" z tego powodu że zrobił sporo projektów z gier na PSP, więc nasuwa się wniosek że nowe gry nie do końca mogą zapewnić popularność ale jak to rockalone2k raz powiedział osobowość osoby nagrywającej
26-02-2012 08:24
Find all posts by this user Quote this message in a reply
DudziPL Offline
*

Posts: 27
Joined: Feb 2012 {socialsites}


Post: #10
RE: Czy warto kręcić zagrajmy w ze starych gier?
(26-02-2012 02:18 )Noizz52 Wrote:  Troszkę bezsensu na końcu stwierdziłeś, że temat jest do zamknięcia, gdyż jeszcze w pierwszym poście napisałeś, że masz nadzieję, że może wywiąże się z tego jakaś ciekawa dyskusja na forum.

Możliwe, że w mojej wypowiedzi nie wyraziłem się jasno. Chodziło mi o dyskusję na temat odpowiedzi na moje pytanie. Coś w stylu:
Pan A = Ja myślę, że odpowiedź pierwsza jest odpowiednia.
Pan B = A ja uważam, że odpowiedz pierwsza jest nieprawidłowa a druga prawidłowa.

Ale skoro uzyskałem odpowiedź na moje pytanie dalsza dyskusja nie ma już sensu.

Siemanko
26-02-2012 10:48
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Post Reply 


Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Kręcenie zagrajmy po angielsku Tylak21 23 6.405 21-05-2013 13:59
Last Post: Tylak21
  Czy wasi rodzice oglądają wasze zagrajmy ? dawzar1949 74 23.365 21-04-2013 19:56
Last Post: Tectologic
  Pomysł na Zagrajmy sirgouda 13 3.501 25-01-2013 13:03
Last Post: Elwood
  Konkurencyjne forum o zagrajmy Aquila 5 2.219 14-01-2013 09:58
Last Post: Sou
  Zagrajmy w Minecraft? loban1970 63 19.842 10-01-2013 02:52
Last Post: Elwood
  Zagrajmy powyżej 15 minut. Deso 29 8.433 27-12-2012 01:53
Last Post: Rexlu
  Jakie gry wolicie dla zagrajmy - starsze czy nowe ? sitas098 9 2.627 09-12-2012 17:08
Last Post: Jayu
  Sens Robienia Zagrajmy czyli Chęć Wybicia się ogm 25 6.873 06-11-2012 20:14
Last Post: degieb
  Zagrajmy na teraz daniello008 6 1.716 03-09-2012 14:14
Last Post: JudiMakeFun
  3 gry Darksiders2/DarkSouls/GuildWars2 "Zagrajmy w" MistPanda 6 2.546 27-08-2012 18:51
Last Post: kubn2

Forum Jump:


User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)
Strona główna | Return to Top | Return to Content | Lite (Archive) Mode | RSS Syndication | Forum GTAV.net.pl - Grand Theft Auto 5