Post Reply 
Pogadajmy o zagrajmy.
Author Message
Nastka Offline
*

Posts: 2
Joined: Apr 2012 {socialsites}


Post: #1
Pogadajmy o zagrajmy.
(Założyłam nowy temat bo tak naprawdę pasował do wszystkich innych i do żadnego zarazem, jeśli wyjdzie na to że niepotrzebnie i gdzieś da się go podpiąć, przepraszam.)

Cześć i czołem wszystkim. Pierwszy post, więc wypada się przywitać.

Kręcę się po tym forum już od jakiegoś czasu, najpierw zjawiłam się tu bo szukałam, z czystej ciekawości (w praktyce na razie nie zamierzam robić z tego użytku), informacji na temat tworzenia filmików, ich nagrywania i obrabiania. I za to ogromny plus dla forum, jest tu całkiem spora ilość przydatnych informacji w formie wygodnie podzielonych tematów. Fajnie.

Potem zaczęłam przeglądać inne wątki i tu już witki mi trochę opadły. Nie mam nic wspólnego z polską sceną zagrajmerską (czy jak tam należy to odmieniać), nigdy nie nagrywałam, nie znam żadnego zagrajmera osobiście, jestem po prostu kimś kto lubi let's playe oglądać. Niektórzy zagrajmerzy (mówię tu oczywiście o filmikach przez nich nagrywanych i sposobie komentowania, taki skrót myślowy) mi pasują, inni nie, logiczna sprawa. Ale jakoś nigdy nie wpadłam na pomysł żeby aż tak bardzo rozmyślać nad "sprzedajnością" zagrajmerów, co w niektórych tematach tutaj wydaje się być najważniejszą kwestią.

Przykład? Z tego co zrozumiałam nie ma tutaj (zazwyczaj) ogólnej niechęci do minecrafta jako takiego, ale do wykorzystywania go jako napędu dla początkującego kanału youtube, żeby jak najszybciej nachapać się niczego nie podejrzewających, niewinnych widzów lubiących minecrafta, inaczej zwaną Mainstreamową Minecraftową Masą™ (MMM™). Zarzut "Nagrywasz pod publiczkę" mnie dziwi. A pod kogo mają nagrywać? Dywan? Ich kanał, ich sprawa. Jeśli nagrywając mają frajdę - świetnie! A że nagrywają coś, co jest popularne, coś, czego jest na youtube mnóstwo.. To też powinna być ich sprawa. Pewnie, można krytykować komentarz głosowy i tak dalej, ale sam dobór gry?

Często przewija się też motyw "Nie nagrywaj tego, bo to dopiero wyszło/inni w to grają/wszyscy w to grają/wszyscy to znają" i nie dotyczy już tylko minecrafta, ale wszystkiego o czym wydaje się mieć pojęcie liczba osób mająca więcej niż trzy cyfry. Ponownie - czemu? Niech nagrywają to, co chcą. Niech tego będzie miliony. Youtube to udźwignie, jestem pewna. A dla samego nagrywającego będzie lepiej jak nagra sobie entą część, powiedzmy, Assassin's Creed i zrobi to z przyjemnością, niż jakby miał nagrać - przykładowo - Tales of the Drunken Paladin (reklama, reklama?), mimo że gier w tym stylu nie lubi. Fajnie jest jak zagrajmerzy sięgają po gry których nie widać na każdym kroku, ale tylko wtedy gdy robią to, bo chcą, a nie dlatego że zostali tak poinstruowani.

Natknęłam się też na Szmatube. Nie wiem kto to stworzył, nie wiem czyja była idea, tak naprawdę to nie mój biznes i mało mnie to interesuje. Przeczytałam, mówiąc uczciwie, i pożałowałam. Raz, historie nie były porywające, dwa, sens ich napisania jest mi dotąd nieznany (ku przestrodze może?), a trzy..

No, trzy to w ogóle oddzielny temat. Proszę mi się tu nie obrażać; nie znam Was, nigdy z Wami nie rozmawiałam, ale czytałam posty i przyznam się bez wstydu (no, może z odrobiną zażenowania) że zaczęłam myśleć o Was jako o Loży Szyderców™. Takiej, która poprawiając monokle i sumiaste wąsiska spojrzy na paru zagrajmerów (zwykle tych bardziej popularnych, wygląda na to) niełaskawym okiem i wysnuje niekończące się tezy na temat ich sławy (rzekomej), inteligencji (prawdopodobnie rzekomej), handlu samym sobą (raczej absolutnym) i tak dalej. A z drugiej strony, jak przymrużę lewe oko, a prawe zasłonię, to przypominacie mi Ligę Obrońców Uściśnionych™, w tym wychodzi na to, mnie, bo jestem takim żuczkiem którego zalicza się do publiczności w całej tej sprawie i który najwyraźniej nie wie, co dla niego dobre. A nawet jak myśli że wie, trudno, i tak próbujmy uczynić świat lepszym dla takiego żuka, wpajając nowym zagrajmerom że tych i tych gier nie należy nagrywać na początek, bo youtube to nie dzielnica czerwonych latarni, gdzie się trzeba sprzedawać.

Ufff.

Wyszedł mi wywód, ale trudno. Mam nadzieję że wiadomo o co mi chodzi, jeśli nie - spróbuję sparafrazować.
16-04-2012 21:53
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Lavos Offline
*

Posts: 1.111
Joined: Nov 2010 {socialsites}


Post: #2
RE: Pogadajmy o zagrajmy.
Jeśli to bait, łykam go z całym haczykiem.

(16-04-2012 21:53 )Nastka Wrote:  Potem zaczęłam przeglądać inne wątki i tu już witki mi trochę opadły.
Oho, zaczyna się.

Quote:Nie mam nic wspólnego z polską sceną zagrajmerską (czy jak tam należy to odmieniać), nigdy nie nagrywałam, nie znam żadnego zagrajmera osobiście, jestem po prostu kimś kto lubi let's playe oglądać. Niektórzy zagrajmerzy (mówię tu oczywiście o filmikach przez nich nagrywanych i sposobie komentowania, taki skrót myślowy) mi pasują, inni nie, logiczna sprawa.
[quote] Ale jakoś nigdy nie wpadłam na pomysł żeby aż tak bardzo rozmyślać nad "sprzedajnością" zagrajmerów, co w niektórych tematach tutaj wydaje się być najważniejszą kwestią.
Tzn. ile? Czy jest jakaś wymierna wartość, limit 'rozmyślania' nad jakąś rzeczą? Twój zarzut brzmi poniekąd jak 'wszedłem na forum audio, ile można gadać o mikrofonach!', ponadto nie jest i nie był kwestią przewodnią forum, a bardziej zagadnienia partnerstwa czy czerpania zysku ze swoich zainteresowań w ogóle. Co tematem błahym nie jest.


Quote:Przykład? Z tego co zrozumiałam nie ma tutaj (zazwyczaj) ogólnej niechęci do minecrafta jako takiego, ale do wykorzystywania go jako napędu dla początkującego kanału youtube, żeby jak najszybciej nachapać się niczego nie podejrzewających, niewinnych widzów lubiących minecrafta,
Błąd. Minecrafta używa się głównie po to, by zwabić masy dzieci, mających obsesję na punkcie tej gry, gdyż oni bez wahania i najszybciej dadzą suba. Tu nie ma zwodzenia naiwnych owieczek na manowce. To rozmyślne działanie, które ma dać więcej widzów.

Quote:Zarzut "Nagrywasz pod publiczkę" mnie dziwi. A pod kogo mają nagrywać? Dywan?
Czy zrozumienie tak prostego pejoratywu jest wysokim wymaganiem? To przecież oczywiste, że większość nagrywa dla widzów. Kwestią tutaj omawianą jest charakter i zakres działań wynikających z powodu widzów i dla chęci zwiększenia ich liczby np. Minecraft czy vlogi.

Quote:Ich kanał, ich sprawa.
Wolność słowa etece.

Quote:Jeśli nagrywając mają frajdę - świetnie! A że nagrywają coś, co jest popularne, coś, czego jest na youtube mnóstwo.. To też powinna być ich sprawa. Pewnie, można krytykować komentarz głosowy i tak dalej, ale sam dobór gry?
Czyli teraz bawimy się w cenzurę krytyki i pól, jakie ma dotyczyć? Żartujesz, prawda?

Quote:Często przewija się też motyw "Nie nagrywaj tego, bo to dopiero wyszło/inni w to grają/wszyscy w to grają/wszyscy to znają" i nie dotyczy już tylko minecrafta, ale wszystkiego o czym wydaje się mieć pojęcie liczba osób mająca więcej niż trzy cyfry. Ponownie - czemu?
O ile pamiętam, to mówisz o części takich wypowiedzi, nie całości, przez co narzekasz, że [spoiler]każdy ma własną opinię.[/spoiler]

Quote:Niech nagrywają to, co chcą. Niech tego będzie miliony. Youtube to udźwignie, jestem pewna.
Takie wypowiedzi też pojawiały się w stosownych tematach.

Quote:A dla samego nagrywającego będzie lepiej jak nagra sobie entą część, powiedzmy, Assassin's Creed i zrobi to z przyjemnością, niż jakby miał nagrać - przykładowo - Tales of the Drunken Paladin (reklama, reklama?), mimo że gier w tym stylu nie lubi. Fajnie jest jak zagrajmerzy sięgają po gry których nie widać na każdym kroku, ale tylko wtedy gdy robią to, bo chcą, a nie dlatego że zostali tak poinstruowani.
Zdajesz się nie dostrzegać, że to działa także w drugą stronę, przez co można zaobserwować falę Zagrajmy z gier najnowszych, których komentarz i charakter wskazują na typowe 'nie chcem, ale muszem'.

Quote:Natknęłam się też na Szmatube. Nie wiem kto to stworzył, nie wiem czyja była idea, tak naprawdę to nie mój biznes i mało mnie to interesuje. Przeczytałam, mówiąc uczciwie, i pożałowałam. Raz, historie nie były porywające, dwa, sens ich napisania jest mi dotąd nieznany (ku przestrodze może?), a trzy..
Szmatube stworzyłem ja, choć oryginalnym pomysłodawcą był bodaj Gik.
Zaczyna się chyba monolog zmartwionego słuchacza ->

Quote:No, trzy to w ogóle oddzielny temat. Proszę mi się tu nie obrażać; nie znam Was, nigdy z Wami nie rozmawiałam, ale czytałam posty i przyznam się bez wstydu (no, może z odrobiną zażenowania) że zaczęłam myśleć o Was jako o Loży Szyderców™.
Oho. Czas na defiladę domysłów.

Quote:Takiej, która poprawiając monokle i sumiaste wąsiska spojrzy na paru zagrajmerów (zwykle tych bardziej popularnych, wygląda na to)
Osoba bardziej znana jest, cóż, bardziej znana. Stąd większa szansa na to, że więcej osób skojarzy o kogo chodzi w danym momencie.

Quote:niełaskawym okiem i wysnuje niekończące się tezy na temat ich sławy (rzekomej),
Tezy? Mamy sporo faktów.

Quote:inteligencji (prawdopodobnie rzekomej),
Fakty w wielu postach.

Quote:handlu samym sobą (raczej absolutnym) i tak dalej.
Dowody? Chyba, że subiektywne zdanie kilku użytkowników postrzegasz jako coś w rodzaju opinii forum, co jest idiotyzmem to potęgi n-tej.

Quote:A z drugiej strony, jak przymrużę lewe oko, a prawe zasłonię, to przypominacie mi Ligę Obrońców Uściśnionych™,
Zapraszamy do Loży Kiepskiej Ironii™. Piętro niżej.

Quote:w tym wychodzi na to, mnie, bo jestem takim żuczkiem którego zalicza się do publiczności w całej tej sprawie i który najwyraźniej nie wie, co dla niego dobre.
Ciekawi mnie na jakiej podstawie uważasz, że zdanie któregokolwiek z tego forum to aksjomat Mądrości Zagrajmerskiej.

Quote:A nawet jak myśli że wie, trudno, i tak próbujmy uczynić świat lepszym dla takiego żuka, wpajając nowym zagrajmerom
Dowody poproszę i mały tip - naucz się pojęcia 'subiektywna opinia'. Ułatwi życie.

Quote:że tych i tych gier nie należy nagrywać na początek, bo youtube to nie dzielnica czerwonych latarni, gdzie się trzeba sprzedawać.
Ciekawe, bo o ile pamiętam, to leciało jakoś tak 'kręcenie nówki nie da ci subówki'.


Quote:Ufff.
Indeed.
Diabolizujesz na siłę oraz opierasz się na przypuszczeniach. Dodatkowo wyraźnie nie pojmujesz działania for internetowych.

[Image: kaos.gif]
Wiatry w mojej głowie prowadzą mnie.
16-04-2012 22:38
Find all posts by this user Quote this message in a reply
ADominacja Offline
*

Posts: 210
Joined: Jul 2011 {socialsites}


Post: #3
RE: Pogadajmy o zagrajmy.
A ja bardzo chętnie powiem jeszcze raz to, co mówię zawszę.
Nie uwierzę żadnemu twórcy "Zagrajmy w.." w to, że nie zna on takiej gry, którą darzy sympatią, a materiałów z niej brakuje na Youtube (mi, wyjadaczowi, przychodzi na myśl kilkanaście tytułów; przeciętny gracz znajdzie najmniej dwa). Ponowne nagranie LoLa, mapki "survival" z Minecrafta, czy MW3 może świadczyć o dwóch rzeczach (razem lub osobno):
1. Chce zdobyć maksymalną ilość widzów w najkrótszym czasie.
2. Nie jest w stanie wykazać jakiejkolwiek inwencji twórczej; nie reprezentuje sobą nic interesującego.
Period.

/edit
@MrChmielOO
Zgadzam się w zupełności i pierwszy punkt nadal jest poprawny pod tym względem. Skuteczność tego rodzaju metod to inna sprawa. Tu wchodzą w grę czynniki takie, jak jakość materiału, promocja, komentarz itp.
(This post was last modified: 17-04-2012 15:50 by ADominacja.)
16-04-2012 23:19
Find all posts by this user Quote this message in a reply
MrChmielOO Offline

Posts: 173
Joined: May 2011 {socialsites}


Post: #4
RE: Pogadajmy o zagrajmy.
@ADominacja
Jeśli chodzi o punkt pierwszy to tutaj sytuacja jest troszeczkę inna i więcej racji ma Lavos, że "kręcenie nówki nie da Ci sobówki". Ludzie wolą sobie polecieć do wylansowanych Rocków i Rojów i tam to obejrzeć, niż buszować po YT i szukać nowych kanałów, przynajmniej takie jest moje zdanie. Uważam, że raczej problemem są widzowie, którzy lecą na takie nówki sztuki. To napędza mniejsze kanały do nagrywania popularnej gry, ponieważ myślą, że widownia tego oczekuję "Bo u Roja tyle osób ogląda to u mnie też" i z tego wyrasta sytuacja, że mamy mnóstwo "zagrajmy w..." ze skyrim, mw3, battlefield itp. Captain Obvious
16-04-2012 23:53
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Wan1Mas Offline

Posts: 599
Joined: Aug 2011 {socialsites}


Post: #5
RE: Pogadajmy o zagrajmy.
Omnomnom, haczyk.

(16-04-2012 21:53 )Nastka Wrote:  Ale jakoś nigdy nie wpadłam na pomysł żeby aż tak bardzo rozmyślać nad "sprzedajnością" zagrajmerów, co w niektórych tematach tutaj wydaje się być najważniejszą kwestią.
Nie tyle co najważniejszą kwestią, co sensem istnienia DANEGO tematu.

(16-04-2012 21:53 )Nastka Wrote:  Przykład? Z tego co zrozumiałam nie ma tutaj (zazwyczaj) ogólnej niechęci do minecrafta jako takiego, ale do wykorzystywania go jako napędu dla początkującego kanału youtube, żeby jak najszybciej nachapać się niczego nie podejrzewających, niewinnych widzów lubiących minecrafta, inaczej zwaną Mainstreamową Minecraftową Masą™ (MMM™).
Ponieważ z doświadczenia wiem, iż na rozsławionej, objawionej tubie, (youtubie) większość widowni nie jest pełnoletnia, mimo tego iż nie mam żadnych danych... oh wait.
[Image: beztytuuvpq.png]
Obraz widowni z mojej działalności, nie muszę mówić iż ostatnie 6% raczej zakwalifikowałbym do pierwszej tabelki, ponieważ chcą mieć dostęp do cycków na youtubie.
Co za tym idzie, większość kocha Minecraft, błąd, ubóstwia Minecraft, powiedzcie mi, ale kanałów bez nutki Minecrafta w tle da ktoś rady wymienić, które mają 10k subówki (polskich)? Będzie ich więcej niż na palcach jednej ręki?

[spoiler]
Filmik na rozluźnienie:
http://www.youtube.com/watch?v=rXURDQ0XNw4
[/spoiler]

(16-04-2012 21:53 )Nastka Wrote:  Zarzut "Nagrywasz pod publiczkę" mnie dziwi. A pod kogo mają nagrywać?
Nie chodzi o to, iż nagrywają dla ludzi którzy ich oglądają, tylko o to, iż nagrywają po to, żeby nachapać jak największą ilość kultystów do swojego "kościółka" w którym głoszą swój punkt widzenia.

(16-04-2012 21:53 )Nastka Wrote:  Pewnie, można krytykować komentarz głosowy i tak dalej, ale sam dobór gry?
Wolność słowa. Tak to najlepiej skwitować, poza tym, powiedz mi, jak ktoś z parafialnym głosem mógłby komentować shootera pokroju CoD lub Quake'a? :)

(16-04-2012 21:53 )Nastka Wrote:  Natknęłam się też na Szmatube. Nie wiem kto to stworzył, nie wiem czyja była idea, tak naprawdę to nie mój biznes i mało mnie to interesuje. Przeczytałam, mówiąc uczciwie, i pożałowałam. Raz, historie nie były porywające, dwa, sens ich napisania jest mi dotąd nieznany (ku przestrodze może?), a trzy..
Szmatub jest "portalem" który przekazuję informację, dzieje tuby, o których nie warto zapomnieć, ba, znalazłabyś nawet artykuły o tym, i innym forum zagrajmerskim, za które autorom należy się zimne piwo, naprawdę.

(16-04-2012 21:53 )Nastka Wrote:  że zaczęłam myśleć o Was jako o Loży Szyderców™. Takiej, która poprawiając monokle i sumiaste wąsiska spojrzy na paru zagrajmerów...

Milordzie... Ech nvm. Wybacz, ale najwyraźniej chcesz mas wepchnąć do worka rzekomych hejterów. Odpowiem tak: Jest to forum na którym możesz poznać opinie dość zróżnicowanego ogółu, mamy wujka Lavosa który psioczy na każdy level ssanie, Gika który nienawidzi fenomenów youtubów, ale także innych juzerów, którzy myślą zupełnie inaczej niż ci wcześniej przedstawieni.
Jest jeszcze drugie forum, aczkolwiek otrzymanie tam konstruktywnej krytyki, bądź szeroko uargumentowanej opinii jest tam tak prawdopodobne, jak wygranie w Totka, doprawdy, życzę Ci powodzenia.

Pst. Nie demonizuj całego ogółu na siłę, błagam.
17-04-2012 11:44
Find all posts by this user Quote this message in a reply
CTSG Offline
*

Posts: 216
Joined: Jun 2011 {socialsites}


Post: #6
RE: Pogadajmy o zagrajmy.
Jesteś na dosyć specyficznym forum do którego należy podchodzić z lekkim dystansem. Tutejsza społeczność stanowi bezpieczny balans dla dzieciarni idącej za modą Let's Playowania, przy jest równie skrajna. Mnie również smuci to, że osoby z tak dużym doświadczeniem i wiedzą wolą oddawać się tak niekonstruktywnym rozrywkom.

Gwarantuję, że nikogo tutaj nie przekonasz, że większość ludzi nagrywa materiały z tytułów premierowych dlatego, że sami na nie czekali i cieszą się mając okazje przedstawić je swojej publiczności. Jeśli dobrze rozumiem przedstawione tu w poprzednich tematach argumenty, to uleganie tak ludzkim zjawiskom jak hype powinno wiązać się ze wstydem. Przyznam, że ciężko jest mi to zrozumieć, uczestniczenie w hype zawsze sprawiało mi masę przyjemności i nigdy nie kończyło się moralnym kacem. Aha, no i oczywiście nagrywanie nowych gier to nic innego jak skok na widów, lajki i inne cyferki, które w opinii typowego aktywisty zagrajmyw.pl są priorytetem każdego współczesnego zagrajmera.

Wrogość do osób nagrywających Minecraft również jest uzasadniona - to przecież właśnie Minecraftowi zawdzięczamy boom na Let's Playe. Mam wrażenie, że stara gwardia zagrajmerstwa czuje się w jakiś sposób obrażona, bo do ich piaskownicy przyszły nowe dzieci i zabrały im zabawki. Na dodatek bawią się w inne zabawy niż oni do tej pory. Rozumiem, że utrata pewnej "elitarności" może zaboleć. Dziwne tylko, że dojrzałe osoby nie radzą sobie z tym uczuciem.

W ślad za tymi których nazwałem starą gwardią idzie część nowych zagrajmerów, którzy próbując stać się częścią pewnej mniejszości podłapują modę na bycie przeciwko modzie. Kończy się to powtarzaniem regułek o Minefagach i serious businessie, zwykle w nietrafionych momentach. Cóż, moda jak moda, kolejny balans dla młodszych użytkowników YT.

Szmatub to wytwór rozbolałych tyłków i widać to na każdym kroku. Z tego co widziałem w rozwoju projektu uczestniczą najróżniejsze strony sporów jakie miały na tym forum miejsce. Treści edukacyjnych tam brak, a poziom humoru chyba trochę zbyt naciągany. Niektóre artykuły wywołały u mnie co najwyżej lekki uśmiech. Mimo to projekt Szmatub uważam za pożyteczny, bo na pewno pomaga co niektórym odreagować i normalnie funkcjonować.

Może i wymieniłem same negatywy związane z użytkownikami tego forum, ale gwarantuję Ci, że zrobiłem to po to, żeby pomóc Ci zrozumieć specyfikę tego forum. W rzeczywistości jest to całkiem fajne miejsce do podejmowania dyskusji, jeśli potrafi się utrzymać odpowiedni dystans. Sam lubię tu przychodzić, czytać, rozmawiać. Tutejsi użytkownicy potrafią bardzo celnie wskazać istotne argumenty, a tego zwykle brakuje na innych forach o podobnej tematyce. Mają też sporą wiedzę techniczną oraz pojęcie o grach. Jeśli jesteś w stanie nałożyć na nich pewien filtr, to będziesz w stanie sporo z tego forum wynieść. ;)

PS. Mas, z Twojego wykresu wynika, że jakieś 37% widzów jest nieletnia, czyli zdecydowana mniejszość. Just sayin'.

I'm the root of all that's evil, yeah, but you can call me cookie.
17-04-2012 14:29
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
appareil Offline
*

Posts: 1.160
Joined: Dec 2010 {socialsites}


Post: #7
RE: Pogadajmy o zagrajmy.
Quote:Wrogość do osób nagrywających Minecraft również jest uzasadniona - to przecież właśnie Minecraftowi zawdzięczamy boom na Let's Playe. Mam wrażenie, że stara gwardia zagrajmerstwa czuje się w jakiś sposób obrażona, bo do ich piaskownicy przyszły nowe dzieci i zabrały im zabawki. Na dodatek bawią się w inne zabawy niż oni do tej pory. Rozumiem, że utrata pewnej "elitarności" może zaboleć. Dziwne tylko, że dojrzałe osoby nie radzą sobie z tym uczuciem.
Myślę, że to bardziej syndrom "nie o taką Polskę walczyłem".
17-04-2012 14:36
Find all posts by this user Quote this message in a reply
CTSG Offline
*

Posts: 216
Joined: Jun 2011 {socialsites}


Post: #8
RE: Pogadajmy o zagrajmy.
@apparatus: Całkiem możliwe. Podejrzewam, że to podobne uczucie do tego, co lata temu odczuwałem kiedy popkultura wchodziła z buciorami w moje ulubione gatunki muzyczne. To nie do końca dojrzałe, ale zrozumiałe.

I'm the root of all that's evil, yeah, but you can call me cookie.
17-04-2012 14:42
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Wan1Mas Offline

Posts: 599
Joined: Aug 2011 {socialsites}


Post: #9
RE: Pogadajmy o zagrajmy.
(17-04-2012 14:29 )CTSG Wrote:  "Bullshit i pseudopsychoanaliza"

Może i wymieniłem same negatywy związane z użytkownikami tego forum, ale gwarantuję Ci, że zrobiłem to po to, żeby pomóc Ci zrozumieć specyfikę tego forum. W rzeczywistości jest to całkiem fajne miejsce do podejmowania dyskusji, jeśli potrafi się utrzymać odpowiedni dystans. Sam lubię tu przychodzić, czytać, rozmawiać. Tutejsi użytkownicy potrafią bardzo celnie wskazać istotne argumenty, a tego zwykle brakuje na innych forach o podobnej tematyce. Mają też sporą wiedzę techniczną oraz pojęcie o grach. Jeśli jesteś w stanie nałożyć na nich pewien filtr, to będziesz w stanie sporo z tego forum wynieść. ;)

PS. Mas, z Twojego wykresu wynika, że jakieś 37% widzów jest nieletnia, czyli zdecydowana mniejszość. Just sayin'.

Primo, nie Mas drogi Kamilku, nick masz po lewej, just sayin'
Secundo, Jestem pewien, że ludzie w wieku od 35 do 65 oglądają widełka z gier i wcale nie zmienili swojego wieku przy zakładaniu konta, w końcu dziedzina gier, to coś w czym gustują ludzie w wieku ~35-54 w wyszukiwaniu, raight?
Wklej swoją analitykę z kanału MinecraftPL oraz kanału CTSG87, z całej działalności, porównamy, mkay?
(This post was last modified: 17-04-2012 14:56 by Wan1Mas.)
17-04-2012 14:52
Find all posts by this user Quote this message in a reply
CTSG Offline
*

Posts: 216
Joined: Jun 2011 {socialsites}


Post: #10
RE: Pogadajmy o zagrajmy.
(17-04-2012 14:52 )IConquer Wrote:  "Jakiś nagłówek mający na celu poddanie treści cytatu wątpliwościom"

Primo, nie Mas drogi Kamilku, nick masz po lewej, just sayin'
Secundo, Jestem pewien, że ludzie w wieku od 35 do 65 oglądają widełka z gier i wcale nie zmienili swojego wieku przy zakładaniu konta, w końcu dziedzina gier, to coś w czym gustują ludzie w wieku ~35-54 w wyszukiwaniu, raight?
Wklej swoją analitykę z kanału MinecraftPL oraz kanału CTSG87, z całej działalności, porównamy, mkay?
Skoro zwracasz się do nieznajomych po imieniu to pozwól, że nieznajomi będą używali tego z Twoich nicków, który im pasuje.

Manipulacje wiekiem to norma. Dzieci go sobie zawyżają, dorośli ukrywają przez co nie są wykazywani w statystykach i tak dalej. Możemy tak sobie zgadywać i odbijać piłeczkę przyjmując własne tezy bazujące na potrzebie sytuacji za statystyczne fakty, albo oprzeć się o statystyki z Analyticsa. Co do moich kont, to w kategorii lifetime widzowie w wieku 13-17 lat stanowią 50,3% na koncie CTSG87 oraz 44,9% na koncie MinecraftPL.

I'm the root of all that's evil, yeah, but you can call me cookie.
17-04-2012 15:19
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Post Reply 


Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Kręcenie zagrajmy po angielsku Tylak21 23 6.399 21-05-2013 13:59
Last Post: Tylak21
  Czy wasi rodzice oglądają wasze zagrajmy ? dawzar1949 74 23.346 21-04-2013 19:56
Last Post: Tectologic
  Pomysł na Zagrajmy sirgouda 13 3.496 25-01-2013 13:03
Last Post: Elwood
  Konkurencyjne forum o zagrajmy Aquila 5 2.217 14-01-2013 09:58
Last Post: Sou
  Zagrajmy w Minecraft? loban1970 63 19.824 10-01-2013 02:52
Last Post: Elwood
  Zagrajmy powyżej 15 minut. Deso 29 8.425 27-12-2012 01:53
Last Post: Rexlu
  Jakie gry wolicie dla zagrajmy - starsze czy nowe ? sitas098 9 2.617 09-12-2012 17:08
Last Post: Jayu
  Sens Robienia Zagrajmy czyli Chęć Wybicia się ogm 25 6.846 06-11-2012 20:14
Last Post: degieb
  Zagrajmy na teraz daniello008 6 1.708 03-09-2012 14:14
Last Post: JudiMakeFun
  3 gry Darksiders2/DarkSouls/GuildWars2 "Zagrajmy w" MistPanda 6 2.538 27-08-2012 18:51
Last Post: kubn2

Forum Jump:


User(s) browsing this thread: 2 Guest(s)
Strona główna | Return to Top | Return to Content | Lite (Archive) Mode | RSS Syndication | Forum GTAV.net.pl - Grand Theft Auto 5