Post Reply 
Spis powszechny grzechów wszelakich
Author Message
MrZupapl Offline
*

Posts: 183
Joined: Jan 2011 {socialsites}


Post: #31
RE: Spis powszechny grzechów wszelakich
Filmy nie w HD kompletnie mnie odrzucają. Jakość jest bardzo ważna. Czy ktoś by chciał w TV oglądać jakiś film zrobiony na odpieprz? No raczej nie-e. Dbajcie o swego widza... i jego oczy.

Paski po bokach... czasami się zastanawiam co mnie bardziej irytuje. Słaba jakość filmu czy czarne paski ŚMIERCI. Nie jest trudno w grze wybrać rozdzielczość 1280/720. To tylko jedno kliknięcie. Gorzej, gdy gra nie oferuje tej rozdzielczości (ja preferuję, w tedy rozciąganie filmu, bądź jego kurczenie, ale z tego co widzę nie wszystkim to się podoba - Kern3l).

Faworyzowanie widza... kiedyś się spotkałem z dosyć ciekawym zjawiskiem. Zagrajmer miał swoich ulubionych widzów, a resztę ignorował bądź dissował. Tylko z nimi rozmawiał w komentarzach, tylko oni mieli racje (nieważne co idiotycznego pisali) itp. Takie zamknięte koło lizania dupy nie jest fajne : <
11-06-2011 09:04
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Mide Offline
*

Posts: 117
Joined: May 2011 {socialsites}


Post: #32
RE: Spis powszechny grzechów wszelakich
(11-06-2011 09:04 )MrZupapl Wrote:  Paski po bokach... czasami się zastanawiam co mnie bardziej irytuje. Słaba jakość filmu czy czarne paski ŚMIERCI. Nie jest trudno w grze wybrać rozdzielczość 1280/720. To tylko jedno kliknięcie. Gorzej, gdy gra nie oferuje tej rozdzielczości (ja preferuję, w tedy rozciąganie filmu, bądź jego kurczenie, ale z tego co widzę nie wszystkim to się podoba - Kern3l).

Sam mam ten problem bo FT tego nie oferuje. Wydaje mi się że to wszystko zależy od widza, również wolę aby te paski były widoczne zamiast rozciągania (nienaturalnie grube postacie?). Toteż jeśli nie masz rozdzielczości na 16:9, zostaw czarne paski już wole je tolerować niż patrzeć na nienaturalne proporcje świata gry.

kanał: http://www.youtube.com/user/MideStorm
11-06-2011 09:24
Find all posts by this user Quote this message in a reply
MrZupapl Offline
*

Posts: 183
Joined: Jan 2011 {socialsites}


Post: #33
RE: Spis powszechny grzechów wszelakich
Właśnie nie rozumiem tego. Tą nienaturalność byłoby widać ew. w nowych grach, w których już jest dostępne 1280/720. W starych grach tego nie widać. Dodatkowo gdy rozciągasz, nie wybieraj największej dostępnej rozdziałki. Najlepiej wybierać w grze w tedy b. niską rozdzielczość. Np w Icewindzie u mnie nie widać tej nienaturalności, bo nie wybrałem największej dostępnej rozdzielczości (gdybym wybrał, to byłoby to widać.)

Dajcie mi jakiś przykład źle rozciągniętego filmu.
(This post was last modified: 11-06-2011 09:37 by MrZupapl.)
11-06-2011 09:36
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
punio7 Offline
*

Posts: 1.019
Joined: Jan 2011 {socialsites}


Post: #34
RE: Spis powszechny grzechów wszelakich
Jeżeli chodzi o rozszerzanie filmu, to myślę iż można się tutaj wzorować na Von Zay'u. Materiał filmowy zostaje w oryginalnej rozdzielczości, jedynie jest puszczany na tło, które najczęściej jest związane z grą. Wilk syty bo czarnych pasów nie ma i owca cała bo materiał filmowy nie traci jakości.

[Image: 88440151.gif]
11-06-2011 18:32
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
CarlSheppards Offline
*

Posts: 207
Joined: Dec 2010 {socialsites}


Post: #35
RE: Spis powszechny grzechów wszelakich
Brak możliwości wyświetlenia przesłanych filmów na kanale. Zamiast tego można zobaczyć tylko playlisty. Czasami chce się zobaczyć np. najnowszy czy najstarszy film, może coś po środku, bo czemu nie, ale zamiast tego mamy tylko do wyboru playlisty, czyli znalezienie takiego filmu jest utrudnione.

Hipokryzja i kontradykcja w temacie subskrypcji. Dziękowanie za widzów, szczególnie przez tych, którzy zapytani o to twierdzą, że nie robią filmów dla liczby widzów. Jednak za każde dodatkowe setki czy później tysiące dziękują, mówią jak to się tego "nie spodziewali", robią bonusy, itp. Druga sprawa, to twierdzenie, że robią filmy dla siebie i "nie obchodzi ich" opinia innych, oraz oczywiście nie przyjmują krytyki. Jeśli robi się coś dla siebie, to nie powinno się tego wystawiać na publikę, a jak już, to zawsze można wyłączyć opcję dodawania komentarzy.

Multikonta. Tworzenie wielu kont, np. jedno na ogólne ZW, inne na Minecraft, jedno na a-logi, itp. Rozumiem, że jeśli ktoś subskrybuje kogoś dla ZW, to nie chce widzieć np. a-logów z tym nie związanych, ale takie coś na pewno ich nie zabije. Po prostu zobaczą co to jest i tego nie włączą/obejrzą. Nie trzeba do tego robić wielu kont. Daje to wrażenie, że osoba ta może równie dobrze posiadać tzn. "sockpuppet account", czyli kukiełki, którymi np. spamują konkurencję, oceniają pozytywnie własne filmu, polecają swoje inne konta, itp. Poza tym jest to irytujące, mylące i niewygodne.
11-06-2011 22:13
Find all posts by this user Quote this message in a reply
m4xies Offline
*

Posts: 95
Joined: May 2011 {socialsites}


Post: #36
RE: Spis powszechny grzechów wszelakich
(11-06-2011 22:13 )CarlSheppards Wrote:  Hipokryzja i kontradykcja w temacie subskrypcji. Dziękowanie za widzów, szczególnie przez tych, którzy zapytani o to twierdzą, że nie robią filmów dla liczby widzów.
No sorki, ale jeżeli zagrajmer posiada ok. 100 widzów, to chce im podziękować za oglądanie jego filmów, za zmarnowanie czasu na słuchaniu jak ktoś chrzani o czymś od rzeczy.

Być będąc, będąc tym kim chce się być.
12-06-2011 00:03
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
punio7 Offline
*

Posts: 1.019
Joined: Jan 2011 {socialsites}


Post: #37
RE: Spis powszechny grzechów wszelakich
Subskrypcja =/= oglądanie filmów. Sad but true.

[Image: 88440151.gif]
(This post was last modified: 12-06-2011 07:42 by punio7.)
12-06-2011 07:38
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Roofix Offline
*

Posts: 557
Joined: Jan 2011 {socialsites}


Post: #38
RE: Spis powszechny grzechów wszelakich
Może już prędzej nie dziękowanie za 100, 200, 1000 widzów, ale po prostu dziękowanie za samo oglądanie i komentowanie (jeśli takowe występuje)? Przy tym np. podziękowanie "najwierniejszym" widzom za wkład i wsparcie w to, co się tworzy (chwalenie, zachęcanie, ale też krytykowanie i wytykanie błędów).
Liczba widzów się nie liczy. Można mieć 10000 anonimków, którzy rzucają identyczne komentarze (pozytywne, negatywne) i mieć kilku, którzy chętnie dyskutują z autorem, zachęcają i poprawiają, jak popełnia błędy. I czemu by takim nie podziękować za to, że pomagają tak już od dłuższego czasu?
Tu dochodzimy do kwestii stawiania widzów na "lepszych" i "gorszych", ale jak każda idea, ma swoje plusy i minusy.
12-06-2011 13:57
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Cezar94PL Offline
*

Posts: 3
Joined: Jun 2011 {socialsites}


Post: #39
RE: Spis powszechny grzechów wszelakich
Z podziękowaniami to zależy, jeśli specjal jest naprawdę ciekawy, wyłamuje się z kanałowej rutyny to czemu nie. Chociaż jak napisał użytkownik Roofix, można mieć 1000 widzów "anonimków" którzy dają sub i rozpływają się pod ziemie, a przy wejściu na ich kanał mają 200 subskrypcji(zwykły śmiertelnik by tego raczej nie ogarnął).

Chciałem też nawiązać do wulgaryzmów w grze, oczywiście wstawianie "przecinków" co dwie sekundy wkurza i jest oznaką zupełnego braku kultury, ale CZASAMI soczyste k***a wyraża więcej niż tysiąc słów;) Chciałem tu też nawiązać do Witchaven'a - gościa bądź co bądź bardzo przyjemnie się ogląda, umie klnąc;) Mi też się czasami zdarza, oczywiście ograniczam się, ale wiecie jak jest, szczególnie jeśli gra jest pełna akcji. Ogólnie wychodzę z założenia, że wszystko jest dla ludzi - tylko z umiarem.
17-06-2011 16:25
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Kern3l Offline
*

Posts: 589
Joined: Mar 2011 {socialsites}


Post: #40
RE: Spis powszechny grzechów wszelakich
(11-06-2011 09:04 )MrZupapl Wrote:  Filmy nie w HD kompletnie mnie odrzucają.

No już nie przesadzajmy. Mamy grzech bardzo złej jakości, ale to już jest przesada.

(11-06-2011 09:04 )MrZupapl Wrote:  Jakość jest bardzo ważna. Czy ktoś by chciał w TV oglądać jakiś film zrobiony na odpieprz? No raczej nie-e. Dbajcie o swego widza... i jego oczy.

Oczywiście z tym się zgadzam, jakość to ekstremalnie ważna sprawa, ale że ktoś nie puszcza w HD grzechem jakimś nie jest. Oczywiście za kilka lat, gdy większość będzie mogła w locie buforować i oglądać filmy HD, ludzie będą głównie HD chcieli.

(11-06-2011 09:04 )MrZupapl Wrote:  Paski po bokach...

Do tego dodam chyba temat, a link do niego przy "grzechu".

(11-06-2011 09:04 )MrZupapl Wrote:  Faworyzowanie widza... kiedyś się spotkałem z dosyć ciekawym zjawiskiem. Zagrajmer miał swoich ulubionych widzów, a resztę ignorował bądź dissował. Tylko z nimi rozmawiał w komentarzach, tylko oni mieli racje (nieważne co idiotycznego pisali) itp. Takie zamknięte koło lizania dupy nie jest fajne : <

Dodam pod "chora atmosfera na kanale".

(11-06-2011 09:36 )MrZupapl Wrote:  Właśnie nie rozumiem tego. Tą nienaturalność byłoby widać ew. w nowych grach, w których już jest dostępne 1280/720. W starych grach tego nie widać. Dodatkowo gdy rozciągasz, nie wybieraj największej dostępnej rozdziałki. Najlepiej wybierać w grze w tedy b. niską rozdzielczość. Np w Icewindzie u mnie nie widać tej nienaturalności, bo nie wybrałem największej dostępnej rozdzielczości (gdybym wybrał, to byłoby to widać.)

Dajcie mi jakiś przykład źle rozciągniętego filmu.

Przykładowo właśnie Twój LP z Icewind Dale - okręgi pod postaciami są elipsami ;P Oczywiście to tylko czepianie się, w tamtym LP zbytnio tego nie widać, jak się do tych elips przyzwyczaisz. Dlatego dodam temat dot. tego - także z nastawieniem na różne alternatywy unikania.



(11-06-2011 22:13 )CarlSheppards Wrote:  Brak możliwości wyświetlenia przesłanych filmów na kanale. Zamiast tego można zobaczyć tylko playlisty. Czasami chce się zobaczyć np. najnowszy czy najstarszy film, może coś po środku, bo czemu nie, ale zamiast tego mamy tylko do wyboru playlisty, czyli znalezienie takiego filmu jest utrudnione.

Dodam jako "powszedni".

(11-06-2011 22:13 )CarlSheppards Wrote:  Hipokryzja i kontradykcja w temacie subskrypcji. Dziękowanie za widzów, szczególnie przez tych, którzy zapytani o to twierdzą, że nie robią filmów dla liczby widzów. Jednak za każde dodatkowe setki czy później tysiące dziękują, mówią jak to się tego "nie spodziewali", robią bonusy, itp. Druga sprawa, to twierdzenie, że robią filmy dla siebie i "nie obchodzi ich" opinia innych, oraz oczywiście nie przyjmują krytyki. Jeśli robi się coś dla siebie, to nie powinno się tego wystawiać na publikę, a jak już, to zawsze można wyłączyć opcję dodawania komentarzy.

Tym także się zaopiekuję.

(11-06-2011 22:13 )CarlSheppards Wrote:  Multikonta. Tworzenie wielu kont, np. jedno na ogólne ZW, inne na Minecraft, jedno na a-logi, itp. Rozumiem, że jeśli ktoś subskrybuje kogoś dla ZW, to nie chce widzieć np. a-logów z tym nie związanych, ale takie coś na pewno ich nie zabije. Po prostu zobaczą co to jest i tego nie włączą/obejrzą. Nie trzeba do tego robić wielu kont. Daje to wrażenie, że osoba ta może równie dobrze posiadać tzn. "sockpuppet account", czyli kukiełki, którymi np. spamują konkurencję, oceniają pozytywnie własne filmu, polecają swoje inne konta, itp. Poza tym jest to irytujące, mylące i niewygodne.

Druga część się nadaje, ale pierwsza nie. Powód jest prosty - multikonta to prawie równoważna alternatywa dla posiadania jednego i wrzucania wszystkiego do niego. Oba podejścia mają swoje zalety i wady. Gdy wrzuca się do jednego wora, a robisz filmy różnej kategorii nierównomiernie na nim, to te "rodzynki" gubią się w wielu panelach - trzeba wchodzić na kanał, by sprawdzać. Tak samo dużo komentarzy na kanale jest o zupełnie innych sprawach. Dlatego nad tym trzeba się dobrze zastanowić i dobrać rozwiązanie do sytuacji. Żadne z nich nie jest jednoznacznie złe.

"Sockpuppet account" dorzucę do śmiertelnych.



(12-06-2011 00:03 )m4xies Wrote:  
(11-06-2011 22:13 )CarlSheppards Wrote:  Hipokryzja i kontradykcja w temacie subskrypcji. Dziękowanie za widzów, szczególnie przez tych, którzy zapytani o to twierdzą, że nie robią filmów dla liczby widzów.
No sorki, ale jeżeli zagrajmer posiada ok. 100 widzów, to chce im podziękować za oglądanie jego filmów, za zmarnowanie czasu na słuchaniu jak ktoś chrzani o czymś od rzeczy.

Tutaj nie chodziło o samo robienie filmów jubileuszowych, a jedynie o hipokryzję. Przeczytaj ponownie posta wyżej.

(12-06-2011 07:38 )punio7 Wrote:  Subskrypcja =/= oglądanie filmów. Sad but true.

Oczywiście, ale jeśli to są naturalnie pozyskani widzowie, to pewna, istotna korelacja jest.


Skoro nie są en topic, to te dwie rzeczy pominę:

(12-06-2011 13:57 )Roofix Wrote:  Może już prędzej nie dziękowanie za 100, 200, 1000 widzów, ale po prostu dziękowanie za samo oglądanie i komentowanie (jeśli takowe występuje)? Przy tym np. podziękowanie "najwierniejszym" widzom za wkład i wsparcie w to, co się tworzy (chwalenie, zachęcanie, ale też krytykowanie i wytykanie błędów).
Liczba widzów się nie liczy. Można mieć 10000 anonimków, którzy rzucają identyczne komentarze (pozytywne, negatywne) i mieć kilku, którzy chętnie dyskutują z autorem, zachęcają i poprawiają, jak popełnia błędy. I czemu by takim nie podziękować za to, że pomagają tak już od dłuższego czasu?
Tu dochodzimy do kwestii stawiania widzów na "lepszych" i "gorszych", ale jak każda idea, ma swoje plusy i minusy.

(17-06-2011 16:25 )Cezar94PL Wrote:  Z podziękowaniami to zależy, jeśli specjal jest naprawdę ciekawy, wyłamuje się z kanałowej rutyny to czemu nie. Chociaż jak napisał użytkownik Roofix, można mieć 1000 widzów "anonimków" którzy dają sub i rozpływają się pod ziemie, a przy wejściu na ich kanał mają 200 subskrypcji(zwykły śmiertelnik by tego raczej nie ogarnął).



(17-06-2011 16:25 )Cezar94PL Wrote:  Chciałem też nawiązać do wulgaryzmów w grze, oczywiście wstawianie "przecinków" co dwie sekundy wkurza i jest oznaką zupełnego braku kultury, ale CZASAMI soczyste k***a wyraża więcej niż tysiąc słów;) Chciałem tu też nawiązać do Witchaven'a - gościa bądź co bądź bardzo przyjemnie się ogląda, umie klnąc;) Mi też się czasami zdarza, oczywiście ograniczam się, ale wiecie jak jest, szczególnie jeśli gra jest pełna akcji. Ogólnie wychodzę z założenia, że wszystko jest dla ludzi - tylko z umiarem.

Oczywiście. Zostaniesz podpięty.

<object type="text/html" data="http://bit.ly/ofoRM0" width="100%" height="125px"></object>
18-06-2011 23:00
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Post Reply 


Forum Jump:


User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)
Strona główna | Return to Top | Return to Content | Lite (Archive) Mode | RSS Syndication | Forum GTAV.net.pl - Grand Theft Auto 5