Post Reply 
Bardzo dziwny problem z nagrywaniem
Author Message
TaboretPL Offline
*

Posts: 68
Joined: Apr 2011 {socialsites}


Post: #1
Bardzo dziwny problem z nagrywaniem
Witam!
Mam naprawdę dziwny problem z nagrywaniem filmików. Prowadzę kanał zagrajmerski od roku ale dopiero ostatnio przydarzył mi się taki problem.
Mianowicie nietypowy spadek fpsów przy włączeniu nagrywania. Nie chodzi mi jednak o typowe gubienie klatek przy włączaniu frapsa ale o takie stopniowe ich zmniejszanie. Na początku zauważyłem ten problem przy nagrywaniu gry Singularity. Gierka chodziła mi bardzo dobrze - stałe 30 fpsów przy nagrywaniu 20-25 czyli ogólnie dało się oglądać. Ostatnio jednak gdy włączyłem nagrywanie to płynność spadała stopniowo coraz bardziej. Jest do dosyć dynamiczna gra i niektórych momentach gdy jest spora akcja to może być spadek fpsów ale nawet gdy dana akcja minie i idę do pustego pomieszczenia w którym nic się nie dzieje to nadal mam marne 10 fpsów przy których ani grać ani nagrywać się nie da. Co gorsza gdy wyłączę nagrywanie ten stan się utrzymuje! Dopiero reset gry przywraca ją do normalnego stanu. Ale gdy włączam nagrywanie to znów mam powtórkę. Próbowałem już reinstalacji i zainstalowania patcha lecz to nic nie dało. Postanowiłem że machnę na to ręką i spróbuję z inną grą. Wziąłem się za Amnesię. Ta gierka też chodziła mi bardzo płynnie na ponad 30 fpsach. Jednak przy włączeniu nagrywania początkowy dobry wynik z biegiem czasu zamienia się w pokaz slajdów. To dało mi do myślenia że Singularity nie jest wyjątkiem i od teraz z każdą grą będę miał ten problem. W gry które mam na kompie jak Minecraft czy STALKER które też nagrywam bez włączania filmowania działają bardzo dobrze czyli problem leży gdzieś indziej. Wie ktoś co może być tego powodem? Sądzę żę dość obszernie opisałem ten problem.

[Image: images?q=tbn:ANd9GcQq2NzBnDAx6Op7-8qL3zh...WISDPWkIrC]
28-01-2013 02:20
Find all posts by this user Quote this message in a reply
fszeker Offline
*

Posts: 193
Joined: Dec 2012 {socialsites}


Post: #2
RE: Bardzo dziwny problem z nagrywaniem
Spoko opisałeś ale brakuje konkretów: Sprzęt, ustawienia Frapsa

Kurs Cytowania Selektywnego >tutaj<
28-01-2013 17:44
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
TaboretPL Offline
*

Posts: 68
Joined: Apr 2011 {socialsites}


Post: #3
RE: Bardzo dziwny problem z nagrywaniem
Sytuacja się pogorszyła. Teraz nawet w klockowym minecrafcie w którym normalnie mam do 60 fpsów nawet bez nagrywania po pewnym czasie gra niemożliwie tnie i podobnie jak w przypadku innych gier tylko reset coś daje. Mam wrażenie że problem może leżeć gdzieś głębiej zastanawiam się co może być przyczyną że gry które kiedyś chodziły mi bardzo płynnie teraz odmawiają współpracy. Tutaj są bardzo dokładne dane mojego sprzętu. http://www.arest.pl/produkt/21303/ASUS-K...lasciwosci
Niepozorny lapek ale radzi sobie z wieloma grami choć o Crysisie czy Battlefieldzie nie ma co marzyć xd
Zaś fraps ustawiony jest raz na 30 a raz na 40 fpsów zależy jak dana gra mi chodzi. Mam też oznaczone "lock framerate" bo zauważyłem że ta opca stabilizowała mi fpsy. Nagrywam w full size w rodzielczości 1280x720 poza MC które zawsze jest na full rozdziałce.
Ogólnie za miesiąc zamieniam lapka na stacjonarnego peceta który ma naprawdę potężny sprzęt pod maską lecz chciałbym do tego czasu coś jeszcze nagrać żeby widzowie nie musieli miesiąc czekać. Poza tym nowy komp zawsze może się jeszcze opóźnić.

[Image: images?q=tbn:ANd9GcQq2NzBnDAx6Op7-8qL3zh...WISDPWkIrC]
28-01-2013 19:06
Find all posts by this user Quote this message in a reply
punio7 Offline
*

Posts: 1.019
Joined: Jan 2011 {socialsites}


Post: #4
RE: Bardzo dziwny problem z nagrywaniem
Kiedy miałeś ostatni format dysku? Jak dużo masz na nim wolnego miejsca? Być może masz mocno pofragmentowaną partycję, co może mocno spowolnić działanie frapsa.

[Image: 88440151.gif]
28-01-2013 21:54
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
TaboretPL Offline
*

Posts: 68
Joined: Apr 2011 {socialsites}


Post: #5
RE: Bardzo dziwny problem z nagrywaniem
Ostatni format był bodajże 2-3 miesiące temu ale jeszcze wcześniejszy był z prawie rocznym odstępem i czegoś takiego nie było. Póki co sprawdzam programem czy dysk nie jest uszkodzony. Znajomy polecił mi zdefragmentować dysk albo w ostateczności sformatować. Wolałbym tej drugiej opcji uniknąć. Co do miejsca na dysku to mam go właśnie mało i muszę go trochę zwolnić jak mniemam.

[Image: images?q=tbn:ANd9GcQq2NzBnDAx6Op7-8qL3zh...WISDPWkIrC]
28-01-2013 23:23
Find all posts by this user Quote this message in a reply
punio7 Offline
*

Posts: 1.019
Joined: Jan 2011 {socialsites}


Post: #6
RE: Bardzo dziwny problem z nagrywaniem
Tak to działa: kiedy zaczynasz nagrywać, fraps zaczyna dynamicznie zapełniać dysk. Kiedy miejsca robi się już mało musi zacząć zapisywać w pofragmentowanych sektorach dysku. Wtedy plik musi być zapisywany w wielu różnych miejscach. Im mniej miejsca się robi to w coraz bardziej pofragmentowane sektory się wchodzi i prędkość nagrywania spada coraz bardziej. Osobiście nagrywam frapsa na dysk przenośny z dużą ilością wolnego miejsca, ale jeżeli nie masz takiej opcji to do czasu nowego komputera ponagrywaj trochę gier w mniejszej rozdzielczości: jakieś stare gry, emulatory nesa, czy jakieś flashówki. Znacznie zmniejszy to zapotrzebowanie na dysk i powinno pomóc.

[Image: 88440151.gif]
29-01-2013 08:54
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
WinterWolf Offline
*

Posts: 160
Joined: May 2012 {socialsites}


Post: #7
RE: Bardzo dziwny problem z nagrywaniem
Zdecydowanie zwolnić miejsce i zrobić defragmentację. Generalnie, gdy ja biorę się za nagrywanie wpierw robię defragmentację partycji drugiego dysku, na którą będę nagrywać. Poza tym pilnuję by miejsca zawsze było sporo. Prowadzi to do tego, że od dawien dawna nie miałam ani jednego problemu ze stopniowym spadkiem klatek co zdarzało się niekiedy w przeszłości. Ba, zdarzało się to nawet i bez nagrywania, gdy po prostu odpalałam grę na partycji, która była zaśmiecona, zapchana i pofragmentowana. Także jeśli nie masz czasu na robienie defrag. za każdym razem to rób to raz na tydzień i zwolnij jakąś porządną ilość miejsca na dysku. To powinno wyeliminować przynajmniej część problemu. Na nowym kompie też o tym pamiętaj, a na pewno ułatwi Ci to życie.
29-01-2013 10:58
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Post Reply 


Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Sony Vegas 12 - Problem z renderem Tylak21 0 681 05-04-2014 15:24
Last Post: Tylak21
  Problem z odpowiedzią na komentarze YT [Firefox] Tectologic 4 1.304 18-12-2013 20:21
Last Post: Tectologic
  Problem ze stramowaniem na GC za pomocą OBS kubekzlota 6 1.737 11-09-2013 02:42
Last Post: fszeker
  Problem z mikrofonem - Blue Yeti LisekHD 2 1.126 10-09-2013 22:22
Last Post: LisekHD
  Twich - xsplit problem nex 3 1.172 28-08-2013 19:44
Last Post: punio7
  Problem z obrazem krol225 3 1.228 01-08-2013 20:41
Last Post: fszeker
  Dziwny głos - Samson G-Track Wybielaczz 10 2.443 01-07-2013 08:48
Last Post: Wybielaczz
  Problem z praw do ich komercyjnego wykorzystania. RafsonGames 0 864 02-06-2013 15:56
Last Post: RafsonGames
  Dxtory problem FPS KrisuAsasyn 6 1.953 05-05-2013 11:21
Last Post: CZOLG
  Problem z grami Enerix 3 1.293 27-04-2013 16:02
Last Post: Enerix

Forum Jump:


User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)
Strona główna | Return to Top | Return to Content | Lite (Archive) Mode | RSS Syndication | Forum GTAV.net.pl - Grand Theft Auto 5