Post Reply 
Youtuberzy
Author Message
wolf Offline
*

Posts: 45
Joined: Apr 2012 {socialsites}


Post: #1
Youtuberzy
Wytłumaczcie mi ten fenomen. Jest sobie jakiś youtuber, który po jakimś czasie staje się popularny i związku z tym zaczyna pojawiać się większy hajs. Oczywistym, dla mnie przynajmniej, jest inwestowanie w swój biznes, stopniowa poprawa jakości merytorycznej oraz technicznej i próba rozwoju nowych projektów.

Moje teoretyczne rozważania mają się jednak nijak do rzeczywistości. Taki Rojo cały czas drze mordę i rzuca wyświechtanymi tekstami. Robi tak już chyba ze dwa lata. Związku z tym oglądalność mu spadła, ludzie się nim naturalnie nudzą. Podobnie jest z rockiem, chociaż nie widać tego aż tak bardzo. Powiedziałbym nawet, że jego oglądalność jest bardzo wysoka biorąc pod uwagę, że mówi w piękny sposób o niczym, a jego komentarze sprowadzają się do "o strzelają do mnie". To samo tyczy się gimperra, wszystkich minecrafterów i tak dalej.

Od razu przychodzi mi na myśl cieniutka książeczka "kto zabrał mój ser". Kilku ludzi dobrało się do źródełka i ciągną z niego dopóki nie wyschnie.

Jeszcze inną kwestią jest to, że Youtubrzy mogą nie dać sobie rady gdzie indziej. Mamy przecież nieudany romans rocka z tvn turbo oraz niekrytego krytyka który wyleciał z radia zet.
13-10-2013 11:56
Find all posts by this user Quote this message in a reply
milq123 Offline

Posts: 39
Joined: Jul 2013 {socialsites}


Post: #2
RE: Youtuberzy
Podaj mi listę osób, które według ciebie robią dobre i oryginalne filmy. A jak chcesz, żeby yt'berzy występowali w tv, to zamiast wylewać swoje bóle dupy w internecie, idź pooglądaj jakiś tvn, czy polsat. Co do roja i rocka, to się zgadzam. O minecrafterach, to już szkoda gadać. Teraz nawet nikt nie robi typowego lp z minecrafta, tylko jakieś skurwiałe minigame'y czy inne mody.
13-10-2013 12:43
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
ErykCoa Offline
*

Posts: 41
Joined: Mar 2013 {socialsites}


Post: #3
RE: Youtuberzy
Osobiście nie oczekiwałbym nagłej poprawy pod względem merytorycznym po przypływie gotówki, bo w żaden sposób hajs nie wpływa na tą wartość. Jeżeli ktoś zaczyna zarabiać dużo z yt to prawdopodobnie jakość techniczna będzie już na wysokim poziomie, więc w tym zakresie zmiany mogą też nie być odczuwalne. Skąd oczekiwania, że ktoś kto robi to samo od roku lub dłużej nagle zmieni swój styl, czy poszerzy znacząco zakres swojej działalności? Według mnie co najwyżej będzie starał się osiągnąć perfekcję w swoim obecnym fachu.
13-10-2013 13:17
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
punio7 Offline
*

Posts: 1.019
Joined: Jan 2011 {socialsites}


Post: #4
RE: Youtuberzy
(13-10-2013 12:43 )milq123 Wrote:  Teraz nawet nikt nie robi typowego lp z minecrafta, tylko jakieś skurwiałe minigame'y czy inne mody.

I całe szczęście, YT i tak już jest zalany gównem typu "pierwsza noc", czy "rąbiemy pierwsze drzewo" i nikt nie ma na tyle cierpliwości/czasu/chęci/jaj aby doprowadzić coś takiego do "końca", jeżeli w MC można mówić o jakimkolwiek końcu. Nowe mody to obecnie jedyna forma ruchu w materii Minecrafta (zapomnijmy o patchach, bo one jedynie wprowadzają to co ktoś wymyślił już rok wcześniej).

[Image: 88440151.gif]
(This post was last modified: 13-10-2013 13:25 by punio7.)
13-10-2013 13:23
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Gimper Offline
*

Posts: 313
Joined: Nov 2010 {socialsites}


Post: #5
RE: Youtuberzy
Wolfie, wskażesz mi cel tego tematu? Bo odpowiedź jest jedna - to co jest bardzo popularne, zazwyczaj osobom o bardziej wysublimowanym guście po prostu nie przypada. Publika widocznie lubi darcie ryja przez Roja tudzież przynudzanie i sprzedawanie się Rocka. Równie sensowne byłoby wylewanie żali, że Bieber i One Direction mają przecież kiepskie piosenki a ludzie ich słuchają a Bieber ma tonę hajsu i się sprzedaje (co zresztą internet robi od bardzo długiego czasu). Jest tylko jeden problem - brak sensownego celu w takim narzekaniu. Kanałów na YouTube jest tyle, że na pewno jesteś w stanie znaleźć twórców którzy przypadną Ci do gustu, możesz polecić ich swoim znajomym którzy mają podobne zdanie jak Twoje. Nikt nikomu nie każe oglądać akurat tych dużych jutuberów.
Jeżeli ludziom podoba się działalność tych sprzedajnych i kiepskich youtuberów, to w czym problem?

Kto będzie nagrywał 2-godzinne pogadanki czy inne rzeczy przepełnione merytoryką, skoro krzyknięcie "BOOM HEADSHOT" sprawi że publika będzie się jarać a to pierwsze najwyżej ją uśpi? YouTube stał się biznesem, twórcom chodzi o zarobienie pieniążków, a tego nie da się zrobić bez zadowalania swojej publiki. Więc w sumie wszystkim wychodzi na dobre, nie? Bo publika dostaje to, czego chce, YouTuber dobrze się bawi a na dodatek zarabia na tym pieniądze. W tej sytuacji nie ma przegranych. A jeżeli komuś nie podobają się popularne kanały - niech ogląda te mniejsze. Są ich setki i na pewno są wśród nich takie, które błyszczą pod względem merytoryki.

[Image: t43eX.jpg]
17-10-2013 17:37
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Elwood Offline
*

Posts: 589
Joined: Feb 2012 {socialsites}


Post: #6
RE: Youtuberzy
Jeżeli zadowolenie publiki jest idąc twoim tokiem myślenia najważniejszym czynnikiem, szkoda mi ciebie. Po pierwsze, wiadomo, że przeciętny jutubowy widz zadowoli się byle crapem, który wypuści jego idol. To tak, jakbym mówił o dbaniu o gust mojego psa, gdy tak naprawdę wszystko jedno, co ode mnie dostanie. Po drugie, czemu w takim razie nie władujesz do swoich materiałów jeszcze większej dawki wulgaryzmów i słabych żartów? Gimbusy się tym jarają, ergo dostaniesz więcej upragnionych pieniążków.
(This post was last modified: 17-10-2013 17:54 by Elwood.)
17-10-2013 17:54
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Gimper Offline
*

Posts: 313
Joined: Nov 2010 {socialsites}


Post: #7
RE: Youtuberzy
Bo byłoby to wymuszone i nienaturalne, pamiętaj, że mimo wszystko charakter YouTubera odzwierciedla go w jego filmach. Ja się nigdy żadną kreacją nie zasłaniałem, bo na youtube nie bawię się w show tylko staram być naturalny. Jak ludziom się to podoba - super, czego jako twórca mogę chcieć więcej? Jestem sobą, dobrze się bawię, ludziom się podoba.
Mam dziwne wrażenie, że boli Cię, że za słaby, Twoim zdaniem content otrzymuję pieniądze. Życie bywa niesprawiedliwe, jeżeli tworzenie gównianego (twoim zdaniem) contentu ma mi sprawić przyjemność i pozwolić zarobić, powiedz mi - czemu nie? Kogo tak naprawdę obchodzi, że zdaniem Igreka Iksińskiego coś w tych filmach jest nie tak, skoro większość myśli inaczej? Pojęcie dobry/kiepski jest bardzo względne i subiektywne. Jeżeli wychodzisz z założenia "materiał mi się nie podoba, więc jest słaby" to nie ma tutaj pola do dyskusji. Ciebie rażą wulgaryzmy a żarty uznajesz za kiepskie, więc jak komuś to nie przeszkadza a żarty go śmieszą to znaczy że jest gimbusem, bo gimbusy się tym jarają. Nie zauważasz w tym wszystkim próby uznania swojego gustu za lepszego od innych? Pomijasz fakt, że gusta są subiektywne.
Oczywiście, można krytykować fakt nadużywania wulgaryzmów, przesadnego grania emocjami tudzież inne zachowania ale na koniec dnia liczy się, czy Twoja publika jest zadowolona z tego co otrzymuje i czy Ty czujesz się dobrze z materiałami które tworzysz. Tak długo jak te 2 punkty są spełnione - wszystko jest ok.
Mówisz, że szkoda Ci mnie bo chcę zadowolić publikę. Uważasz, że co innego powinienem robić niż zadowalać publikę i czerpać z tego frajdę? Jasne, należy dążyć do samodoskonalenia zarówno siebie, jak i swoich materiałów, ale nie można robić czegoś wbrew naszym widzom.

[Image: t43eX.jpg]
17-10-2013 18:30
Find all posts by this user Quote this message in a reply
punio7 Offline
*

Posts: 1.019
Joined: Jan 2011 {socialsites}


Post: #8
RE: Youtuberzy
(17-10-2013 17:37 )Gimper Wrote:  Youtube to biznes, blablabla, wszystko się robi dla kasy, blablabla.

Czyt. sam się sprzedałem więc próbuję to teraz usprawiedliwić.

Sorry nie ma usprawiedliwienia, jak ktoś się kurwi to się kurwi,

[Image: 88440151.gif]
17-10-2013 18:37
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
milq123 Offline

Posts: 39
Joined: Jul 2013 {socialsites}


Post: #9
RE: Youtuberzy
Widzę, że tu na forum panuje nieprzyjemna atmosfera, więc opowiem żarta.
-Idzie rojo przez chodnik i sie wyjebal
xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
17-10-2013 18:46
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
wolf Offline
*

Posts: 45
Joined: Apr 2012 {socialsites}


Post: #10
RE: Youtuberzy
(17-10-2013 17:37 )Gimper Wrote:  Wolfie, wskażesz mi cel tego tematu? Bo odpowiedź jest jedna - to co jest bardzo popularne, zazwyczaj osobom o bardziej wysublimowanym guście po prostu nie przypada. Publika widocznie lubi darcie ryja przez Roja tudzież przynudzanie i sprzedawanie się Rocka.
Nie mam wysublimowanego gustu i nie mam nic przeciwko zarabianiu pieniędzy, nie jestem również hipsterem, który hejtuje rzeczy popularne. Bardziej niż denerwuje smuci mnie fakt, że nie widzę żadnego progresu na kanałach. Czasami jest nawet regres np. niektóre tuby rocka były świetne bo wywoływały ciekawe dyskusje w komentarzach. Teraz Rock nie porusza już jakiś ciekawszych czy trudniejszych tematów.

Adbuster ostatnio również olewa swój główny kanał

(17-10-2013 17:37 )Gimper Wrote:  Kto będzie nagrywał 2-godzinne pogadanki czy inne rzeczy przepełnione merytoryką, skoro krzyknięcie "BOOM HEADSHOT"
Za pierwszym razem BOOM HEADSHOT może bawić za 5 razem również, ale nie za setnym i tak dalej. Jeśli Rojo postawił na rozrywkę to powinien w tym kierunku rozwijać swój kanał, a facet ewidentnie stoi w miejscu. Nie oglądałem go w ogóle przez kilka miesięcy, wchodzę na jego kanał i nie zauważyłem żadnych zmian. Oglądalność mu spadła więc coś w tym jest


(17-10-2013 17:37 )Gimper Wrote:  YouTube stał się biznesem, twórcom chodzi o zarobienie pieniążków, a tego nie da się zrobić bez zadowalania swojej publiki.
Biznes, który stoi w miejscu upada

(17-10-2013 17:37 )Gimper Wrote:  W tej sytuacji nie ma przegranych. A jeżeli komuś nie podobają się popularne kanały - niech ogląda te mniejsze. Są ich setki i na pewno są wśród nich takie, które błyszczą pod względem merytoryki.
Pewnie, sam obecnie subuje tylko dwa kanały o grach w tym jeden jest anglojęzyczny. Nikt nikogo do niczego nie zmusza i jak coś się nie podoba to można unsubnąć co sam uczyniłem. Mój post jest raczej refleksją i trochę szkoda mi, że komentatorzy idą na łatwiznę
17-10-2013 20:24
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Post Reply 


Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Najgorsi youtuberzy, których wszyscy oglądają Bany_kau 153 56.190 25-05-2013 15:11
Last Post: Elwood

Forum Jump:


User(s) browsing this thread: 2 Guest(s)
Strona główna | Return to Top | Return to Content | Lite (Archive) Mode | RSS Syndication | Forum GTAV.net.pl - Grand Theft Auto 5