Post Reply 
Sprawdzian dla "debili"
Author Message
Verlaiden Offline
*

Posts: 22
Joined: May 2011 {socialsites}


Post: #11
RE: Sprawdzian dla "debili"
Co mogę powiedzieć w tej sprawie? Brzydki burak wie co mówi i tego nie ukrywa, wie że większość oglądających MC to dzieci w wieku 14 lat. Moim zdaniem chciał pokazać jakie g*wna ludzie oglądają na YT, zamiast tworzyć czy oglądać coś bardziej twórczego.
14-07-2011 02:14
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Andzia639 Offline
*

Posts: 158
Joined: May 2011 {socialsites}


Post: #12
RE: Sprawdzian dla "debili"
Ale z drugiej strony trzeba przyznać że minecraft przypomina stare lata ze swoją grafiką...
14-07-2011 08:13
Find all posts by this user Quote this message in a reply
CTSG Offline
*

Posts: 216
Joined: Jun 2011 {socialsites}


Post: #13
RE: Sprawdzian dla "debili"
(14-07-2011 01:53 )ModronCube Wrote:  ...vlogerów, czyli ludzi bez oryginalności.
Że co, przepraszam? W porównaniu do kogo? Hipokryzją jest stwierdzenie prze let's player'a, że vlogerzy są ludźmi bez oryginalności.

Co do eksperymentu Buraka, to potwierdza on rzecz raczej oczywistą. Szeroko pojęty content typu "enterntainment" generuje największe zainteresowanie widzów, nawet, jeśli jest on głupi. Z jednej strony fajnie byłoby zobaczyć ludzi interesujących się ambitniejszymi materiałami, ale z drugiej nie wiem czy jest jakiś sens w krytykowaniu mas za to, że poszukują prostej rozrywki. Dla wielu osób YouTube jest nadal tylko "stronką ze śmiesznymi filmikami".

I'm the root of all that's evil, yeah, but you can call me cookie.
14-07-2011 09:08
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
SeedPL Offline
*

Posts: 165
Joined: Nov 2010 {socialsites}


Post: #14
RE: Sprawdzian dla "debili"
Quote:Hipokryzją jest stwierdzenie prze let's player'a, że vlogerzy są ludźmi bez oryginalności.
Niekoniecznie. Let's player, owszem, może być nieoryginalny robiąc projekt z oklepanej, przerobionej na x sposobów gry. Może także zająć się nieznaną grą, ciekawie ją prezentując.

Vlogerzy natomiast zwykle powielają schemat swoich filmów, gdzie opisują jak to poszli do sklepu, co zjedli (pamiętam jeszcze ze dwa lata temu, gdy moda była na vlogi Scheicht'owskie).
Oczywiście uogólnianie jest też nie najlepszym pomysłem, ale ostatnio jednak większość video blogów to albo materiały dla debili, gdzie koleś podaje definicje alkoholizmu albo właśnie coś na kształt "Dzisiaj byłem w sklepie".
Ze świecą szukać powiewu świeżości czy oryginalności.
14-07-2011 10:29
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
BaToNxPL Offline
*

Posts: 21
Joined: Apr 2011 {socialsites}


Post: #15
RE: Sprawdzian dla "debili"
Nie wiedziałem o tej akcji :D Buraczek nieźle zrobił parę tysięcy ludzi na szaro :D Gratuluje akcji. Jak nie znoszę poglądów Buraka to ten filmik mi się zajebiście podobał ;] Gratuluje
14-07-2011 10:38
Find all posts by this user Quote this message in a reply
CTSG Offline
*

Posts: 216
Joined: Jun 2011 {socialsites}


Post: #16
RE: Sprawdzian dla "debili"
@SeedPL: Przyznam szczerze, że nie rozumiem Twojego punktu widzenia. Gadanie o tym jak się spędziło dzień jest w 99% niesamowicie nudne, ale mimo wszystko każdy z nich opowiada o osobistych przeżyciach. W kwestii oryginalności wypadają więc znacznie lepiej niż Let's Playerzy, którzy komentują (bądź też nie) przechodzenie mniej lub bardziej liniowych gier... Rozumiem, że można nie lubić vlogerów, ale odmawianie im oryginalności jest absurdem.

I'm the root of all that's evil, yeah, but you can call me cookie.
14-07-2011 11:15
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Roofix Offline
*

Posts: 557
Joined: Jan 2011 {socialsites}


Post: #17
RE: Sprawdzian dla "debili"
Ja też bym chciał wiedzieć, na czym polega ten "brak oryginalności". W jakim sensie? Są vlogerzy, lepsi, gorsi (z przewagą tych gorszych, niestety, ale to dotyczy także środowiska LP).
14-07-2011 11:39
Find all posts by this user Quote this message in a reply
SeedPL Offline
*

Posts: 165
Joined: Nov 2010 {socialsites}


Post: #18
RE: Sprawdzian dla "debili"
Quote:Gadanie o tym jak się spędziło dzień jest w 99% niesamowicie nudne, ale mimo wszystko każdy z nich opowiada o osobistych przeżyciach.
Może tak: Jest konkurs na najlepszą rzeźbę z piasku. Zawodnik imieniem Piotr zrobił z piasku baletnicę. Pozostałym artystom to się bardzo spodobało, więc każdy wzorując się na nim, wyrzeźbił także baletnicę. Oczywiście baletnica każdego z osobna była inna, a to miała inny strój, a to była w innej pozie. I tak, konkurs w którym było bardzo duże pole do popisu (można było zrobić tyle innych wspaniałych prac z piasku) był owocny w schematyczne, powielające się rzeźby baletnicy. Oczywiście można by rzec, że wszyscy dali coś od siebie, osobiste modernizacje. Jednakże, nic nie zmienia faktu, że dalej to jest nic oryginalnego.

Quote:W kwestii oryginalności wypadają więc znacznie lepiej niż Let's Playerzy, którzy komentują (bądź też nie) przechodzenie mniej lub bardziej liniowych gier...

Nie ma co let's play za bardzo porównywać do vlogów. Let's Play to bardziej zaprezentowanie gry wraz z komentarzem głosowym, nie ma tu miejsca za bardzo na jakąś inwencję twórczą, gdyż tematyką danego zagrajmy jest gra. Oryginalność poszczególnych let's playerów zależy od komentarza, jakości oraz gier które wybiera. Przy v-logach sytuacja wygląda na prawdę o wiele inaczej. Vlogerzy mają większe pole do popisu. Od nich zależy czy wybiorą baletnicę czy może wyrzeźbią słonia z parasolem.

Quote:Rozumiem, że można nie lubić vlogerów, ale odmawianie im oryginalności jest absurdem.
Sam vlogowałem, więc hipokryzją z mojej strony byłoby nielubienie ich.
14-07-2011 11:40
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Lavos Offline
*

Posts: 1.111
Joined: Nov 2010 {socialsites}


Post: #19
RE: Sprawdzian dla "debili"
(14-07-2011 09:08 )CTSG Wrote:  
(14-07-2011 01:53 )ModronCube Wrote:  ...vlogerów, czyli ludzi bez oryginalności.
Że co, przepraszam? W porównaniu do kogo? Hipokryzją jest stwierdzenie prze let's player'a, że vlogerzy są ludźmi bez oryginalności.

Nie, nie jest.
Filmik jest rozkosznie ironiczny - mówi o braku oryginalności w kontekście majkrafta, a zaraz potem dowiadujemy się, że powstał..przy pomocy ludzi, robiących filmiki z majkrafta. To takie zabawne! Serio, CTSG, dałeś się wrobić w ciemno, czy w ramach przysługi kumplowi? Bo przecież wiesz, że filmik godzi w twój internetowy byt, right?
Ciekawe czy kiedykolwiek zobaczymy ten oryginalny kontent, o którym po raz kolejny buraczek nam wspomina, bo jak na razie jest on niemniej mityczny od obrazu trolla.

(14-07-2011 11:15 )CTSG Wrote:  @SeedPL: Przyznam szczerze, że nie rozumiem Twojego punktu widzenia. Gadanie o tym jak się spędziło dzień jest w 99% niesamowicie nudne, ale mimo wszystko każdy z nich opowiada o osobistych przeżyciach.

I jak rozumiem, to jest oryginalność, tak? To jest twój obraz oryginalności?

Quote:... Rozumiem, że można nie lubić vlogerów, ale odmawianie im oryginalności jest absurdem.

Absurdem jest przyznanie tej oryginalności ludziom, którzy robią filmiki o dziennej rutynie. Tak każdy człowiek potrafi. Każdy. Jeśli to jest według ciebie oryginalne, to się bardzo mylisz.

[Image: kaos.gif]
Wiatry w mojej głowie prowadzą mnie.
14-07-2011 11:40
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Roofix Offline
*

Posts: 557
Joined: Jan 2011 {socialsites}


Post: #20
RE: Sprawdzian dla "debili"
LP są w większości złe. Vlogi także. Ale bym mimo wszystko nie generalizował.
14-07-2011 11:47
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Post Reply 


Forum Jump:


User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)
Strona główna | Return to Top | Return to Content | Lite (Archive) Mode | RSS Syndication | Forum GTAV.net.pl - Grand Theft Auto 5