Post Reply 
Administrator może wszystko, czyli „zabawne” sytuacje na forach
Author Message
Gik Offline
*

Posts: 781
Joined: Nov 2010 {socialsites}


Post: #1
Administrator może wszystko, czyli „zabawne” sytuacje na forach
Na różnorakich forach i serwisach internetowych administrator to jednostka najwyższa– wiadomo. Ale czy taki admin faktycznie może na swojej stronie robić absolutnie wszystko?

Ostatnio przytrafiła mi się taka trochę zabawna, trochę żałosna, trochę dziwna sytacja na forum playnext.pl. Ok, zaraz usłyszę głosy „Gik, ty hejterze ty jeden ty, czemu łazisz po playnext.pl, skoro tu na forum notorycznie ich hejcisz, po co ty ich hejterzysz ty hejterze ty, przez twoje słowa przemawia hejt i w ogóle po co znowu jakiś hejterski temat piszesz! Banuj hejtera!”. Rozumiem wasze oburzenie, ale proszę o odrobinę cierpliwości. Fakt, nie mam zbyt pozytywnego nastawienia do tamtejszego forum, ale Play Next jako samą akcję śledzę. Dzięki temu mam dostęp do filmików, które są ponoć „ukrytymi perłami” polskiego YT. Co prawda do pereł im daleko, ale wciąż żywię infantylną nadzieję na to, że kiedyś faktycznie natrafię na kogoś, kogo filmiki będę mógł z czystym sumieniem i radością zasubskrybować. I tak właśnie przeglądając pewnego wieczora wspomnianą wyżej stronkę (z forum nie korzystałem już od jakiegoś czasu – wybiórcze kasowania moich postów w wykonaniu Rocka i Diagorasa skutecznie mnie zniechęcały do wypowiadania się tam), natrafiłem na taki oto ciekawy wpis:

http://playnext.pl/?p=515#comments

Był to polecony przez Diagorasa już któryś z rzędu film Wonzia. Nie wiem, ja zawsze myślałem, że Play Next służy promocji mało znanych jutuberów, natomiast ostanią rzeczą, na którą Wonziu mógłby narzekać, jest internetowa „popularność”. Napisałem tam (cytuję z pamięci – nie sądziłem, że mój wpis wyleci):”Tak. Bo Wonziu jest kompletnie nieznany na polskim YT”. Komentarz zamieściłem i z uśmiechem na ustach poszedłem lamić w CS:Source. Jakieś 48 godzin później sprawdzam odpowiedni wpis, a tu zonk – mojego jakże rozbudowanego i konstruktywnego komentarza nie ma. A fe! Cóż to za praktyki! I skąd ja mam niby wiedzieć, co ja takiego zrobiłem, że mój komentarz wyleciał. Strzelam, że albo Rockowi, albo Diagorasowi się nie spodobało to, że kwestionuję ich subiektywny wybór filmów na stronę główną, albo walnąłem offtopa – zupełnie jak w temacie o vlogach MegaZajki. Na nic zdało się tłumaczenie Diagorasowi, że pisałem tam o tym, jak Zajka traktuje każdego, kto waży się choćby wspomnieć o jakichś tam drobniutkich, drobniuteńkich nieścisłościach w jego wypowiedziach. Nie! Offtop jest i koniec! Ale odchodzę od tematu… ach tak! Wonziu i zagubiony komentarz. No to myślę sobie – Diaguś (tak na niego wołają użytkownicy PN.pl) wcześniej niemal z marszu odpowiadał na moje prywatne wiadomości, dotyczących MegaZajki i jego obraz oraz gróźb, nie szczędząc przy tym rozmaitych Wink uśmiechniętych Wink, aczkolwiek moim zdaniem Wink sprawiających wrażenie, że mój rozmówca mnie lekceważy, buziek Wink. Minęły prawie 24 godziny, nikt na mój drugi komentarz nie odpowiedział, postanowiłem napisać PW do Ojców Założycieli, tj. do użytkowników, którzy byli opisani w zakładce „O nas”. Uznałem, że muszą być administratorami stronki. Tak więc wysłałem wiadomość do Rocka, Diagorasa, Tola oraz MrSetoKami’ego. Screena z tej wiadomości przytoczyć nie mogę. O tym później, hłe, hłe, hłeh. No więc, wysyłam, czekam znowu do następnego wieczora – odpowiedzi brak. Pytam się na livechacie – akurat był Rock. Napisał mi, że jeżeli mam jakieś sugestie co do sposobu prowadzenia strony, to jest od tego odpowiedni dział na forum – dział „Sugestie” (abvjesli). Podziękowałem mu ślicznie i zabrałem się do pisania. O dziwo, ten temat istnieje po dziś dzień:

http://playnext.pl/?page_id=4/sugestie/p...nistracji/

Tak więc „popuszczam stringi”. Napisałem co miałem napisać i czekam. 2 dni później – lulz X4 – wypowiedział się jeden MODERATOR i dwóch UŻYTKOWNIKÓW. Aha, Rock pojawił się na chwilkę, by tylko potwierdzić słowa pierwszego randoma. W dodatku z treści jego posta mogłem wywnioskować, że ten kompletnie nie zna sprawy. No nic, trza było napisać odpowiedź. Odpowiedź, która szybciutko została usunięta. Ale sorry, drodzy admini playnext.pl – wujek Gik nie da się wydymać. Nauczyłem się jednej rzeczy na PN-ie: z każdej swojej wypowiedzi TRZEBA robić screeny. Tak zresztą zrobiłem:

http://imageshack.us/photo/my-images/194/pnsug.png/
http://imageshack.us/photo/my-images/594/pnsug2.png/
http://imageshack.us/photo/my-images/233/pnsug3.png/
http://imageshack.us/photo/my-images/263/pnsug4.png/

Magia. Jedno odświeżenie strony, a twojego wpisu już nie ma. Co wtedy czułem? Żal? Hah. Nie. Jakże mogłem czuć żal, skoro miałem niezbity dowód na to, że Diaguś, który akurat był wtedy online, najwyraźniej odczuwa delikatniutki awers do moich wypowiedzi? Na moje pytanie, dlaczego dopiero co napisany post został usunięty, oczywiście nie otrzymałem odpowiedzi. Myślał, że mnie uciszy, zniechęci do drążenia tak błahego, aczkolwiek najwyraźniej niewygodnego dla niego tematu. Naiwniaczek. Jeżeli ktoś pogrywa ze mną nie fair, to może być pewien, że zrobię wszystko, aby jak najbardziej mu dopiec. Ale spokojnie. Nie pali się. Zachowałem swoje screeny i poszedłem na kajak. Jestem na domku letniskowym, myślę sobie, jest piękna pogoda, Diagoras i tak się zbłaźni. Prędzej, czy później.

Ano, zbłaźnił się dość szybko. Następnego dnia znów zawitałem na forum, gdzie ponoć każdy może wyrazić swoje zdanie. Akurat Diagoras był online. Zapytałem się go na livechacie co do mojego znikającego posta, zarówno na stronie głównej, jak i w temacie w „Sugestiach”, czy popełniłem jakiegoś offtopa. Diaguś rzecz jasna nie chciał mi udzielić odpowiedzi, traktował mnie protekcjonalnie.


http://imageshack.us/photo/my-images/821/pnsug8.png/
http://imageshack.us/photo/my-images/706/pnsug9.png/
http://imageshack.us/photo/my-images/89/pnsug10.png/
http://imageshack.us/photo/my-images/545/pnsug11.png/
http://imageshack.us/photo/my-images/30/pnsug12.png/

Wniosek – admin na głównej może wszystko, bez uzasadniania swoich działań. W ostatnim screenie widać wyraźnie, że zostałem wyciszony na chacie. Nic wielkiego, spodziewałem się takiego działania. Ale muszę przyznać, że dalszych poczynań wielce opanowanego i rozsądnego Diagorasa nie przewidziałem – otóż szanowny pan pozbawił mnie wszelkich możliwości jako użytkownika forum – nie mogę wysyłać PW, nie mogę odbierać PW, w ogóle nie posiadam własnej skrzynki i nie mogę jej przeglądać, nie mogę zakładać nowych tematów, ani edytować już moich istniejących komentarzy. Zostałem praktycznie zbanowany, jednak mój profil nie ma takiego statusu. Serio, nawet nie wiedziałem, że da się zrobić takie rzeczy pojedynczemu użytkownikowi. Usunąć prywatną skrzynkę odbiorczą i nadawczą? Może Diagoras chce, aby inni myśleli, że się obraziłem na forum playnext i uciekłem stamtąd z płaczem? Cóż, jeżeli tak, to Diagoras zapomniał o jednym – że cholernie lubię wciskać klawisz print screen. A postanowiłem go wcisnąć jeszcze dwa razy.

http://imageshack.us/photo/my-images/691/pnsug15.png/
http://imageshack.us/photo/my-images/18/pnsug16.png/

Najzabawniejsze jest to, że cała ta kłótnia wyniknęła z tego, że admini absolutnie nie chcieli ze mną rozmawiać. Woleli traktować mnie jak piąte koło u wozu, niż po prostu wskazać mi odpowiedni punkt regulaminu, który uzasadniałby usunięcie mojego posta. Jakkolwiek bzdurny by on nie był, przyjąłbym to do wiadomości i dałbym sobie spokój z całą tą sprawą. Ale nie. Oni po prostu musieli mnie uciszać za wszelką cenę. Skąd ta niechęć Diagusia do mnie? Czyżby Rock mu opowiadał o tajemniczej stronie, lub wielu stronach, bo to przecież wcale nie musiała być jedna, „gdzie zbiera się grupa ludzi i obmawia znane osobistości na YT”? Mogę sobie tylko gdybać. Nie będę zakładał mulitkona na PN. Z nimi już swoją internetową przygodę zakończyłem. Mam jednak pewną prośbę. Punio, Kaszubiak – macie ochotę na bana? Moglibyście przekopiować ten temat na forum playnext? Niech Diagoras nie myśli sobie, że mnie uciszył.



Anyway, po tej cholernie nudnej i egocentrycznej ścianie tekstu mam do was pytanie – czy kiedykolwiek spotkaliście się z samowolą administracji, czy moderacji na forach internetowych? Roofix kiedyś wspominał, że widział forum, na którym admini banowali się nawzajem. A może także na naszym forum doświadczyliście niesprawiedliwości ze strony adminów lub modów?

Linki do for mile widziane, choć nie są one wymagane.

[Image: aqI8D.jpg]
(This post was last modified: 24-08-2011 17:07 by Gik.)
24-08-2011 17:06
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Cavirion Offline
*

Posts: 69
Joined: Aug 2011 {socialsites}


Post: #2
RE: Administrator może wszystko, czyli „zabawne” sytuacje na forach
Co do całej sprawy, szczerze mówiąc, nie zdziwiłem się.
Na PN specjalnie nie wchodzę, wiec jeżeli sobie życzysz, to mogę zamieścić ten post ;)

A co do samowolki adminów:
Bywałem na kilku forach, gdzie admini wyzywali użytkowników, gdy ich "sprowokowali", zaś jeżeli powiedziało się coś niewygodnego, to automatycznie dostawało się banana - wiem, bo sam go dostałem za próbę dyskusji z samowolnym adminem.
Linku nie podam, bo było to randomowe forum na temat jakiegoś MMO
(This post was last modified: 24-08-2011 17:53 by Cavirion.)
24-08-2011 17:50
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Roofix Offline
*

Posts: 557
Joined: Jan 2011 {socialsites}


Post: #3
RE: Administrator może wszystko, czyli „zabawne” sytuacje na forach
Dodam, że spotkałem się z tzw. rywalizującymi portalami tematycznymi. Sprawa była dosyć poważna (obie strony nawzajem łamały sobie prawa autorskie). Skończyło się ostatecznie zerwaniem "współpracy", a jeden z tych portali banował każdego, kogo nick pojawiał się na forum tego drugiego. Zbanowali nawet redaktorów "konkurencji".
Inna sprawa, gdy jeden z moderatorów opuścił macierzysty serwis i przeniósł się do konkurencji i "sprzedawał" im nowinki i informacje o pozostałych redaktorach, psując opinie o nich.
A żeby było humorystycznej, tutaj coś z innej beczki, pewnie to znacie - klasyka:
http://www.youtube.com/watch?v=ER6wjOWBk9Y
Radzę prześledzić kolejne filmiki na ten temat.
24-08-2011 18:51
Find all posts by this user Quote this message in a reply
MugoX Offline
*

Posts: 102
Joined: Feb 2011 {socialsites}


Post: #4
RE: Administrator może wszystko, czyli „zabawne” sytuacje na forach
Gik, gdybyś miał możliwość otrzymywania wiadomości na playnext, to dowiedziałbyś się o tym:

Diagoras Wrote:Witam. Chciałbym poinformować o tym, że Laran nie jest już moderatorem, ze względu na jego wielokrotne naruszenie regulaminu. Do tego od dzisiaj, na chacie koloru czerwonego używam ja, rock, tolo i seto. Dla Was mamy kolor zielony (009900). Prosiłbym również o nie usuwanie tematów a przenoszenie ich do kosza, z komentarzem w stylu
//Nick: Powód. <- w kolorze zielonym (009900) ;)

Pozdrawiam!

Wiadomość ta, zaadresowana do moderatorów, została wysłana do wszystkich użytkowników playnext. Pomyślałem, że może Cię to zainteresować (jak i innych forumowiczów)
24-08-2011 19:00
Find all posts by this user Quote this message in a reply
vlodek2532 Offline

Posts: 316
Joined: Jul 2011 {socialsites}


Post: #5
RE: Administrator może wszystko, czyli „zabawne” sytuacje na forach
Nie chce nic mówić ale autorem tematu jest hipokryta, który rozdaje warny nie za zachowanie a za prywatny stosunek do czyjeś osoby (poparty najmniejszym potknięciem).

Napisałem kiedyś w temacie o Quasandzie "Niech wypier****". Zagwiazdkowałem - dostałem warna.

Inny użytkownik forum napisał "wypierdalaj stad" - nie zagwiazdkował, warna nie dostał.

I "szanownemu panu" radziłbym zacząć naprawiać świat od siebie a potem prawić morały innym.

PS. dodam, ze przeczytałem pierwszy akapit i zobaczył PN.pl i postanowiłem nie czytać - nie warto na te wypociny tracić 5 minut.
24-08-2011 19:05
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
punio7 Offline
*

Posts: 1.019
Joined: Jan 2011 {socialsites}


Post: #6
RE: Administrator może wszystko, czyli „zabawne” sytuacje na forach
Vladek, zawsze mogłeś zgłosić post do moderacji, Gik mając już pewne zdanie o tobie mógł bardziej zwracać uwagę na twoje posty niż na inne. Reszta moderacji też nie zawsze wszystko doczyta i nie zawsze zareaguje.

Ten temat tylko pokazuje poziom użytkowników i administracji forum PN. Krótkie jednostrzałowce prezentujące kolejną serię Minecrafta- cool. Poważniejszy temat poruszający problem forum- tldr;

[Image: 88440151.gif]
24-08-2011 20:22
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Gik Offline
*

Posts: 781
Joined: Nov 2010 {socialsites}


Post: #7
RE: Administrator może wszystko, czyli „zabawne” sytuacje na forach
(24-08-2011 19:05 )vlodek2532 Wrote:  Nie chce nic mówić ale autorem tematu jest hipokryta, który rozdaje warny nie za zachowanie a za prywatny stosunek do czyjeś osoby (poparty najmniejszym potknięciem).

Napisałem kiedyś w temacie o Quasandzie "Niech wypier****". Zagwiazdkowałem - dostałem warna.

Inny użytkownik forum napisał "wypierdalaj stad" - nie zagwiazdkował, warna nie dostał.

vlodek2352 Wrote:Niech wypierda** nikt nie będzie płakał za nim HAHA

Nom. Kompletnie nie zasłużyłeś na ostrzeżenie. Ani trochę. A kimże jest ten "inny użytkownik"? Wybacz, tutaj w lesie internet mi wolno działa, nie będę przeglądał całego tematu o Quasandzie (15 stron o ile pamiętam). Twój post był pierwszy - najbardziej rzucał się w oczy. Później mnie nie było, CarlSheppards, CTSG i Gnomek zaczęli swoje wywody, możliwe, że ten wpis "innego użytkownika" został przeoczony. Pojutrze będę w domu, poszukam. Albo do tego czasu to ty mi wskażesz odpowiedni post.

Aha, jeżeli go nie znajdę, lub ta osoba będzie zbanowana, to będę miał dla ciebie niespodziankę.




vlodek2352 Wrote:I "szanownemu panu" radziłbym zacząć naprawiać świat od siebie a potem prawić morały innym.

PS. dodam, ze przeczytałem pierwszy akapit i zobaczył PN.pl i postanowiłem nie czytać - nie warto na te wypociny tracić 5 minut.

Vloduś, wiedziałeś, że przygotowuję temat zahaczający o PN. Wspominałem o tym ok. tydzień temu w shoutboxie. I znowu nie czytałeś całego tematu, tsk, tsk.

Parampampam. Każdy jest hipokrytą. W mniejszym, lub większym stopniu.

[Image: aqI8D.jpg]
(This post was last modified: 24-08-2011 20:27 by Gik.)
24-08-2011 20:23
Find all posts by this user Quote this message in a reply
vlodek2532 Offline

Posts: 316
Joined: Jul 2011 {socialsites}


Post: #8
RE: Administrator może wszystko, czyli „zabawne” sytuacje na forach
1. Nie jestem gestapo (jak co poniektórzy) nie muszę sprzedawać
2. Na czytanie twoich "koszkih szali" szkoda mi czasu.
3. Na warna może zasłużyłem ale sorry - brzęczysz przy każdej okazji, że na PN.pl nie traktują każdego równo a sam co w tym momencie robisz?
4. Niespodziankę? Jaką? Jaka? Używaną opnę od tira? Reduktor kuchenki polowej? A zapachowa choinka morska? LoFfFcIaM NiEsPoSzIeWaNeCzKi!
5. Swoja droga skoro "grozisz mi" tą "niespodzianką", to może zrobisz coś jeśli okaże się, że ja mam rację? Może podasz się do "moderatorskiej" dymisji?
6. Punio - wtedy żadnego mojego obrazu nie miał - to był jeden z moich pierwszych postów. No może po tym, że na SB stwierdziłem, że w całym tym dymie z Rockiem forumowicze a szczególnie on zachowują się jak małe dzieci. Poza tym gdyby nawet - nie uważasz, że moderator w każdej sytuacji powinien być obiektywny? W sumie tego samego oczekuje na PN z tego co zrozumiałem po tym całym lamencie na SB.
7. Swoja drogą ty też Punio jesteś niekonsekwentny. Zwróciłem ci na to uwagę - odpisałeś, że dałeś mu czas na edycję. I jakoś z tego powodu warna mu nie dałeś - dopiero później gdy posunął się jeszcze dalej. Idąc dalej w tym samym temacie dostałem warna (jaka niespodzianka, że od Gika) a sam próbowany bvć być gorzej obrażany i jakoś ta osoba warna za to nie dostała
(This post was last modified: 24-08-2011 20:48 by vlodek2532.)
24-08-2011 20:40
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Gik Offline
*

Posts: 781
Joined: Nov 2010 {socialsites}


Post: #9
RE: Administrator może wszystko, czyli „zabawne” sytuacje na forach
1. Lul.
2. Ale i tak przeczytałeś. Lul X2
3. Masz szanse wyrównać rachunki, ale nie powiesz kto to. Lul X3
4. Zobaczysz. Spodoba ci się.
5. Przyznam ci rację i przeproszę za swoje fałszywe podejrzenia.
6. Byłem obiektywny. To był trolling. Lul X4
7. Taa, faktycznie, musimy jeszcze uzgodnić parę spraw między sobą. Punio, a może by tak zebranie w piątek wieczorem, hm?

[Image: aqI8D.jpg]
24-08-2011 20:46
Find all posts by this user Quote this message in a reply
vlodek2532 Offline

Posts: 316
Joined: Jul 2011 {socialsites}


Post: #10
RE: Administrator może wszystko, czyli „zabawne” sytuacje na forach
1. Mi na wszystko skriny nie potrzebne przed obawą, że ktoś coś wyedytuje lub usunie.
2. Tego co nabazgrałeś w "bulu" tu na pewno nie.
3. Widzisz, człowiek ma takie coś, że nie musi robić z siebie "szmaty", żeby komuś coś udowodnić.
4. Super a będzie tradycyjne jajko-niespodzianka?
5. Ach potrzebne mi to przeprosiny do dowartościowania się! A może taką zasadą ty mi chciałeś dać bana to jeśli ja będę miał rację dasz sobie bana?!
6. taki światły a nie rozumie o co chodzi. Dałeś OK (to nie był trolling jak coś tylko niecenzuralne "ocenzurowane" słowo") ale chcesz być traktowany równo a w swoich działaniach nie jesteś konsekwentny i nie traktujesz innych równo. Równie dobrze w temat mogłeś wkleić tą historyjkę o tym jak to "w kitę" moderator poczuł władzy.
7. I to przy okrągłym stole. Beka z ciebie bo akurat w tym punkcie ani słowo nie było kierowane do ciebie więc nie wiem po co się na ten temat wypowiadasz. A nie! Sorry to forum publiczne więc pogadać może sobie każdy.
(This post was last modified: 24-08-2011 20:58 by vlodek2532.)
24-08-2011 20:57
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Post Reply 


Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  ACTA ,czyli nowy porządek Blitz 20 5.234 28-06-2012 00:17
Last Post: iskradeus
  Forum schodzi na psy a może na dzieciaki ?? aBizonxD 18 5.077 11-08-2011 10:27
Last Post: Gik
  Zagrajmer idealny-czyli nie dawać się opętać popularności. RIG 9 2.946 26-06-2011 16:27
Last Post: Sworson
  Disscussion Studio - czyli jak zniszczyć fajny pomysł. thefifiasek 114 25.593 08-05-2011 22:13
Last Post: Roofix

Forum Jump:


User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)
Strona główna | Return to Top | Return to Content | Lite (Archive) Mode | RSS Syndication | Forum GTAV.net.pl - Grand Theft Auto 5