Post Reply 
Zapytaj admina/moda
Author Message
Kern3l Offline
*

Posts: 589
Joined: Mar 2011 {socialsites}


Post: #21
RE: Zapytaj admina/moda
(01-09-2011 22:09 )Gik Wrote:  Ktoś ma jakieś propozycje, co powinno się znajdować na stronie głównej?


[spoiler='żarcik']Zaległa cisza wręcz grobowa
Nie powiedział nikt ni słowa
Pomyślałem - oto szansa wyjątkowa
Wychyliłem się i uderzyłem tak!
A ja wiem, ja wiem co my tu robimy,
Po co na to, na to forum przychodzimy
Jeśli oczy otwierasz szeroko pytasz "czemu?", spoko powiem ci,
Więc nadstaw dobrze uszy,
W ciszy nikt się nie poruszył,
Nie zaszeleścił, nie zaszeptał
Nikt nawet w miejscu nie zadreptał
Wszyscy czekali, oczy we mnie wlepiali
Doleciał mnie pomruk aprobaty z oddali
Pomyślałem - tak, tak - to jest ta chwila!
Teraz moje ego zajebiście bardzo miła sytuacja,
W której jestem centrum jak atrakcja
Turystyczna, ściśle jak akademia ekonomiczna myślę
Czasem się przyśni komu wydaje się, że
Oto spotkał kolesia, który wszystko wie
Tysiąc uwag skierowanych we mnie
Ich oczekiwania spełnię
Obronię tezy, jak Himen Eternię
Nie jestem idiotą, by mówić jestem tutaj po to,
Otwieram usta i niech płynie czyste złoto
Nagle wiatr moim oknem skrzypnął
Ja się odwróciłem, a mój świetny pomysł zniknął...[/spoiler]

A tak na poważnie, to newsy powinny skupiać się na rzeczy, od której ten serwis ma tytuł: ZW. Swoje zdanie wyraziłem już wcześniej, teraz je rozwinę i uaktualnię.

Jak wyżej napisałem, newsy powinny skupiać się na ZW, a także co ważniejszych sprawach serwisowych (jak Mumble). Posty typu "ktośtam nagrywa vlogi", czy "Roman zaczął smażyć kiełbaski" -(sendTo)-> Hydepark. Z rodzajów newsów jakie dotychczas widziałem i pasują, wyróżniam (uwaga, tutaj wymieniam idee, a nie styl):
  • prawo, jakie (może) dotyczyć autorów ZW ("S.978")
  • częste cechy widzów ("Sprawdzian dla 'debili'")
  • trendy ("Hype (nie) spełniony" itd.)
  • kanały warte uwagi
  • pogadanki
  • wywiady
  • jakich gier brakuje w polskim Zagrajmy
  • sposoby zarobku na naszej działalności
  • kwestie ogólne wokół ZW ("Odejścia i powroty – mniejsze, większe")
  • ważne nowości na serwisie ("Serwer Mumble! beta", zmiany regulaminów etc.)

Mogłyby być np.:
  • poradniki rozwiązujące popularne problemy
  • poradniki nowych, rzadko wykorzystywanych możliwości (np. pełny poradnik jak przeprowadzać Auto Duck)
  • warte przetestowania programy do nagrywania i edycji
  • wywiady tekstowe z nastawieniem na doświadczenia starych wyjadaczy, które mogą się przydać nowym
  • alternatywne sposoby dostarczania treści (livestreamy, alternatywy do YT itd.)
  • analizy zarówno widzów (trochę jak w "Sprawdzianie dla 'debili'"), jak i prowadzących - uwaga, nie jako jednostki, ale jako ogół

Typy newsów jakie są, ale nie nadają się:
  • offtopy - alogi ("Fearstia filozofuje"), vlogi ("MegaZajka zaczyna nagrywać Vlogi…"), o grach (i nie o ZW - "Dungeons – znów będzie nam dobrze być złym?") itd.

O "Zagrajmerach", czy nie?
Trzeba się poważnie zastanowić, czy chcemy pisać o Zagrajmerach i jak (o tym niżej). Oczywiście nie da się uniknąć w niektórych typach newsów mówienia o konkretnych osobach, ale czy także mają powstawać posty o konkretnych jednostkach? Jeśli tak, to po co? Jeśli nie ma dobrego powodu, to lepiej nie pisać.

Styl
Dotyczy to głównie wypowiedzi na temat twórczości Zagrajmerów. W przypadku gdy post nie jest recenzją, bardzo silnie opowiadałbym się za stylem bezstronnym, "encyklopedycznym", czyli unikania wszelkiego oceniania, mówienie jedynie o suchych faktach. Już wcześniej zwracałem uwagę w newsach na ich często zbyt jadowity styl, który się nie nadaje do publikacji. Jeśli recenzować, to chwalić bądź objeżdżać dzieło, nie autora.


Anyway, jeśli każdy może robić newsy, to mam już pewien pomysł na co najmniej jeden. Do kogo miałbym się zgłaszać? Przydałoby się zrobić o tym wpis gdzieś.

<object type="text/html" data="http://bit.ly/ofoRM0" width="100%" height="125px"></object>
05-09-2011 01:49
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Lavos Offline
*

Posts: 1.111
Joined: Nov 2010 {socialsites}


Post: #22
RE: Zapytaj admina/moda
Quote:Trzeba się poważnie zastanowić, czy chcemy pisać o Zagrajmerach i jak (o tym niżej). Oczywiście nie da się uniknąć w niektórych typach newsów mówienia o konkretnych osobach, ale czy także mają powstawać posty o konkretnych jednostkach? Jeśli tak, to po co? Jeśli nie ma dobrego powodu, to lepiej nie pisać.

Bo to forum nazywa się zagrajmyw? Duuuh. Dlatego tematy oscylują i będą wokoło konkretnych osób. To, że nie pojmujesz sensu takich tematów nie znaczy, że całe forum ma się dostosować pod twoje dyktando.

Quote:Jeśli recenzować, to chwalić bądź objeżdżać dzieło, nie autora.

Jak zwykle piszesz konkretnie. Gratz.

[Image: kaos.gif]
Wiatry w mojej głowie prowadzą mnie.
05-09-2011 08:50
Find all posts by this user Quote this message in a reply
kaszub Offline
*****

Posts: 535
Joined: Nov 2010 {socialsites}


Post: #23
RE: Zapytaj admina/moda
(05-09-2011 08:50 )LavosCore Wrote:  To, że nie pojmujesz sensu takich tematów nie znaczy, że całe forum ma się dostosować pod twoje dyktando.

Lavos,
Nikt tu nie każe dostosować się pod czyjeś dyktando. To tylko propozycja. Kernel przedstawił swój pomysł. Każdy może to zrobić. Później będziemy decydować co wprowadzić w życie, a co sobie darować.
05-09-2011 10:45
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Kern3l Offline
*

Posts: 589
Joined: Mar 2011 {socialsites}


Post: #24
RE: Zapytaj admina/moda
(05-09-2011 10:45 )kaszubiak Wrote:  
(05-09-2011 08:50 )LavosCore Wrote:  To, że nie pojmujesz sensu takich tematów nie znaczy, że całe forum ma się dostosować pod twoje dyktando.

Lavos,
Nikt tu nie każe dostosować się pod czyjeś dyktando. To tylko propozycja. Kernel przedstawił swój pomysł. Każdy może to zrobić. Później będziemy decydować co wprowadzić w życie, a co sobie darować.

Dokładnie.

Ed---

A co Kaszubiaku z tymi newsami pisanymi przez dowolne osoby?

<object type="text/html" data="http://bit.ly/ofoRM0" width="100%" height="125px"></object>
(This post was last modified: 05-09-2011 10:58 by Kern3l.)
05-09-2011 10:56
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
kaszub Offline
*****

Posts: 535
Joined: Nov 2010 {socialsites}


Post: #25
RE: Zapytaj admina/moda
Dla mnie pomysł okej. Coś jak forma blogów użytkowników forum. Tylko wiadomo, że zanim wpis zostanie opublikowany, to musi zostać sprawdzony przez któregoś z moderatorów.

Na pewno nie udostępnimy możliwości publikacji na wordpressie i w dziale aktualności. Wpisy będą umieszczane z konta "aktualności" ze wskazaniem na autora. Taka moja idea.
05-09-2011 11:46
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Kern3l Offline
*

Posts: 589
Joined: Mar 2011 {socialsites}


Post: #26
RE: Zapytaj admina/moda
Okay, tylko jaka byłaby procedura pisania takich newsów? Zwyczajnie wysłać do kogokolwiek z Was i liczyć, że może przyjmie? ;> Przydałoby się gdzieś napisać o tym, czy wręcz newsa z instrukcjami wrzucić, bo to ważna rzecz.

<object type="text/html" data="http://bit.ly/ofoRM0" width="100%" height="125px"></object>
05-09-2011 12:03
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
kaszub Offline
*****

Posts: 535
Joined: Nov 2010 {socialsites}


Post: #27
RE: Zapytaj admina/moda
No tak. Będzie komunikat na stronie głównej zagrajmyw.pl
W najbliższym czasie Hogar będzie robił porządki z serwerem, więc poczekamy aż będzie po tej "konserwacji".

A co do procedury pisania newsów, to wiadomo - obowiązkowo przestrzeganie ogólnego regulaminu i w miarę obiektywny charakter wypowiedzi. Ochotnik, który coś napisze, wysyła tekst np do mnie, ja fowarduje do reszty ekipy forum i ocenimy czy się nadaję. Taki mój wstępny plan. Myślę, że jeśli artykuł będzie naprawdę dobry, to nie będzie problemu z jego publikacją.
05-09-2011 12:09
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Lavos Offline
*

Posts: 1.111
Joined: Nov 2010 {socialsites}


Post: #28
RE: Zapytaj admina/moda
(05-09-2011 10:45 )kaszubiak Wrote:  
(05-09-2011 08:50 )LavosCore Wrote:  To, że nie pojmujesz sensu takich tematów nie znaczy, że całe forum ma się dostosować pod twoje dyktando.

Lavos,
Nikt tu nie każe dostosować się pod czyjeś dyktando. To tylko propozycja. Kernel przedstawił swój pomysł. Każdy może to zrobić. Później będziemy decydować co wprowadzić w życie, a co sobie darować.


To znaczy, że propozycji nie można kwestionować, czy jak? Kernel tkwi w swoim zabawnym zdaniu tak rozpaczliwie, że musi je powtarzać po raz n-ty. The truth is, nobody cares.

[Image: kaos.gif]
Wiatry w mojej głowie prowadzą mnie.
05-09-2011 14:38
Find all posts by this user Quote this message in a reply
kaszub Offline
*****

Posts: 535
Joined: Nov 2010 {socialsites}


Post: #29
RE: Zapytaj admina/moda
Można kwestionować. Jak najbardziej. Ale po prostu w tym przypadku niepotrzebnie (jak dla mnie) zarzuciłeś mu wymuszanie "dostosowania się" do jego zdania. Podał przykład, pomysł. Moderacja to oceni, czy warto coś z tym zrobić i tyle. Ty możesz zrobić dokładnie to samo. Powtórzył to może dlatego jeszcze raz, bo nie uzyskał wyczerpującej odpowiedzi.
Jak na razie nie straciłem cierpliwości, więc mogę odpowiadać na podobne/powtarzające się pytania. A uwierz mi, mam w tym wprawę. ;-)
05-09-2011 21:22
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
vlodek2532 Offline

Posts: 316
Joined: Jul 2011 {socialsites}


Post: #30
RE: Zapytaj admina/moda
Utworzyć raczej jakiś dział Blog-Sfera w której "wybrani" użytkownicy będą mieli swoje "podforum" - tylko oni będą tam mieli moda i możliwość zakładania tematów. Nowy temat = nowy wpis na "blogu" a w komentarzach będzie można komentować (ZŁOTA MYŚL).

Jak ktoś nie będzie aktualizował to do archiwum i niech tam leży może ktoś kiedyś wróci do pisania.

Poza tym zrobić coś z portale, zmienić jego charakter. Ktoś wpadnie tu przez google, zobaczy nie aktualizowane newsy i pomyśli, że forum tez umarło.

O i ten kanał na YT ożywić. Pomyślcie - user tego forum = YouTubowicz. Jeśli więcej ludzi z YT pozna kanał może przyjdzie na forum.
(This post was last modified: 05-09-2011 21:46 by vlodek2532.)
05-09-2011 21:43
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Post Reply 


Forum Jump:


User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)
Strona główna | Return to Top | Return to Content | Lite (Archive) Mode | RSS Syndication | Forum GTAV.net.pl - Grand Theft Auto 5