Post Reply 
Filmy, które Was dotknęły. W zły sposób.
Author Message
Gik Offline
*

Posts: 781
Joined: Nov 2010 {socialsites}


Post: #1
Filmy, które Was dotknęły. W zły sposób.
Ach, telewizja. Okno na świat. Źródło wiedzy każdego dzieciaka, który urodził się na początku lat 90 - tych. A już w szczególności wiedzy o amerykańskich filmach akcji.

Będąc dzieciakiem wyposażonym w odtwarzacz z nagrywarką VHS (można było nagrać do 6h materiału - eat your heart out, DVD!), za - nazwijmy to - wczesnego młodu dzięki mojej cudownej nagrywarce kaset video mogłem zobaczyć filmy, których raczej... widzieć w tak młodym wieku raczej nie powinienem. Oto filmy oraz sceny, które najbardziej zapadły mi w pamięć:

Seria "Indiana Jones":

Już w czasie moich przedszkolnych dni byłem wielkim fanem Indiany Jones'a, co zresztą zostało mi po dziś dzień. Filmy z tej serii mają wszystko: charyzmatycznego protagonistę, wartką akcję, tajemnice sięgające kilkaset lat wstecz, humor. Jeżeli chodzi o kino przygodowe, to naprawdę nie przychodzi mi do głowy żaden inny film, który byłby w stanie konkurować z którymkolwiek filmem z Indy'm. "Piraci z Karaibów"? No, gdyby nie było tam Orlando Bloom'a, to może... ale nie o tym chciałem pisać. Pomimo uwielbienia, jaką darzyłem i nadal darzę trylogię o nieustraszonym archeologu, pomimo przyjemności, którą czerpałem z oglądania jego przygód, w każdym filmie było... coś, przez co nie mogłem potem spać w nocy. Palmę pierwszeństwa dzierżą tutaj "Poszukiwacze zaginionej arki" i słynna scena końcowa. Kiedy po raz pierwszy zobaczyłem tę scenę w wieku kilku lat, uciekłem z pokoju. W kolejnych latach tylko zamykałem oczy.

...

Fak. Nie mogę znaleźć tej sceny na YT. Tylko jakieś chałowate poopy. Oh well, i tak przecież każdy oglądał ten film. Macie to w takiej wersji: http://youtu.be/KxbELALc2UU?t=2m8s
Anyway, te parę minut to niezły hardcore, nawet jak na dzisiejsze standardy. Było to kompletnie niespodziewane, szczególnie, że wcześniej w filmie nie było żadnych brutalnych scen (no, jeden Niemiec został poszatkowany przez śmigła samolotu, ale to stało się poza kadrem). A poza tym, duh, ROZPUSZCZONA TWARZ. Widzieliście kiedykolwiek coś podobnego w filmie? Nie-horrorze?
Przez pozostałe 2 filmy również nie mogłem spać. W przypadku "Świątyni Zagłady" była to przemiła scena z wyrywaniem serca:
http://youtu.be/owZPspxJ4jw?t=46s (również poucinane, szit.)
A w przypadku "Ostatniej Krucjaty" dosyć... niefortunny wybór pewnej faszystki.

Czyli – filmy są genialne, uwielbiałem je jako dziecko i uwielbiam je po dziś dzień.

Inną serią, przez którą nie mogłem spać po nocach, był Robocop. Ach, stary, dobry RoboGlina. Miałem nawet jego zabawkę. Pod koniec XXw. w telewizji leciał serial – Robocop. Nie pamiętam, czy był dobry, czy też nie, raczej nie zapadał w pamięć. Za to pierwsza i druga część serii – hoho, jak najbardziej! Z czego są znane te filmy? Ano z nadzwyczajnej brutalności. Co zabawne, klasyczna scena, w której Murphy zostaje… zmieciony z powierzchni ziemi, nie zrobiła na mnie większego wrażenia.
http://youtu.be/VclFEwUGdY0

Nie wiem czemu. Po prostu obejrzałem to na luzie. Za to tę przemiłą scenkę zapamiętałem na całe lata. Po obejrzeniu tego „cuda” nie mogłem spać przez całą noc. Make – up, efekty dźwiękowe, postępująca dekompozycja ciała. W skrócie: ta scena ocieka zajebistością. Zresztą do dziś mam dreszcze za każdym razem, gdy to oglądam. W sumie, gdy piszę te słowa to się zastanawiam, za co akurat tę postać spotkała aż tak okropna śmierć – jego kumple zginęli w miarę szybko.
http://youtu.be/FftEeQmuDWM

Wspaniały film – zresztą jeden z moich ulubionych. Muzyka, postacie, które dzięki świetnym aktorom wzbudzają u autentyczne emocje, satyra, czarny humor, który zresztą można zobaczyć w wyżej zamieszczonej scenie. Miodzio. Ech, pomyśleć, że kiedyś w TV puszczali te filmy o godzinie 20. Dzisiaj pewnie nawet nie wpuściliby to do kin. Na zakończenie mała scenka, która została wypalona w moim mózgu po obejrzeniu Robocopa 2:
http://youtu.be/2fTUFBGilfc


Byłoby tego więcej, ale nie chce mi się pisać. Może kiedy indziej zamieszczę tutaj kolejne sceny. Tymczasem mam do Was pytanie: jakie filmy sprawiły, że czuliście się po ich obejrzeniu przez jakiś czas… nieswojo? Takie, które w wyjątkowy sposób działały na waszą psychikę? Obrzydziły? Przeraziły? Po prostu: zapadły w pamięć?


[Image: aqI8D.jpg]
10-12-2011 18:53
Find all posts by this user Quote this message in a reply
vlodek2532 Offline

Posts: 316
Joined: Jul 2011 {socialsites}


Post: #2
RE: Filmy, które Was dotknęły. W zły sposób.
A mnie Podrywacze 196 - Dobrusia
10-12-2011 19:01
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Blitz Offline
*

Posts: 182
Joined: Sep 2011 {socialsites}


Post: #3
RE: Filmy, które Was dotknęły. W zły sposób.
Ostatnio , na bodajże TVP 2 miałem przyjemność obejrzeć Powrót do Przyszłości.
Powiem jedno strasznie żałuje , że nie miałem wcześniej okazji zobaczyć tego Majstersztyku.
10-12-2011 19:05
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Wan1Mas Offline

Posts: 599
Joined: Aug 2011 {socialsites}


Post: #4
RE: Filmy, które Was dotknęły. W zły sposób.
Ludzka Stonoga oraz jej sequel, Ludzka Stonoga 2.
Tylko dla ludzi których 2 girls 1 cup w ogóle nie ruszyło.
10-12-2011 20:28
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Mrpati Offline
*

Posts: 94
Joined: Oct 2011 {socialsites}


Post: #5
RE: Filmy, które Was dotknęły. W zły sposób.
@Gik, niezapomnił że Robocop był robiony starymi spodobami i w innej modzie niż panującej teraz w której to główny bohater nie jest już Bad ass'em.

Mnie najbardziej dobił Bitwa o Los Angeles, nie wiem jak można spartolić tak film, już trailer był o wiele lepszy od samego filmu, niestety.

Doom
O wiele lepiej by było gdyby film choć troszeńkę nawiązywał do głównej fabuły gry... mimo że tam są podobne stwory jak i elementy infrastruktury.

Zmierzch
Słyszałem wiele opinii o tym, ponad 40% mówiło że ssie, ja byłem neutralny (podkreślam BYŁEM) do pierwszych 10 minut, po tym powiększyłem skalę i już było 41% z adnotacją że ssie jak odkurzacz...
10-12-2011 21:02
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
BumblleHead Offline
*

Posts: 63
Joined: Dec 2011 {socialsites}


Post: #6
RE: Filmy, które Was dotknęły. W zły sposób.
Hostel
Scena, w której pewna kobieta ucieka z tego chorego "ośrodka" i widać, jak oko jej wisi... Chore, obrzydliwe, złe i zapadło mi w pamięć.
(This post was last modified: 11-12-2011 11:37 by BumblleHead.)
10-12-2011 23:00
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Mrpati Offline
*

Posts: 94
Joined: Oct 2011 {socialsites}


Post: #7
RE: Filmy, które Was dotknęły. W zły sposób.
@BumblleHead końcówka tytułu tematu brzmi "W zły sposób" to co opisałeś nie wygląda na zły opis :D.

Starcie Tytanów
Wszystko fajnie pięknie, tylko kończy się w tak według mnie sztuczny sposób że to aż dziwne że ktoś napisał koniec tego filmu.
10-12-2011 23:25
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Gik Offline
*

Posts: 781
Joined: Nov 2010 {socialsites}


Post: #8
RE: Filmy, które Was dotknęły. W zły sposób.
Ech. Ludzie. SCENY! Podajcie konkretne sceny, które wami wstrząsnęły, myślałem, że to było oczywiste. I nie, to nie jest temat o filmach, które wam się nie podobały. Jak na razie jedyną osobą, która nie walnęła tutaj offtopa, był IConquer. A właśnie, IC:

Ludzka? Stonoga? Serio?
[Image: 80462491.jpg]

Po tym, co się nasłuchałem od tych wszystkich rozchichotanych "alternatywnych" dziewcząt, to myślałem, że obejrzę coś naprawdę mocnego. Ojjj, ciężko się myliłem. CO w tym filmie było takiego przerażającego, czy obrzydliwego? Pomysł? Bo nic innego nie przychodzi mi do głowy. Doktorek, który ze wszystkich sił starał się być przerażający i ponosił w tym kompletną porażkę? "FEEEEEED HEEEERRRR!asdhas1!1" Podoba mi się też fakt, że połowa tej całej "stonogi" jest zabandażowana. Tępe suki jako protagonistki, żółtek, który przez cały film porozumiewa się poprzez te swoje skośnookie okrzyki. "OOOSSSUUUU!!11q" Fekaliów tam nie widać. Ponad półtorej godziny nudy. Nawet scena końcowego pościgu mnie usypiała. Bohaterowie zachowują się niedorzecznie. Niesamowicie przereklamowany film.

Ale słyszałem, że w ludzkiej stonodze 2 kilkanaście ludzi sra sobie nawzajem do ust, a w jednej scenie matka nieopatrznie miażdzy swojemu dziecku głowę obcasem. Może być zabawnie, dam tej serii jeszcze jedną szansę.

@Vlodek
To ciekawe. Napiszesz coś więcej?

[Image: aqI8D.jpg]
(This post was last modified: 11-12-2011 11:33 by Gik.)
11-12-2011 11:29
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Wan1Mas Offline

Posts: 599
Joined: Aug 2011 {socialsites}


Post: #9
RE: Filmy, które Was dotknęły. W zły sposób.
(11-12-2011 11:29 )Gik Wrote:  Ale słyszałem, że w ludzkiej stonodze 2 kilkanaście ludzi sra sobie nawzajem do ust, a w jednej scenie matka nieopatrznie miażdzy swojemu dziecku głowę obcasem. Może być zabawnie, dam tej serii jeszcze jedną szansę.

Ten fragment utkwił w pamięci, mimo tego że mogłby zostać lepiej przedstawiony.
11-12-2011 11:39
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Roofix Offline
*

Posts: 557
Joined: Jan 2011 {socialsites}


Post: #10
RE: Filmy, które Was dotknęły. W zły sposób.
Momenty, hmm...
Na długie lata miałem koszmary po scenie z filmu "Junior", a reakcję dobrze oddaje to, co zrobił Nostalgia Critic.
http://www.youtube.com/watch?v=gqLH9CY4dws
Bałem się też laleczki Chucky, ale to już inna bajka.
Pierwszy raz wzruszyłem się po śmierci Podbipięty w "Ogniem i mieczem". Aż dziw, bo wcześniej wiele razy widziałem śmierć Mufasy.
Generalnie nie pamiętam scen z filmów, które mnie obrzydzały, prędzej te wywołujące emocje. Choćby płacz weterana i otworzenie barki desantowej i rzeź z "Szeregowca Ryana"
http://www.youtube.com/watch?v=kx7dFp0WhN4
Śmierć pierwszego amerykańskiego żołnierza w filmie "Helikopter w ogniu"
http://www.youtube.com/watch?v=f3xUxSfqAO8
(jak to jest, że rusza mnie śmierć amerykańskiego marines, jak chwilę wcześniej zginęło z kilkunastu Murzynów?)
czy Robert I Bruce w "Braveheart" prowadzący do boju Szkotów w bitwie pod Bannockburn. http://www.youtube.com/watch?v=nZeOTHHHBA8
Ale czy coś mnie przerażało, że się bałem, to po za "Juniorem" i "Laleczką Chucky" naprawdę nie wiem. Może dlatego teraz lubię dowcipy o martwych płodach :D
Ps. A, przypominam sobie, że w głowie zawsze zostawały mi na długi czas sceny śmierci kobiet w filmach.
(This post was last modified: 13-12-2011 21:24 by Roofix.)
13-12-2011 21:24
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Post Reply 


Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Filmy "grozy". Wan1Mas 31 11.551 21-08-2013 06:53
Last Post: CwirCwiru
  Quentin Tarantino - Filmy The Rock PL 3 1.827 08-08-2013 23:40
Last Post: The Rock PL
  Jakie filmy widzieliście ostatnio? Gik 5 2.030 19-06-2012 14:56
Last Post: Roofix

Forum Jump:


User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)
Strona główna | Return to Top | Return to Content | Lite (Archive) Mode | RSS Syndication | Forum GTAV.net.pl - Grand Theft Auto 5