Post Reply 
Pogadajmy o zagrajmy.
Author Message
Lavos Offline
*

Posts: 1.111
Joined: Nov 2010 {socialsites}


Post: #41
RE: Pogadajmy o zagrajmy.
Co to miało być? Analogia? Chybiona całkiem.

Bo tak, przecież nie ma rozumowania typu 'rób to, co jest na czasie, dostań suby' &Zajcia &Niezapominajcia, potem cała reszta dzieci i wyrastające na takiej samej zasadzie konkursy. Ciężko to dostrzec? Czy też nimb tej gry jako rzekomego rozrusznika ZW zakrył ci oczka?
Ciekawie jakim cudem to się łączy z domysłem, który nie znajduje odbicia w świecie realnym. Usilnie chcesz postawić ten znak równości - wiesz, nawet chętnie posłucham. Troszkę się dzisiaj mało śmiałem.

[Image: kaos.gif]
Wiatry w mojej głowie prowadzą mnie.
18-04-2012 18:47
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Karvioo Offline
*

Posts: 4
Joined: Aug 2011 {socialsites}


Post: #42
RE: Pogadajmy o zagrajmy.
Quote:Nie wiem skąd taki wniosek, ale mogę za siebie powiedzieć, że ja dla rozśmieszania randomów z Internetu artykułów nie pisałem. Kilka z osób tutaj naprawdę z lubością wskazuje na to, że artykuły były nieśmieszne etc., nie widząc, że ich forma nie leży w tym aspekcie.
Więc dlaczego je pisałeś, bo nie rozumiem Twojego założenia. W tym momencie dajesz nam do zrozumienia, że stworzyłeś portal po to, aby się dowartościować.

Quote:Słodkie jest twoje przekonanie o faktach i opinii jako ekwiwalentach smoły i pierza.
Refleksje, a stwierdzanie faktów to dwa odległe od siebie pojęcia.

Quote:Naciągane? Wut?
Quote:'Informacje'? Insynuujesz, że artykuły nie opierają się na faktach? W którym momencie? Preparujemy screeny? Dramy się nam przyśniły? Filmiki zrobiliśmy sami, modyfikując głos w Audacity czy innym wybitnym edytorze audio?
Śmiesz sporządzać własną krytykę na temat kogoś, o kim nie masz bladego pojęcia i nie jesteś w stanie poprzeć tego istotnymi argumentami.

Quote:Tak, osoby tam opisywane moją o sobie mniemanie dość wybujałe.
Ach, kim jesteśmy, by opisywać fakty i wydawać krytyczne opinie!
Robienie z siebie debila jest modne? Ano, zauważyłem po Twoich ostatnich postach. Krytyka jest wręcz wskazana, ale należy ją uargumentować - w tym przypadku wypisujesz rzeczy wyssane z palca, czego nie lubię.

Quote:Czyli nadal bawi cię humor, którego nie cierpisz. Chyba nie mam więcej pytań, bo argumentów i tak się raczej nie doczekam.
Argumentów? Mam Ci pokazać artykuły na tym ścierwie, żebyś mógł zatwierdzić moją opinię? Co do wpisów tam umieszczonych, to są pewne granice, które Ty właśnie przekroczyłeś. Zaprzeczasz sam sobie i udajesz bezsensownie mądrego. Peace.

[Image: xuYrM.png]
18-04-2012 18:56
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Gik Offline
*

Posts: 781
Joined: Nov 2010 {socialsites}


Post: #43
RE: Pogadajmy o zagrajmy.
(17-04-2012 22:37 )OmonandTao Wrote:  MariaMagdalenaMonika wcale nie robi błahych materiałów. Czy jej serie pt. "Minecraft na obcasach" można nazwać bezwartościową? Chwali się tym co zdołała zbudować i ludziom się to podoba. Notabene jej filmiki mogą być inspiracją dla innych ludzi w "budowaniu" w minecrafcie.

Próbowałem oglądać "Minecraft na obcasach". Serio, naprawdę się starałem. Ale nie mogłem wytrzymać więcej jak parę minut (były 3 próby), a jej filmiki mają średnio po 40 coś minut długości. Budowle jak budowle - raczej mało mnie to interesuje, ale znudzonego głosu, wpychania swoich znajomków oraz wymuszonych, nieśmiesznych żartów już zdzierżyć nie jestem w stanie. I to nie tylko jest problem z "Minecraftem na obcasach". To problem ze wszystkimi jej zagrajmy. Pozwól, że przypomnę: 100k widzów. Zresztą, co ja się będę powtarzał:
http://zagrajmyw.pl/watek-wyzywam-was

[Image: aqI8D.jpg]
18-04-2012 19:00
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Lavos Offline
*

Posts: 1.111
Joined: Nov 2010 {socialsites}


Post: #44
RE: Pogadajmy o zagrajmy.
(18-04-2012 18:56 )Karvioo Wrote:  Więc dlaczego je pisałeś, bo nie rozumiem Twojego założenia. W tym momencie dajesz nam do zrozumienia, że stworzyłeś portal po to, aby się dowartościować.
To po co bredzić, kiedy można spytać?
Podoba mi się twój tok rozumowania, zanegowałem czysto komediowy aspekt Szmatuba, zatem co jeszcze tam zostało..a tak, dowartościowywanie się!
Tylko obserwacja raczkującego dziecka jest chyba bardziej .

Quote:Śmiesz sporządzać własną krytykę na temat kogoś, o kim nie masz bladego pojęcia i nie jesteś w stanie poprzeć tego istotnymi argumentami.
Śmiem sporządzić krytykę takiej osoby, która została wystawiona w Internecie. Czyli wiesz, materiału podstawowego mam do takiego świadectwa dość sporo. Zabawne, że wspominasz o argumentach - żadnego jak dotąd nie pokazałeś, bardziej święte oburzenie i troszkę bredni.

Quote:Robienie z siebie debila jest modne? Ano, zauważyłem po Twoich ostatnich postach.
Tak? Jestem bardzo chory, panie doktorze?

Quote:Krytyka jest wręcz wskazana, ale należy ją uargumentować - w tym przypadku wypisujesz rzeczy wyssane z palca, czego nie lubię.
W którym momencie? Nadal zero konkretów, przez ssiesz ty.

Quote:Argumentów? Mam Ci pokazać artykuły na tym ścierwie, żebyś mógł zatwierdzić moją opinię?
Nie, żeby potwierdzić swoją. By nie była, jak to opisałeś wyżej, wyssaniem z palca etc. Chyba, że nie czujesz się w obowiązku postępować tak, jak wymagasz od innych - dla mnie whatever, tylko powstaje pytanie, po co do mnie piszesz.

Quote:Co do wpisów tam umieszczonych, to są pewne granice, które Ty właśnie przekroczyłeś. Zaprzeczasz sam sobie i udajesz bezsensownie mądrego. Peace.
Lanie wody, nuda, wycieczki interpersonalne, nuda.

[Image: kaos.gif]
Wiatry w mojej głowie prowadzą mnie.
18-04-2012 19:57
Find all posts by this user Quote this message in a reply
OmonandTao Offline
*

Posts: 35
Joined: Nov 2011 {socialsites}


Post: #45
RE: Pogadajmy o zagrajmy.
(18-04-2012 19:00 )Gik Wrote:  Próbowałem oglądać "Minecraft na obcasach". Serio, naprawdę się starałem. Ale nie mogłem wytrzymać więcej jak parę minut (były 3 próby), a jej filmiki mają średnio po 40 coś minut długości. Budowle jak budowle - raczej mało mnie to interesuje, ale znudzonego głosu, wpychania swoich znajomków oraz wymuszonych, nieśmiesznych żartów już zdzierżyć nie jestem w stanie. I to nie tylko jest problem z "Minecraftem na obcasach". To problem ze wszystkimi jej zagrajmy. Pozwól, że przypomnę: 100k widzów. Zresztą, co ja się będę powtarzał:
http://zagrajmyw.pl/watek-wyzywam-was

Coś w tym jest przyznaję, ale aż tak jej nie krytykujmy. Bo jakby na to nie patrzeć, skoro aż tak duża liczba ludzi ogląda jej tak długie materiały to coś w nich musi być, bądź w niej. To, że Ty tego nie możesz dostrzec to już kwestia gustu, co jest dla Ciebie priorytetem w lets playach, bądź zwyczajnie nie przypada Ci do gustu. Reasumując to chciałbym przez to powiedzieć, że skoro ma ona aż 100k widzów i wyświetleń filmów równie ogromną ilość to nie uwierzę, że te 100 tysięcy osób należy do grona "zrobiłaś coś z minecrafta i w dodatku z CTSG to jesteś super i twoje materiały są przecudowne".
18-04-2012 20:06
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Karvioo Offline
*

Posts: 4
Joined: Aug 2011 {socialsites}


Post: #46
RE: Pogadajmy o zagrajmy.
Quote:Śmiem sporządzić krytykę takiej osoby, która została wystawiona w Internecie. Czyli wiesz, materiału podstawowego mam do takiego świadectwa dość sporo. Zabawne, że wspominasz o argumentach - żadnego jak dotąd nie pokazałeś, bardziej święte oburzenie i troszkę bredni.
W swoich artykułach piszesz o czymś, o czym nikt nie słyszał mimo wystawienia owego delikwenta w Internecie, a co najlepsze - nazywasz to argumentacją! Błe.

Quote:Nie, żeby potwierdzić swoją. By nie była, jak to opisałeś wyżej, wyssaniem z palca etc. Chyba, że nie czujesz się w obowiązku postępować tak, jak wymagasz od innych - dla mnie whatever, tylko powstaje pytanie, po co do mnie piszesz.
Humanisto, sytuacja różni się jednak tym, że oceniłem Twój syfiasty portal względem artykułów na nim umieszczonych, a Ty wymagasz ode mnie argumentów na poparcie mojego zdania, m.in. związanych z gimnazjalnym humorem, który plącze się pod nogami w każdym wpisie. Swoje dywagacje wszcząłeś Ty, odpowiadając chamsko zważywszy na moją opinię. Marna odpłata. Nie mniej jednak od wymiany poglądów jest właśnie forum.

Quote:W którym momencie? Nadal zero konkretów, przez ssiesz ty.
Po pierwsze. Kanonem honorowanej przez Ciebie dyskusji jest kultura. Wyznacznikiem kultury wypowiedzi w Internecie jest zwracanie uwagi na zwroty grzecznościowe. Nie wymagam tego od Ciebie, ale skoro już odwołujesz się do jakiejkolwiek kultury, mnie wypada Ciebie kindersztuby nauczyć. "Ty", a nie "ty". No, chyba, że celowo to robisz.

Quote:Lanie wody, nuda, wycieczki interpersonalne, nuda.
Przekonanie o własnej nieomylności, co przekłada się na brak argumentowania własnych racji, generalizowanie i zwyczajne gadanie bzdur.

Quote:To po co bredzić, kiedy można spytać?
Podoba mi się twój tok rozumowania, zanegowałem czysto komediowy aspekt Szmatuba, zatem co jeszcze tam zostało..a tak, dowartościowywanie się!
Tylko obserwacja raczkującego dziecka jest chyba bardziej .
Wytłumacz mi zatem, bo dotychczas pokazałeś tylko, że za chudy w uszach jesteś, aby podskakiwać mojej personie. Za malutki jesteś jeszcze, a na Twoje nieszczęście nie jestem podobny do reszty motłochu, który zdążyłeś napotkać dotychczas. Twój błąd.

[Image: xuYrM.png]
(This post was last modified: 18-04-2012 20:58 by Karvioo.)
18-04-2012 20:56
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Gimper Offline
*

Posts: 313
Joined: Nov 2010 {socialsites}


Post: #47
RE: Pogadajmy o zagrajmy.
Pozwolę sobie odnieść się do kwestii nagrywania dla popularności: jakie tak naprawdę znaczenie ma powód nakręcenia materiału? Jestem zdania, że ważne jest to, co filmy danego użytkownika sobą reprezentują - let's play nagrany w dzień po premierze gry? Jak najbardziej ok - pod warunkiem że komentarza będzie dało się słuchać a nieznajomość tytułu nie wpłynie znacząco na poziom gry prowadzącego.

Do widełek z Minecrafta się nie odniosę bo ich nie oglądam - kompletnie nie kręci mnie śledzenie poczynań innych ludzi w sandboxach - wolę sam się w nie pobawić. Choć to akurat kwestia mojego (chyba) specyficznego podejścia do let's playów - bardziej niż dla prowadzącego, oglądam je dla gry - lubię sobie popatrzyć jak ktoś się poci nad gierką którą ja znam nad wylot, albo na odwrót - oglądać jak bezproblemowo radzi sobie w tytule z którym mam problemy. Oczywiście ciekawy komentarz w jakiś sposób umila mi oglądanie całości.

Jeżeli chodzi o "Szmatub wiki" - jako osoba śledząca to co dzieje się na polskiej scenie LP przyznaję że większość informacji tam przedstawionych pokrywa się z rzeczywistością - choć niektórych faktycznie może razić specyficzny sposób ich przedstawienia - jak dla mnie to jest to jak najbardziej ok, a zarzuty o "próby dowartościowania się" są co najmniej śmieszne.

[Image: t43eX.jpg]
18-04-2012 21:08
Find all posts by this user Quote this message in a reply
appareil Offline
*

Posts: 1.160
Joined: Dec 2010 {socialsites}


Post: #48
RE: Pogadajmy o zagrajmy.
Quote:specyficznego podejścia do let's playów - bardziej niż dla prowadzącego, oglądam je dla gry
Smutne jest to, że nazywasz to podejście specyficznym.
Quote:zarzuty o "próby dowartościowania się" są co najmniej śmieszne
Ano. Bardzo się ktoś dowartościuje pisząc anonimowo na wikii, gdzie artykuły to dzieło zbiorowe.
(This post was last modified: 18-04-2012 21:26 by appareil.)
18-04-2012 21:23
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Lavos Offline
*

Posts: 1.111
Joined: Nov 2010 {socialsites}


Post: #49
RE: Pogadajmy o zagrajmy.
(18-04-2012 20:56 )Karvioo Wrote:  W swoich artykułach piszesz o czymś, o czym nikt nie słyszał mimo wystawienia owego delikwenta w Internecie, a co najlepsze - nazywasz to argumentacją! Błe.
Doprawdy? Dramy są zjawiskiem dość znanym, wybryki Rocka, VV oraz Niezapominajki były dość szeroko znane, tak samo jak zabawne podejście do krytyki powyższych. Nie wiem, czemu wpychasz tama argumentację, ale skoro przy niej jesteśmy - mogę teraz spokojnie stwierdzić, że np. VV zachował się jak baran szczując widzami i blokując sobie nieznanych ludzi, gdyż mam na to jego absurdalne filmiki oraz takie same komentarze. Na tej podstawie mogę stwierdzić, że inni wykazali się zachowaniem niedojrzałym, podając screeny, posiłkując się nimi, gdyż są to dowody. Już rozumiesz?


Quote:Humanisto, sytuacja różni się jednak tym, że oceniłem Twój syfiasty portal względem artykułów na nim umieszczonych, a Ty wymagasz ode mnie argumentów na poparcie mojego zdania,
Chodziło mi bardziej o inne rzeczy tj. domniemane dowartościowywanie się czy informacje wyssane z palca, ale to w sumie nieważne - obaj wiemy, że nic takiego tutaj nie zaprezentujesz.

Quote:m.in. związanych z gimnazjalnym humorem, który plącze się pod nogami w każdym wpisie.
I który nadal cię bawi. I nie, powtarzanie tych samych określeń nie sprawi, że dostaniesz większą siłę przebicia swojego subiektywizmu. Łapię, nie podoba ci się forma artykułów. To mnie nie interesuje, odkąd już wyjaśniłem, że w humor one nie mierzą za bardzo (może nieco jeśli chodzi o sam absurd - kwestia indywidualna).

Quote:Swoje dywagacje wszcząłeś Ty,
Myślałem, że moje dywagacje wszcząłeś ty. I co tutaj niby jest nimi? Odpisywanie na twoje posty?

Quote:odpowiadając chamsko zważywszy na moją opinię. Marna odpłata.
Zabawne, że mówi to ktoś, kto wcześniej insynuował czyjś niezdrowy stan umysłu. Zapytałbym o to 'chamstwo', ale meh. Why bother.

Quote:W którym momencie? Nadal zero konkretów, przez ssiesz ty.
Po pierwsze. Kanonem honorowanej przez Ciebie dyskusji jest kultura. Wyznacznikiem kultury wypowiedzi w Internecie jest zwracanie uwagi na zwroty grzecznościowe. Nie wymagam tego od Ciebie, ale skoro już odwołujesz się do jakiejkolwiek kultury, mnie wypada Ciebie kindersztuby nauczyć. "Ty", a nie "ty". No, chyba, że celowo to robisz.
Tak? A ja, głupi, myślałem, że wyznacznikiem czegoś takiego jest netykieta, którą nagminnie tutaj łamiesz. Zaś te zwroty funkcjonują, ale w języku polskim, jako zwroty używane w listach etc.

Quote:Przekonanie o własnej nieomylności, co przekłada się na brak argumentowania własnych racji, generalizowanie i zwyczajne gadanie bzdur.
Powtórzę - twój bełkot bez pokrycia naprawdę mnie średnio interesuje.

Quote:Wytłumacz mi zatem, bo dotychczas pokazałeś tylko, że za chudy w uszach jesteś, aby podskakiwać mojej personie.
Ho ho, Internet tough guy.
Nie czytasz ze zrozumieniem, zatem po co mam się silić na oczywiste tłumaczenie, podane już zresztą przez Gika sto lat temu?

Quote:Za malutki jesteś jeszcze, a na Twoje nieszczęście nie jestem podobny do reszty motłochu, który zdążyłeś napotkać dotychczas. Twój błąd.
<śmiech>
Oczywiście, jesteś na wskroś unikatowym młodzieńcem.

[Image: kaos.gif]
Wiatry w mojej głowie prowadzą mnie.
(This post was last modified: 18-04-2012 21:34 by Lavos.)
18-04-2012 21:34
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Nastka Offline
*

Posts: 2
Joined: Apr 2012 {socialsites}


Post: #50
RE: Pogadajmy o zagrajmy.
(16-04-2012 22:38 )LavosCore Wrote:  
(16-04-2012 21:53 )Nastka Wrote:  Nie mam nic wspólnego z polską sceną zagrajmerską (czy jak tam należy to odmieniać), nigdy nie nagrywałam, nie znam żadnego zagrajmera osobiście, jestem po prostu kimś kto lubi let's playe oglądać. Niektórzy zagrajmerzy (mówię tu oczywiście o filmikach przez nich nagrywanych i sposobie komentowania, taki skrót myślowy) mi pasują, inni nie, logiczna sprawa.
Ale jakoś nigdy nie wpadłam na pomysł żeby aż tak bardzo rozmyślać nad "sprzedajnością" zagrajmerów, co w niektórych tematach tutaj wydaje się być najważniejszą kwestią.
Tzn. ile? Czy jest jakaś wymierna wartość, limit 'rozmyślania' nad jakąś rzeczą? Twój zarzut brzmi poniekąd jak 'wszedłem na forum audio, ile można gadać o mikrofonach!', ponadto nie jest i nie był kwestią przewodnią forum, a bardziej zagadnienia partnerstwa czy czerpania zysku ze swoich zainteresowań w ogóle. Co tematem błahym nie jest.

Oczywiście nie ma wartości ani limitu. To po pierwsze. Chodziło mi jedynie o to, że jeśli ktoś decyduje się, powiedzmy, sprzedawać koszulki i znajduje ludzi, którzy chcą je kupować.. Nie widzę tego jako sprzedajności, po prostu jako coś w rodzaju biznesu. I tyle. Jeśli pojawia się nisza (w tym przypadku niech to będzie zainteresowanie gadżetami związanym z zagrajmy), a ktoś ją wypełnia, otwierając sklepik - ja nie mam pretensji. Nikt tym osobom nie wpycha do gardła koszulek, nakazując kupować zaraz, teraz, już.
Po drugie nie był to zarzut - tylko opinie i domysły (które wydają mi się rzeczą naturalną), a może nawet subiektywna opinia. Po to zresztą założyłam ten temat żeby skonfrontować moje domysły z tym, co macie do powiedzenia Wy. Nie założyłam z góry że moje przemyślenia są w stu procentach słuszne.
Jeśli chodzi o Twój przykład z forum audio, nie o to mi chodziło. Pisząc o sprzedajności myślałam o tematach typu http://zagrajmyw.pl/watek-rock-i-rojo-ot...mi-a-jakze. Faktycznie, pytanie na końcu pierwszej wypowiedzi i dalsza dyskusja w tym temacie poruszała sprawy dotyczące ogólnie partnerstwa i zarobku przy wykorzystaniu zainteresowań, przyznaję, ale początek wydał mi się wcale nie ogólny, a pijący do paru specyficznych postaci, z naciskiem na ich chciwość itd.
Nikt nie stwierdził też że tematy te są błahe.

(16-04-2012 22:38 )LavosCore Wrote:  
(16-04-2012 21:53 )Nastka Wrote:  Przykład? Z tego co zrozumiałam nie ma tutaj (zazwyczaj) ogólnej niechęci do minecrafta jako takiego, ale do wykorzystywania go jako napędu dla początkującego kanału youtube, żeby jak najszybciej nachapać się niczego nie podejrzewających, niewinnych widzów lubiących minecrafta,
Błąd. Minecrafta używa się głównie po to, by zwabić masy dzieci, mających obsesję na punkcie tej gry, gdyż oni bez wahania i najszybciej dadzą suba. Tu nie ma zwodzenia naiwnych owieczek na manowce. To rozmyślne działanie, które ma dać więcej widzów.

Mam wrażenie że napisałam to samo. Że to, co irytuje, to specjalne wykorzystywanie minecrafta jako przynęty na widzów.

(16-04-2012 22:38 )LavosCore Wrote:  
(16-04-2012 21:53 )Nastka Wrote:  Zarzut "Nagrywasz pod publiczkę" mnie dziwi. A pod kogo mają nagrywać? Dywan?
Czy zrozumienie tak prostego pejoratywu jest wysokim wymaganiem? To przecież oczywiste, że większość nagrywa dla widzów. Kwestią tutaj omawianą jest charakter i zakres działań wynikających z powodu widzów i dla chęci zwiększenia ich liczby np. Minecraft czy vlogi.

Nie, nie jest. Przypinam sobie teraz do piersi moją klubową odznakę Loży Kiepskiej Ironii™. Tym samym muszę Cię chyba rozczarować, pejoratyw o którym mowa został zrozumiany od razu, a użycie "dywanu" w tym kontekście było właśnie tą Kiepską Ironią™.
Poza tym zakładałabym że tworząc kanał oparty na let's play twórcy zależy, aby był popularny. Dodanie zawartości, która na obecną chwilę cieszy się powodzeniem u widzów, aby ich przyciągnąć, to nie (według mnie) największy grzech świata. Widzowie przyjdą i pójdą, część może zostanie, ale za to wszyscy dostaną okazję na zerknięcie na materiał (cały materiał, nie tylko popularną serię (zakładając, rzecz jasna, że ten materiał nie składa się jedynie ze sztucznych filmików, które ewidentnie nie wynikają z chęci zagrajmera do grania, ale właśnie do zdobywania subskrypcji)). Wydaje mi się że reszta to tylko kwestia tak zwanego "parcia na szkło" (wersja youtube) i priorytetów dot. dalszego działania jako zagrajmer.

(16-04-2012 22:38 )LavosCore Wrote:  
(16-04-2012 21:53 )Nastka Wrote:  Ich kanał, ich sprawa.
Wolność słowa etece.

Wolność słowa może, byle nie domysłów, jak widzę.

(16-04-2012 22:38 )LavosCore Wrote:  
(16-04-2012 21:53 )Nastka Wrote:  Jeśli nagrywając mają frajdę - świetnie! A że nagrywają coś, co jest popularne, coś, czego jest na youtube mnóstwo.. To też powinna być ich sprawa. Pewnie, można krytykować komentarz głosowy i tak dalej, ale sam dobór gry?
Czyli teraz bawimy się w cenzurę krytyki i pól, jakie ma dotyczyć? Żartujesz, prawda?

Okej; krytykowanie doboru gry na zasadzie "Nie lubię tego gatunku, szkoda że nie wybrałeś czegoś innego" a krytykowanie na zasadzie "Trylion tego jest na youtube, zrób coś innego, a nie tylko czekasz na suby bo gra jest popularna" różni się dla mnie. Może nie powinno - ale nieco różni.

(16-04-2012 22:38 )LavosCore Wrote:  
(16-04-2012 21:53 )Nastka Wrote:  Często przewija się też motyw "Nie nagrywaj tego, bo to dopiero wyszło/inni w to grają/wszyscy w to grają/wszyscy to znają" i nie dotyczy już tylko minecrafta, ale wszystkiego o czym wydaje się mieć pojęcie liczba osób mająca więcej niż trzy cyfry. Ponownie - czemu?
O ile pamiętam, to mówisz o części takich wypowiedzi, nie całości, przez co narzekasz, że [spoiler]każdy ma własną opinię.[/spoiler]

Nie jestem do końca pewna czy wiem o co chodzi Ci w tej odpowiedzi. Mógłbyś wyjaśnić?

(16-04-2012 22:38 )LavosCore Wrote:  
(16-04-2012 21:53 )Nastka Wrote:  A dla samego nagrywającego będzie lepiej jak nagra sobie entą część, powiedzmy, Assassin's Creed i zrobi to z przyjemnością, niż jakby miał nagrać - przykładowo - Tales of the Drunken Paladin (reklama, reklama?), mimo że gier w tym stylu nie lubi. Fajnie jest jak zagrajmerzy sięgają po gry których nie widać na każdym kroku, ale tylko wtedy gdy robią to, bo chcą, a nie dlatego że zostali tak poinstruowani.
Zdajesz się nie dostrzegać, że to działa także w drugą stronę, przez co można zaobserwować falę Zagrajmy z gier najnowszych, których komentarz i charakter wskazują na typowe 'nie chcem, ale muszem'.

Hmmm, tak - z tym mogę się zgodzić. Mea culpa.

(16-04-2012 22:38 )LavosCore Wrote:  
(16-04-2012 21:53 )Nastka Wrote:  Natknęłam się też na Szmatube. Nie wiem kto to stworzył, nie wiem czyja była idea, tak naprawdę to nie mój biznes i mało mnie to interesuje. Przeczytałam, mówiąc uczciwie, i pożałowałam. Raz, historie nie były porywające, dwa, sens ich napisania jest mi dotąd nieznany (ku przestrodze może?), a trzy..
Szmatube stworzyłem ja, choć oryginalnym pomysłodawcą był bodaj Gik.
Zaczyna się chyba monolog zmartwionego słuchacza ->

I jaki był sens tworzenia tej wiki? Ku przestrodze? Czy chodziło może po prostu o wytknięcie palcem tych dram.. Które, powiem szczerze, takiego przeciętnego widza obchodzą niewiele. Ci, którzy wydają się ten temat wałkować to z jednej strony oddani do granic i traktujący danego zagrajmera jak bożyszcze widzowie, a z drugiej - na przykład Ty.
A monolog, swoją drogą, zaczął się wcześniej - i nie tyle zmartwionego słuchacza, co po prostu ciekawego opinii.

(16-04-2012 22:38 )LavosCore Wrote:  
(16-04-2012 21:53 )Nastka Wrote:  No, trzy to w ogóle oddzielny temat. Proszę mi się tu nie obrażać; nie znam Was, nigdy z Wami nie rozmawiałam, ale czytałam posty i przyznam się bez wstydu (no, może z odrobiną zażenowania) że zaczęłam myśleć o Was jako o Loży Szyderców™.
Oho. Czas na defiladę domysłów.

Nie rozumiem. Wydawać by się mogło że defilada domysłów to dobra rzecz. Domysły mają to do siebie że są tylko.. No właśnie, domysłami - które wcale nie muszą odzwierciedlać prawdy. Mogą być nieprzyjemne i krzywdzące, ale przede wszystkim mogą, przy zwykłej rozmowie, być rozwiane. Najwyraźniej jednak powinnam była wparować tutaj z dziesięcioma przykazaniami na Wasz temat, w które bym twardo wierzyła, a potem oburzać się przy każdej próbie obalenia ich, twierdząc że moja racja jest jedyną słuszną.

(16-04-2012 22:38 )LavosCore Wrote:  
(16-04-2012 21:53 )Nastka Wrote:  Takiej, która poprawiając monokle i sumiaste wąsiska spojrzy na paru zagrajmerów (zwykle tych bardziej popularnych, wygląda na to)
Osoba bardziej znana jest, cóż, bardziej znana. Stąd większa szansa na to, że więcej osób skojarzy o kogo chodzi w danym momencie.

Pewnie, po prostu odnosiłam się do tego, że mamy właściwie parę kanałów, które przechodzą dramy raz po raz (pierwsza, druga, n-ta) i właściwie wygląda to na zamknięty kącik. Tak zwane dramy dotykają też pewnie innych, mniej popularnych kanałów, ale światła reflektorów wciąż są skierowane na te same osoby, o których opinia już nie jest za pozytywna i łatwo ją pogorszyć.

(16-04-2012 22:38 )LavosCore Wrote:  
(16-04-2012 21:53 )Nastka Wrote:  niełaskawym okiem i wysnuje niekończące się tezy na temat ich sławy (rzekomej),
Tezy? Mamy sporo faktów.

Faktów na rzekomą sławę? To znaczy? Ja, jeśli chodzi o zagrajmerów, patrzę po prostu na liczbę widzów - najprostszy sposób na zmiarkowanie czyjejś popularności. Najszybszy, bez dodawania ideologii. Nie wiem czy najlepszy, ale działa całkiem nieźle. Natomiast czyjaś osobista opinia dotycząca tego czy komuś tam należy się ta popularność to już nie fakt, tylko właśnie subiektywne spojrzenie na sprawę.

(16-04-2012 22:38 )LavosCore Wrote:  
(16-04-2012 21:53 )Nastka Wrote:  inteligencji (prawdopodobnie rzekomej),
Fakty w wielu postach.

To akurat również zależy od punktu siedzenia. To, że Tobie coś wydaje się głupie i świadczy o inteligencji (lub jej braku) kogoś innego nie oznacza wcale, że tak właśnie jest w istocie. Nie mówię tutaj oczywiście o skrajnych przypadkach w których nie da się poprowadzić normalnej rozmowy.

(16-04-2012 22:38 )LavosCore Wrote:  
(16-04-2012 21:53 )Nastka Wrote:  handlu samym sobą (raczej absolutnym) i tak dalej.
Dowody? Chyba, że subiektywne zdanie kilku użytkowników postrzegasz jako coś w rodzaju opinii forum, co jest idiotyzmem to potęgi n-tej.

To w końcu mamy fakty i dowody na wszystko (popularność, inteligencję, sprzedajność) czy tylko na wybrane aspekty? W którym momencie zaczyna się dowód, a w którym subiektywna opinia? Pan A otwiera sklepik z mało pociągającymi koszulkami. A) To dowód na sprzedanie się, B) to powód, aby subiektywnie pomyśleć, że się sprzedał.

Większość faktów i dowodów zbieranych na temat ludzi na podstawie ich zachowań w internecie to tak naprawdę większy czy mniejszy zbiór screenów z dodatkiem subiektywnego spojrzenia na wyczyny danej osoby, głównie dlatego że nie ma praw i zasad, do których możnaby takie dowody przyłożyć i wyciągnąć jeden, jasny wniosek. Przynajmniej ja tak to widzę.

(16-04-2012 22:38 )LavosCore Wrote:  
(16-04-2012 21:53 )Nastka Wrote:  A z drugiej strony, jak przymrużę lewe oko, a prawe zasłonię, to przypominacie mi Ligę Obrońców Uściśnionych™,
Zapraszamy do Loży Kiepskiej Ironii™. Piętro niżej.

Zajmuję honorowe miejsce w pierwszym, (nie)chlubnym rzędzie.

(16-04-2012 22:38 )LavosCore Wrote:  
(16-04-2012 21:53 )Nastka Wrote:  w tym wychodzi na to, mnie, bo jestem takim żuczkiem którego zalicza się do publiczności w całej tej sprawie i który najwyraźniej nie wie, co dla niego dobre.
Ciekawi mnie na jakiej podstawie uważasz, że zdanie któregokolwiek z tego forum to aksjomat Mądrości Zagrajmerskiej.

Bo takie po prostu odniosłam pierwsze wrażenie. Jeśli się myliłam, to nawet lepiej.

(16-04-2012 22:38 )LavosCore Wrote:  
(16-04-2012 21:53 )Nastka Wrote:  A nawet jak myśli że wie, trudno, i tak próbujmy uczynić świat lepszym dla takiego żuka, wpajając nowym zagrajmerom
Dowody poproszę i mały tip - naucz się pojęcia 'subiektywna opinia'. Ułatwi życie.

Znam to pojęcie, dziękuję Ci za troskę. Niepodważalnych dowodów brak; głównie dlatego że wciąż traktuję tamten post jako coś, o czym można podyskutować, a nie jako coś, czego słuszności powinnam bronić do ostatniej kropli krwi.

(16-04-2012 22:38 )LavosCore Wrote:  
(16-04-2012 21:53 )Nastka Wrote:  Ufff.
Indeed.
Diabolizujesz na siłę oraz opierasz się na przypuszczeniach. Dodatkowo wyraźnie nie pojmujesz działania for internetowych.

Okej, mogłam diabolizować - nie będę się tutaj sprzeczała. Natomiast podejrzewam że gdybym nie pojmowała działania for, to pewnie wcale by tego tematu nie było. A jednak.
18-04-2012 23:11
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Post Reply 


Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Kręcenie zagrajmy po angielsku Tylak21 23 6.448 21-05-2013 13:59
Last Post: Tylak21
  Czy wasi rodzice oglądają wasze zagrajmy ? dawzar1949 74 23.507 21-04-2013 19:56
Last Post: Tectologic
  Pomysł na Zagrajmy sirgouda 13 3.519 25-01-2013 13:03
Last Post: Elwood
  Konkurencyjne forum o zagrajmy Aquila 5 2.224 14-01-2013 09:58
Last Post: Sou
  Zagrajmy w Minecraft? loban1970 63 19.976 10-01-2013 02:52
Last Post: Elwood
  Zagrajmy powyżej 15 minut. Deso 29 8.500 27-12-2012 01:53
Last Post: Rexlu
  Jakie gry wolicie dla zagrajmy - starsze czy nowe ? sitas098 9 2.647 09-12-2012 17:08
Last Post: Jayu
  Sens Robienia Zagrajmy czyli Chęć Wybicia się ogm 25 6.927 06-11-2012 20:14
Last Post: degieb
  Zagrajmy na teraz daniello008 6 1.731 03-09-2012 14:14
Last Post: JudiMakeFun
  3 gry Darksiders2/DarkSouls/GuildWars2 "Zagrajmy w" MistPanda 6 2.563 27-08-2012 18:51
Last Post: kubn2

Forum Jump:


User(s) browsing this thread: 14 Guest(s)
Strona główna | Return to Top | Return to Content | Lite (Archive) Mode | RSS Syndication | Forum GTAV.net.pl - Grand Theft Auto 5