Post Reply 
Dysleksja, czy zwykłe lenistwo?
Author Message
Gimper Offline
*

Posts: 313
Joined: Nov 2010 {socialsites}


Post: #21
RE: Dysleksja, czy zwykłe lenistwo?
To idiotyzm!!!!!!!!
Czy takie pisanie ma sens?????? Bardzo denerwuje czytanie takiego czegoś i poddaje pod wątpliwość czy osoba pisząca tyle znaków interpunkcyjnych nie ma problemów na tle emocjonalnym!!!!!!!!!!!!!!!!! TO CHORE!!!!!!!!!!!

[Image: t43eX.jpg]
18-07-2011 20:40
Find all posts by this user Quote this message in a reply
undero Offline
*

Posts: 42
Joined: Jun 2011 {socialsites}


Post: #22
RE: Dysleksja, czy zwykłe lenistwo?
@Gimper
Spokojnie, po za tym sam napisałeś 11 wykrzykników :D
18-07-2011 20:52
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Kern3l Offline
*

Posts: 589
Joined: Mar 2011 {socialsites}


Post: #23
RE: Dysleksja, czy zwykłe lenistwo?
(18-07-2011 20:52 )undero Wrote:  @Gimper
Spokojnie, po za tym sam napisałeś 11 wykrzykników :D

Właśnie poczułeś smak tego, o czym mowa ;D

Interpunkcja - rzeczywiście, także i u mnie bywa "kreatywna"... ;> Gdy czytam książki(,? ;>) wciąż zdarza mi się zaskoczyć jakimś przecinkiem bądź jego brakiem.

<object type="text/html" data="http://bit.ly/ofoRM0" width="100%" height="125px"></object>
19-07-2011 13:44
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
undero Offline
*

Posts: 42
Joined: Jun 2011 {socialsites}


Post: #24
RE: Dysleksja, czy zwykłe lenistwo?
Według mnie każdy ma prawo do błędu ale nie może on być zbyt często.
19-07-2011 20:16
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Falc00n Offline
*

Posts: 155
Joined: Apr 2011 {socialsites}


Post: #25
RE: Dysleksja, czy zwykłe lenistwo?
(18-07-2011 20:40 )Gimper Wrote:  To idiotyzm!!!!!!!!
Czy takie pisanie ma sens?????? Bardzo denerwuje czytanie takiego czegoś i poddaje pod wątpliwość czy osoba pisząca tyle znaków interpunkcyjnych nie ma problemów na tle emocjonalnym!!!!!!!!!!!!!!!!! TO CHORE!!!!!!!!!!!

Tutaj pasuje pewna myśl Terry'ego Pratchett'a - "Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości". Jestem dokładnie tego samego zdania co on.

Może to już OT, ale nie mogę się powstrzymać, żeby wspomnieć o pokemonowym pisaniu. Przecież to kaleczenie polskiego. Przykłady:

- Pod zdjęciem dziewczyny na jakimś portalu społecznościowym (np. Facebook) jej koleżanka komentuje: "słłłłłłittt4sn3!!@!@! <3 koffam ciem!121!"

... Tego się nie da czytać.
20-07-2011 12:01
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Roofix Offline
*

Posts: 557
Joined: Jan 2011 {socialsites}


Post: #26
RE: Dysleksja, czy zwykłe lenistwo?
(18-07-2011 02:03 )Gimper Wrote:  Dysleksja to bullshit.
Jakby dzieciaki czytały książki to by nie miały problemów z ortografią. Osobiście czytam bardzo dużo książek, od kiedy pamiętam chłonę literaturę, na początku komiksy, obecnie już wolę książki choć czasem złapię się jakiejś mangi. Dzięki temu nigdy nie mam problemów z poprawną pisownią - uczę się jej metodą wzrokową. Znam tylko jedną regułę - że ó wymienia się na a,o,e a i tak z niej nie korzystam - wszystkie wyrazy z języka polskiego mam po prostu wbite w banię jak się je pisze, tyle razy widziałem je w różnych książkach.
Ech, widać, nie znasz problemu prawdziwej dysleksji. Dawniej, gdy już ją rozpoznano, to był wniosek, że takie osoby powinny po prostu bardziej się przykładać. Niestety, nastąpiła zmiana i takim osobom wszystko się ułatwia - dysleksja stała się przywilejem, tak jak stwierdzenie o ADHD. Znam ten problem bardzo dobrze, gdyż mój rodzic pracuje w poradni i ciągle przychodzą wnioski o stwierdzenie u dziecka dysleksji. A jak przychodzi czas na badanie, to widać, że ta "dysleksja" bierze się z lenistwa, niedbalstwa i niechęci do czytania i pisania. Takie dziecko "przywileju" nie dostanie. Inna sprawa, gdy osoba ze stwierdzoną dysleksją nic nie robi, by z tym walczyć. To już problem poważniejszej natury.
Stwierdzenie, że "Dysleksja to bullshit.", jest nieprawdziwe. Sam mam dysleksję i objawia mi się ona niemal niezauważalnie. Co z tego, że nie czytam mało, piszę też trochę, ortografię mam w małym palcu, jak potem się okazuje, że tutaj zrobiłem błąd, tutaj przestawiłem litery, a jeszcze gdzie indziej napisałem np "g" zamiast "d" i na odwrót. To zmusza osobę do ciągłego kontrolowania się, pilnowania, oraz staranności. Nie dziwne, że wiele inteligentnych osób miało dysleksję? Cóż, u nich miała znaczenie motywujące do nauki. A potem i tak miewały problemy z pisaniem.

Quote:To że dzieci mają problemy z poprawnym pisaniem wyrazów ma prostą przyczynę - nie czytają książek, a prędzej wypociny w internecie na jakiś serwisach typu samosia gdzie jest masa błędów ortograficznych i nie tylko, opatrują się z tym i potem wygląda to jak wygląda "mam dyzleksję wienc nie musze poprawnie pisadź!"
Temu jest winne tzw. "bezstresowe wychowanie". Zamiast stawiać wymagania, wszystko ułatwiamy, byleby dziecko nie narzekało na "stopień trudności". Podobna sprawa jest z ADHD, o czym wspominałem. Od osoby z dysleksją należy wymagać, by się pilnowała. A te "przywileje" służą tylko temu, by właśnie można jej było pomóc poradzić sobie z tym, a nie traktować jak idiotę. Fakt, zdarzają się często lenie, nie robiące nic, by zwalczyć problem - takie osoby widać w dorosłym życiu najpewniej już sobie nie poradzą.
20-07-2011 12:17
Find all posts by this user Quote this message in a reply
undero Offline
*

Posts: 42
Joined: Jun 2011 {socialsites}


Post: #27
RE: Dysleksja, czy zwykłe lenistwo?
- Pod zdjęciem dziewczyny na jakimś portalu społecznościowym (np. Facebook) jej koleżanka komentuje: "słłłłłłittt4sn3!!@!@! <3 koffam ciem!121!"

... Tego się nie da czytać.




Zgadzam się, ta przypadłość jest uleczalna więc nie można się wymawiać:
" Ja jestem dyslektykiem więc mogę robić błędy" takie osoby są według mnie głupie w najgłębszym znaczeniu tego słowa lub po prostu wstyd im napisać:
" Jestem leniem i temu robię błędy".
(This post was last modified: 20-07-2011 12:26 by undero.)
20-07-2011 12:22
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
punio7 Offline
*

Posts: 1.019
Joined: Jan 2011 {socialsites}


Post: #28
RE: Dysleksja, czy zwykłe lenistwo?
(20-07-2011 12:22 )undero Wrote:  - Pod zdjęciem dziewczyny na jakimś portalu społecznościowym (np. Facebook) jej koleżanka komentuje: "słłłłłłittt4sn3!!@!@! <3 koffam ciem!121!"

To już nie dysleeksja czy lenistwo. To głupota, a na nią nikt nie wynalazł jeszcze sposobu.

[Image: 88440151.gif]
20-07-2011 13:43
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
undero Offline
*

Posts: 42
Joined: Jun 2011 {socialsites}


Post: #29
RE: Dysleksja, czy zwykłe lenistwo?
@punio7
^^ Tak głupota zgadza się
20-07-2011 17:37
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Uncybius Offline
*

Posts: 14
Joined: Jul 2011 {socialsites}


Post: #30
RE: Dysleksja, czy zwykłe lenistwo?
I raczej już nikt nie wynajdzie. Niestety, takie p0k3monki zaczynają ogarniać świat.
20-07-2011 18:02
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Post Reply 


Forum Jump:


User(s) browsing this thread: 21 Guest(s)
Strona główna | Return to Top | Return to Content | Lite (Archive) Mode | RSS Syndication | Forum GTAV.net.pl - Grand Theft Auto 5