Post Reply 
Disscussion Studio - czyli jak zniszczyć fajny pomysł.
Author Message
thefifiasek Offline
*

Posts: 63
Joined: Mar 2011 {socialsites}


Post: #1
Disscussion Studio - czyli jak zniszczyć fajny pomysł.
Ok przejdźmy do rzeczy. Niedawno powstało "studio" robiące wywiady z zagrajmerami. Nie powiem sławnymi, bo obok Ragnaroka i Gimpera na kanale pojawiają się wywiady z ludźmi którzy kompletnie nie istnieją w internecie. Pomysł fajny, ale jak zwykle zawiodło wykonanie.

Jakby ktoś chciał się dowiedzieć o czym mówię, tu jest link:
http://www.youtube.com/user/DiscussionStudio

To co tutaj opiszę to tylko i wyłącznie moje zdanie, ale radbym abyś przeczytał, bo być może się z tym zgodzisz.

Zacznijmy od tego że pierwsze co rzuca nam się w uszy to dziecięcy głos dziennikarzy (nie wszystkich jednak). Mnie osobiście takie coś drażni, ale pół biedy jeżeli to są tylko pytania. Gdy jednak w wywiadzie z VVitchavenem słyszymy jego słynne teksty w wykonaniu 12 latka to nie wiadomo czy się śmiać czy płakać.

No ale ok nie oceniajmy wywiadu po głosie dziennikarzy, w końcu może mają ciekawe interesujące pytania. Kolejny zawód. W każdym wywiadzie kwestie się powtarzają.
Standardowe pytania:
Jak masz na imię i ile masz lat? (Ok może być)
Czym zajmujesz się na YT? (przecież nikt nie wie że zagrajmerami)
Czy lubisz placki? (bez komentarza)
Niektóre z nich są kompletnie bez sensu np w wywiadzie z Ragnarokiem, człowiekiem który ma 3700 widzów i 450 filmów z LP pada pytanie "Czy lubisz robić Let's Playe?" Nie cholera, ktoś go do tego zmusza...

Wywiady są nagrywane przez Skype, co sprawia że czasami nie słychać rozmówcy, dziennikarze zagłuszają osobę z którą prowadza wywiad, "mutuje" się dźwięk albo "redaktorzy" się przekrzykują.

No dobra, w końcu dopiero zaczynają jeszcze się uczą, więc może chociaż słuchają rad oglądających? Gówno. Każdy komentarz niepozytywny jest nagradzany blokiem i obrazą użytkownika piszącego. Świetnie najpierw ci obrażają a potem nie dają się odgryźć.

PODSUMOWUJĄC:
Oczekiwałem normalnych wywiadów z ciekawymi pytaniami i inteligentnymi pytającymi, którzy będą potrafili dostosować się do odpowiedzi. W zamian za to dostaję grupę dzieciaków, których jedyną odpowiedzią jest "aha" z głupimi pytaniami, którzy nie potrafią przyznać się do błędu.
Cytując jedną odpowiedź, na to że może powtarzanie cały czas "jesteś zajebisty" było przesadą:
"Zazdrościsz, bo mieliśmy okazję z nim pogadać? Pomyśl, że to jest jak okazja pogadać ze znanym Raperem O.S.T.R.'em dla ciebie może być O KURWA ZARAZ UMRĘ mam okazję z nim pogadać...A, że dla mnie to koleś z rodziny no to nie czuję jakiegoś specjalnego entuzjazmu t_t. A VVitchaven to jest ktoś o poziomie VVyYEAHbistości 100,000,000 %"

Pytasz teraz: No dobra ale co mnie to cholera obchodzi?
Po pierwsze to idealny przykład na to jak dobry pomysł spotkał się z fatalnym wykonanie.
Napisałem o tym bo wiem że na tej stronie też była podobna inicjatywa. Pamiętam wywiad z Gimperem czy Niezapominajką, które jak na amatorów wypadły bardzo dobrze.
I tu mój apel: kontynuujcie działalność. Tamte "studio" idzie na ilość. Pokażcie im co to znaczy prawdziwy wywiad, bo pomysł jest świetny. Brakuje nam takich "wywiadów" a biorąc liczbę widzów która im podskoczyła z takim poziomem, wyobrażam sobie co by było gdyby powstały naprawdę profesjonalne wywiady.
(This post was last modified: 16-04-2011 13:58 by thefifiasek.)
16-04-2011 13:55
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Post Reply 


Messages In This Thread
Disscussion Studio - czyli jak zniszczyć fajny pomysł. - thefifiasek - 16-04-2011 13:55

Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  ACTA ,czyli nowy porządek Blitz 20 5.234 28-06-2012 00:17
Last Post: iskradeus
  Administrator może wszystko, czyli „zabawne” sytuacje na forach Gik 83 17.970 25-11-2011 21:33
Last Post: Wan1Mas
  Zagrajmer idealny-czyli nie dawać się opętać popularności. RIG 9 2.960 26-06-2011 16:27
Last Post: Sworson

Forum Jump:


User(s) browsing this thread: 10 Guest(s)
Strona główna | Return to Top | Return to Content | Lite (Archive) Mode | RSS Syndication | Forum GTAV.net.pl - Grand Theft Auto 5