Post Reply 
Krótkie czy długie odcinki?
Author Message
Mide Offline
*

Posts: 117
Joined: May 2011 {socialsites}


Post: #11
RE: Krótkie czy długie odcinki?
Nie wiem czy robię dobrze czy źle ale same party na yt wysyłam w okolicach 14 minut (różne długości biorą się stąd że przycinam w dogodnym miejscu aby nie ucinać kawałka wypowiedzi - mnie osobiście w LP to wnerwiało jak pół wyrazu było w jednej części a drugie pół w drugiej i czasem był problem zrozumieć ten wyraz), natomiast "odcinki" czyli w tym wypadku nieprzerwane nagrywanie od "Cześć" do "Narazie" - trwa czasem i po 3h, ale już samemu widzowi zostawiam w którym momencie zechce zrobić przerwę :)
09-05-2011 20:07
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Kern3l Offline
*

Posts: 589
Joined: Mar 2011 {socialsites}


Post: #12
RE: Krótkie czy długie odcinki?
Wychodzi na to, że ograniczenie do kilkunastu minut na odcinek bierze się z przyzwyczajeń - póki nie można było wysyłać >15min, każdy maksymalizował długość odcinków. Dlatego ludzie się przyzwyczaili do oglądania właśnie takiej długości partów.

<object type="text/html" data="http://bit.ly/ofoRM0" width="100%" height="125px"></object>
09-05-2011 21:04
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
kaszub Offline
*****

Posts: 535
Joined: Nov 2010 {socialsites}


Post: #13
RE: Krótkie czy długie odcinki?
Ludzie się nie przyzwyczaili. To zagrajmerzy nie potrafią się przełamać, żeby nagrać film dłuższy niż 15 minut. Albo po prostu nie dostali jeszcze takiego przywileju od YT.

CTSG nagrywał ostatnio Portala 2. Jeden odcinek to jeden epizod - czyli około 40minut. Oglądalność? Niezrozumiale wysoka.
Dla mnie nie ma znaczącej różnicy. Jednak wolę oglądać serię która ma więcej niż 15 minut na odcinek. Ideał około 25. Jak dla mnie.
10-05-2011 08:33
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Verlaiden Offline
*

Posts: 22
Joined: May 2011 {socialsites}


Post: #14
RE: Krótkie czy długie odcinki?
Teraz nagrywam LP Bulletstorm'a i doszedłem do wniosku że będzie najlepiej nagrywać rozdziałami. Jeden rozdział trwa średnio 20 minut i jak dla mnie jest to dobry czas.
10-05-2011 13:51
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Falc00n Offline
*

Posts: 155
Joined: Apr 2011 {socialsites}


Post: #15
RE: Krótkie czy długie odcinki?
Ja różnie do tego podchodzę. W sumie zależy to od zagrajmera. Takiego JJaya mogę oglądać nawet 50 minut, a CTSG już tylko 20-25. Gdy oglądam jakiś odcinek np. z czystej ciekawości, wolę długość 15-20 minut.
10-05-2011 15:41
Find all posts by this user Quote this message in a reply
TaboretPL Offline
*

Posts: 68
Joined: Apr 2011 {socialsites}


Post: #16
RE: Krótkie czy długie odcinki?
Ja dzięle odcinki na od 15 do 20 minut bo uznałem że taka długość jest najlepsza bo nie każdy moze mieć czas na oglądanie takich 45 minutowych kolosów xd

[Image: images?q=tbn:ANd9GcQq2NzBnDAx6Op7-8qL3zh...WISDPWkIrC]
11-05-2011 17:00
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Revom23 Offline
*

Posts: 55
Joined: Feb 2011 {socialsites}


Post: #17
RE: Krótkie czy długie odcinki?
Moim zdanie zależy to i od gry i od zagrajmera, bo musi on mówić ciekawie. No i nie każdy ma zawsze czas oglądać cały bodajże 40min odcinek. No i oczywiście zależy to też od widza - jednym pasuje, jednym nie. Najlepiej, gdy ma się już trochę widzów, zrobić małe głosowanie - jak długie najlepiej mają być filmy. I powinno większości pasować.
11-05-2011 17:20
Find all posts by this user Quote this message in a reply
PieciuPL Offline
*

Posts: 6
Joined: May 2011 {socialsites}


Post: #18
RE: Krótkie czy długie odcinki?
Ktoś już wcześniej napisał, że dużo od gry zależy. Odcinki Minecrafta trwające dłużej 15 min mogą być nudne, jeśli osoba komentująca zanudza. Jeśli chodzi o mnie. Nagrywam dwie serie LP w tym jedna skończona. Torchlight, jest grą RPG, więc wrzucałem filmy dłuższe niż 25 min, bo zawsze coś się dzieję. Ale jeśli chodzi o gry FPS wrzucam do 15, bo z czasem robi się coraz nudniej, i choćbyś był aktorem z Hollywooodu nie dasz rady widza rozweselić, który pod koniec śpi. A co do witania i żegnania. Wielu zagrajmerów tak robi, w tym ja, że siadają do kompa i nagrywają po godzinę - dwie nagrania. To wystarczy na kilka odcinków.
15-05-2011 10:19
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Kern3l Offline
*

Posts: 589
Joined: Mar 2011 {socialsites}


Post: #19
RE: Krótkie czy długie odcinki?
(15-05-2011 10:19 )PieciuPL Wrote:  Torchlight, jest grą RPG, więc wrzucałem filmy dłuższe niż 25 min, bo zawsze coś się dzieję. Ale jeśli chodzi o gry FPS wrzucam do 15, bo z czasem robi się coraz nudniej

Heh, zawsze wydawało mi się, że to właśnie RPG często się ciągną (chodzi mi głównie o chodzenie od miejsca do miejsca, gdzie jedyną atrakcją mogą być widoki), a w FPS-ach ciągle coś nowego się dzieje. Oczywiście każdy typ gry można napakować fabułą i akcją, bądź uczynić nudnym.

Moja rada jest taka - do każdej gry zastanów się, jakiej długości odcinki są wg. Ciebie dobre. Nie narzucaj sobie ograniczeń, jakie np. w tym temacie powstają. Tyle.

<object type="text/html" data="http://bit.ly/ofoRM0" width="100%" height="125px"></object>
15-05-2011 12:05
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Sworson Offline
*

Posts: 139
Joined: May 2011 {socialsites}


Post: #20
RE: Krótkie czy długie odcinki?
Jak dla mnie 15 minut, jak najbardziej wystarczy. No, góra 20 :) Bo, znowu wiadomo - ludzie nie mają często czasu oglądać np. 30 minutowego odcinka. A 15 minut, to wystarczający czas, by zrobić spory kawałek gry.
15-05-2011 13:21
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Post Reply 


Forum Jump:


User(s) browsing this thread: 2 Guest(s)
Strona główna | Return to Top | Return to Content | Lite (Archive) Mode | RSS Syndication | Forum GTAV.net.pl - Grand Theft Auto 5