Post Reply 
Teoria Zagrajmerstwa
Author Message
CarlSheppards Offline
*

Posts: 207
Joined: Dec 2010 {socialsites}


Post: #21
RE: Teoria Zagrajmerstwa
SeedPL Wrote:Powiedzmy moim wzorcem jest Protagoras, znam tylko trochę doktryny Sofistyki.
Ma to sens?
Nie. Ponieważ to nawet nie był argument.
Stwierdziłeś tylko, że to była hipokryzja.
29-01-2011 12:01
Find all posts by this user Quote this message in a reply
SeedPL Offline
*

Posts: 165
Joined: Nov 2010 {socialsites}


Post: #22
RE: Teoria Zagrajmerstwa
Quote:Nie. Ponieważ to nawet nie był argument.
Stwierdziłeś tylko, że to była hipokryzja.
Bo to była hipokryzja. Nie da się wzorować na kimś, kogo zna się tylko trochę (przyjmując, że przez właśnie oglądanie produkcji zagrajmera, się go poznaję).
Jak już uważa się kogoś za wzorzec, to wypada tego kogoś znać.
Chociaż nie, wróć.
Zwracam honor w tym wypadku, da się w pewnym sensie.
29-01-2011 12:07
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
CarlSheppards Offline
*

Posts: 207
Joined: Dec 2010 {socialsites}


Post: #23
RE: Teoria Zagrajmerstwa
SeedPL Wrote:Bo to była hipokryzja.
Wytłumacz to w takim razie.

Ogólnie, jeśli przyjmujesz za wzorzec filozofa sofistę, to powinieneś najpierw mieć argument, który potem przekręcisz by wyszła z niego Twoja racja.

"Cóż za hipokryzja" to nie argument, to stwierdzenie (edit) bez podstaw (dodaję to słowo, bo zaraz coś dziwnego ktoś wymyśli w odpowiedzi).
(This post was last modified: 29-01-2011 12:20 by CarlSheppards.)
29-01-2011 12:12
Find all posts by this user Quote this message in a reply
punio7 Offline
*

Posts: 1.019
Joined: Jan 2011 {socialsites}


Post: #24
RE: Teoria Zagrajmerstwa
Ok, ok, możemy wrócić do tematu? Myślę, że w tym momencie znacznie czytelniej będzie, jeżeli w jednym poście bez cytowania SeedPL się do mojego pierwszego postu.

[Image: 88440151.gif]
29-01-2011 12:20
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Lavos Offline
*

Posts: 1.111
Joined: Nov 2010 {socialsites}


Post: #25
RE: Teoria Zagrajmerstwa
(29-01-2011 10:52 )SeedPL Wrote:  Bo to jest najbardziej oczywiste zachowanie.
Utrzymując, że X jest elokwentnym gościem, który nie musi przeklinać żeby bawić.
Słyszysz o Y, który bluzga.
Naturalną reakcją jest zaszufladkowanie Y do tych mniej inteligentnych od X'a.

Od kogo w takim razie będziesz wymagać, że od bluzgającego człowieka będzie oczekiwać polotu ? Nie mówimy tu o okazyjnym 'o kurwa', a o notorycznym przeklinaniu.
Ludzie widzą to, co prezentujesz. Prezentując bluzgi raczej ciężko o wyrobienie sobie pozytywnej opinii.


Quote:A widzisz z drugiej strony jest człowiekiem o bardzo dużej wiedzy historycznej i politycznej, gdzie umie przedstawić swoje racje.
Lekki kontrast, nie?

Zatem wiedza sprawia, że jego chamstwo może być mniej znośne ? Do zaakceptowania ? Na jego miejscu bym się wstydził (przyjmując, że jego rzekoma wiedza jest prawdą), że mimo jej nie potrafię wysłowić się inaczej niż ludzie, którzy prezentują margines intelektualny.

[Image: kaos.gif]
Wiatry w mojej głowie prowadzą mnie.
29-01-2011 15:29
Find all posts by this user Quote this message in a reply
SeedPL Offline
*

Posts: 165
Joined: Nov 2010 {socialsites}


Post: #26
RE: Teoria Zagrajmerstwa
Quote:Ok, ok, możemy wrócić do tematu? Myślę, że w tym momencie znacznie czytelniej będzie, jeżeli w jednym poście bez cytowania SeedPL się do mojego pierwszego postu.
Mój nick się odmienia przed przypadki.

Quote:Od kogo w takim razie będziesz wymagać, że od bluzgającego człowieka będzie oczekiwać polotu ? Nie mówimy tu o okazyjnym 'o kurwa', a o notorycznym przeklinaniu.
Ludzie widzą to, co prezentujesz. Prezentując bluzgi raczej ciężko o wyrobienie sobie pozytywnej opinii.
Nie sposób się tutaj z tobą nie zgodzić.
Quote:Zatem wiedza sprawia, że jego chamstwo może być mniej znośne ? Do zaakceptowania ? Na jego miejscu bym się wstydził (przyjmując, że jego rzekoma wiedza jest prawdą), że mimo jej nie potrafię wysłowić się inaczej niż ludzie, którzy prezentują margines intelektualny.
O ile chamstwo jest równe używaniu wulgarnego języka, gdzie synonimem chamstwa jest przykrość.
A gdy VVitchaven prezentuje swoją wiedzę, to wysłowić się potrafi.
29-01-2011 16:53
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
punio7 Offline
*

Posts: 1.019
Joined: Jan 2011 {socialsites}


Post: #27
RE: Teoria Zagrajmerstwa
Quote:O ile chamstwo jest równe używaniu wulgarnego języka, gdzie synonimem chamstwa jest przykrość.
Im dłużej Kubuś Puchatek wpatrywał się w to zdanie, tym bardziej nie wiedział o co w nim chodzi.

Ok włączyłem Zagrajmy w Doom1 odc. 3, dowiedziałem się paru ciekawostek takich np. że Doom był pierwszą grą z trybem kooperacji (tak, zapomnijmy wszystkie gry z nesa z Contrą jako pierwszy przykład) oraz, że ludzie od Half-life'a nie wymyślili nic nowego tylko skopiowali pomysł sprzed lat.

Zapewne chodziło mu o to, że Doom był pierwszą grą z sieciowym trybem coop, a ludzie z Valve podczas tworzenia Left 4 Dead wzięli pomysł na strzelankę fps z koopem od Dooma (co swoją drogą jest dalekie od prawdy) więc pogląd jakoby potrafił się poprawnie wysłowić w prezentowaniu swojej wiedzy jest raczej mylny.

[Image: 88440151.gif]
29-01-2011 18:23
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
CarlSheppards Offline
*

Posts: 207
Joined: Dec 2010 {socialsites}


Post: #28
RE: Teoria Zagrajmerstwa
Kocham fakt, że SeedPL nie odpowiedział na mój post i nie wytłumaczył gdzie tam widział hipokryzję, itp.
30-01-2011 00:21
Find all posts by this user Quote this message in a reply
SeedPL Offline
*

Posts: 165
Joined: Nov 2010 {socialsites}


Post: #29
RE: Teoria Zagrajmerstwa
Quote:Wytłumacz to w takim razie.
Twierdzi, że CDD jest jego wzorcem, a go tylko trochę zna.
Więc można przypuszczać, że nie za wiele też wie o sposobie prowadzenia Let's play tego człowieka.
So, jak można na kimś się wzorować/uważać kogoś za wzorca, jak się dokładnie nie wie co tak dokładnie ta osoba swoim stylem prezentuje.
30-01-2011 09:39
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Lavos Offline
*

Posts: 1.111
Joined: Nov 2010 {socialsites}


Post: #30
RE: Teoria Zagrajmerstwa
(30-01-2011 09:39 )SeedPL Wrote:  
Quote:Wytłumacz to w takim razie.
Twierdzi, że CDD jest jego wzorcem, a go tylko trochę zna.
Więc można przypuszczać, że nie za wiele też wie o sposobie prowadzenia Let's play tego człowieka.
So, jak można na kimś się wzorować/uważać kogoś za wzorca, jak się dokładnie nie wie co tak dokładnie ta osoba swoim stylem prezentuje.

Można. Będzie to działanie pochopne, ale trudno nazwać to hipokryzją. Takowa istniałaby w przypadku nieoglądania jego filmików przez punia.
Ciężko ustalić złotu środek czy cudowny szablon, według którego będziemy mogli określać, kiedy dana osoba może się stać wzorem czy nie.
Hipokryzję widzę tylko z twojej strony, gdzie na wyrost rzuciłeś tym słowem, kompletnie olewając kryteria punia.

[Image: kaos.gif]
Wiatry w mojej głowie prowadzą mnie.
30-01-2011 09:51
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Post Reply 


Forum Jump:


User(s) browsing this thread: 9 Guest(s)
Strona główna | Return to Top | Return to Content | Lite (Archive) Mode | RSS Syndication | Forum GTAV.net.pl - Grand Theft Auto 5