Post Reply 
Pierwsze kroki w tworzeniu "Zagrajmy"
Author Message
EvilScrooge Offline
*

Posts: 68
Joined: Feb 2011 {socialsites}


Post: #21
RE: Pierwsze kroki w tworzeniu "Zagrajmy"
"Rozmiar avi mocno zależy od kodeka i od tego jak go użyjesz" Przecież to jest camtasia - nie można nic ustawić. Chyba że coś przegapiam i można coś z tym zrobić ale wątpię. Chyba jednak spróbuję Sony Vegas Movie bo na screenach wygląda imponująco
23-02-2011 23:38
Find all posts by this user Quote this message in a reply
punio7 Offline
*

Posts: 1.019
Joined: Jan 2011 {socialsites}


Post: #22
RE: Pierwsze kroki w tworzeniu "Zagrajmy"
Jeżeli wybierasz format avi to da się ustawić i to bardzo dużo. Po pierwsze wybierasz kodek (standardowo camtasia używa swojego własnego) potem zależnie od kodeka możesz go dodatkowo konfigurować, np. w kodeku ffdshow możesz ręcznie ustalić docelowy bitrate, ale jak już wspomniałem, wygląda to nieco gorzej niż mp4.

[Image: 88440151.gif]
24-02-2011 00:03
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
EvilScrooge Offline
*

Posts: 68
Joined: Feb 2011 {socialsites}


Post: #23
RE: Pierwsze kroki w tworzeniu "Zagrajmy"
Nie używam nigdy avi bo cokolwiek wybiorę wyżera mi całe miejsce na dysku C (niezależnie na który zapisuje) aż do zera i crash :P Nie widzę możliwości normalnego zapisu w mp4 w Camtasia Studio.
24-02-2011 01:44
Find all posts by this user Quote this message in a reply
punio7 Offline
*

Posts: 1.019
Joined: Jan 2011 {socialsites}


Post: #24
RE: Pierwsze kroki w tworzeniu "Zagrajmy"
Da się, wystarczy że zrobisz własny zestaw ustawień zapisujący do formatu MP4, wtedy wynikiem jest sam plik MP4.

[Image: 88440151.gif]
24-02-2011 08:23
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
EvilScrooge Offline
*

Posts: 68
Joined: Feb 2011 {socialsites}


Post: #25
RE: Pierwsze kroki w tworzeniu "Zagrajmy"
Dobra już złapałem jak konwertować na samo mp4 lecz jakość pozostawia wiele do życzenia. Jak obraz mogę jeszcze znieść choć jest szarawy i z małym kontrastem to niestety dźwięk się bardzo zniekształca.
(This post was last modified: 06-03-2011 10:57 by EvilScrooge.)
24-02-2011 12:04
Find all posts by this user Quote this message in a reply
manderomc Offline
*

Posts: 15
Joined: Feb 2011 {socialsites}


Post: #26
RE: Pierwsze kroki w tworzeniu "Zagrajmy"
Ostatnio odkryłem coś w WMM

Narzędzia -> Opcje -> Właściwości -> i tam można ustawić 16:9 oraz PAL :D

Ja tak konwertuje w pełnoprawnym 480p albo HD - efekty widać u mnie na kanale.
21-03-2011 17:29
Find all posts by this user Quote this message in a reply
BrzydkiBurak Offline
*

Posts: 95
Joined: Mar 2011 {socialsites}


Post: #27
RE: Pierwsze kroki w tworzeniu "Zagrajmy"
Skoro ktos odkopal topic.

@brzeczenie

Po pierwsze bez glosnikow. Uzywaj sluchawek by mikrofon nie wylapywal nic innego procz twojego glosu. Przy okazji jesli nie jestes glupim brzydkim burakiem ktory z uporem maniaka chlodzi komputer pasywnie... i zamiast tego masz komputer dla normalnych ludzi pelen glosnych wentylatorow... mozesz przykryc go zwykla koldra na czas nagrania. Trzeba tylko pamietac by przykryc go tak by sie nie zagotowal. Koldra tlumi dzwieki komputera wrecz idealnie.

Po drugie nagrywaj swoj glos oddzielnie od sciezki audio z gry (moze byc rownoczesnie - ale np. innym programem w tle). Dzieki temu w jakims Sony Vegas itp. bedziesz mogl wrzucic swoj glos oddzielnie i rowniez oddzielnie go sobie ustawic. Na przyklad podglosnic lub odszumic (do szumow polecam Adobe Audition - platny) bez strat/modyfikacji nagrania audio gry.

Po trzecie - juz o problemie - jesli mikrofon "brzeczy" sprawdz czy nie przestaje gdy dotkniesz palcem metalowego fragmentu obudowy komputera. Jesli ustaje lub zmniejsza sie zapraszam na elektroda.pl ;-)

Po czwarte jesli mikrofon nadal brzeczy a zbadales juz swoje gniazdka i ustawienia karty dzwiekowej... kup najtanszy mikrofon pojemnosciowy pod usb. O zaletach mikrofonu pojemnosciowego z duza membrana poczytasz i posluchasz w Google. Nawet tani model za 200-500 zl (np. Alledrogo + "Samson") i jeden wieczor na przetestowanie jego mozliwosci sprawi ze zaczniesz brzmiec czysto i "profesjonalnie" (radio? lol). Tani pojemnosciowy mikrofon nadal bedzie mial w sobie troche szumu ale to bedzie "dobrej jakosci szum" - jednostajny/cichy - wiec pobierajac jego probke w odpowiednim programie mozna z calego nagrania go wyciac w pol minuty. Oczywiscie bez zauwazalnych strat w jakosci nagranego glosu. Oczywiscie w przypadku mikrofonu pojemnosciowego pod usb efekt "eletrycznego brzeczenie" nie istnieje.

Po piate. Jesli robisz zagrajmerskie filmiki to prawdopodobnie wolisz wydac te 200-500 zl na nowa karte graficzna z terabajtem ddr15 i obsluga directx 666? Wierz mi ze gdy juz pobawisz sie dobrym mikrofonem to nie bedziesz zalowac ani jednej wydanej zlotowki.

Nie ma to jak zepsuc editlists w cp

Kazdy pseudo-troll wpisany na liste ignorowanych = uscisk dloni prezesa!
(This post was last modified: 22-03-2011 23:08 by BrzydkiBurak.)
22-03-2011 23:07
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Moskit Offline
*

Posts: 21
Joined: Mar 2011 {socialsites}


Post: #28
RE: Pierwsze kroki w tworzeniu "Zagrajmy"
(22-03-2011 23:07 )BrzydkiBurak Wrote:  Skoro ktos odkopal topic.

@brzeczenie

Po pierwsze bez glosnikow. Uzywaj sluchawek by mikrofon nie wylapywal nic innego procz twojego glosu. Przy okazji jesli nie jestes glupim brzydkim burakiem ktory z uporem maniaka chlodzi komputer pasywnie... i zamiast tego masz komputer dla normalnych ludzi pelen glosnych wentylatorow... mozesz przykryc go zwykla koldra na czas nagrania. Trzeba tylko pamietac by przykryc go tak by sie nie zagotowal. Koldra tlumi dzwieki komputera wrecz idealnie.

Po drugie nagrywaj swoj glos oddzielnie od sciezki audio z gry (moze byc rownoczesnie - ale np. innym programem w tle). Dzieki temu w jakims Sony Vegas itp. bedziesz mogl wrzucic swoj glos oddzielnie i rowniez oddzielnie go sobie ustawic. Na przyklad podglosnic lub odszumic (do szumow polecam Adobe Audition - platny) bez strat/modyfikacji nagrania audio gry.

Po trzecie - juz o problemie - jesli mikrofon "brzeczy" sprawdz czy nie przestaje gdy dotkniesz palcem metalowego fragmentu obudowy komputera. Jesli ustaje lub zmniejsza sie zapraszam na elektroda.pl ;-)

Po czwarte jesli mikrofon nadal brzeczy a zbadales juz swoje gniazdka i ustawienia karty dzwiekowej... kup najtanszy mikrofon pojemnosciowy pod usb. O zaletach mikrofonu pojemnosciowego z duza membrana poczytasz i posluchasz w Google. Nawet tani model za 200-500 zl (np. Alledrogo + "Samson") i jeden wieczor na przetestowanie jego mozliwosci sprawi ze zaczniesz brzmiec czysto i "profesjonalnie" (radio? lol). Tani pojemnosciowy mikrofon nadal bedzie mial w sobie troche szumu ale to bedzie "dobrej jakosci szum" - jednostajny/cichy - wiec pobierajac jego probke w odpowiednim programie mozna z calego nagrania go wyciac w pol minuty. Oczywiscie bez zauwazalnych strat w jakosci nagranego glosu. Oczywiscie w przypadku mikrofonu pojemnosciowego pod usb efekt "eletrycznego brzeczenie" nie istnieje.

Po piate. Jesli robisz zagrajmerskie filmiki to prawdopodobnie wolisz wydac te 200-500 zl na nowa karte graficzna z terabajtem ddr15 i obsluga directx 666? Wierz mi ze gdy juz pobawisz sie dobrym mikrofonem to nie bedziesz zalowac ani jednej wydanej zlotowki.

Ja dodałbym jeszcze od siebie, że zawsze można pobawić się mikrofonem dynamicznym (od 100zł) i podpiąć go pod jakiś przedwzmacniacz (również od 100zł). Sam przez dłuższy czas męczyłem się z samym takim mikrofonem, ale gdy ostatnio doszedł do mnie przedwzmacniacz to jestem wniebowzięty. :) Niedługo zamierzam coś z tego nagrać i Wam zademonstrować różnice.

PS. Od razu zastrzegam, że kompletnie nie znam się na sprzęcie audio i mikrofonach. Z takiego czegoś po prostu sam korzystam.

"There is no spoon!"

Mój kanał na YT :)
24-03-2011 20:18
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Squbany Offline
*

Posts: 18
Joined: Mar 2011 {socialsites}


Post: #29
RE: Pierwsze kroki w tworzeniu "Zagrajmy"
Propo FPS-ów w Frapsie ja nagrywam na 60 o wiele płynniej wszystko chodzi.
27-03-2011 21:14
Find all posts by this user Quote this message in a reply
punio7 Offline
*

Posts: 1.019
Joined: Jan 2011 {socialsites}


Post: #30
RE: Pierwsze kroki w tworzeniu "Zagrajmy"
Cóż, YT i tak to konwertuje do 30 fps, więc wpływa to jedynie na twój komfort grania.

[Image: 88440151.gif]
27-03-2011 21:20
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Post Reply 


Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Kręcenie zagrajmy po angielsku Tylak21 23 6.401 21-05-2013 13:59
Last Post: Tylak21
  Czy wasi rodzice oglądają wasze zagrajmy ? dawzar1949 74 23.357 21-04-2013 19:56
Last Post: Tectologic
  Pomysł na Zagrajmy sirgouda 13 3.497 25-01-2013 13:03
Last Post: Elwood
  Konkurencyjne forum o zagrajmy Aquila 5 2.219 14-01-2013 09:58
Last Post: Sou
  Zagrajmy w Minecraft? loban1970 63 19.837 10-01-2013 02:52
Last Post: Elwood
  Zagrajmy powyżej 15 minut. Deso 29 8.428 27-12-2012 01:53
Last Post: Rexlu
  Jakie gry wolicie dla zagrajmy - starsze czy nowe ? sitas098 9 2.618 09-12-2012 17:08
Last Post: Jayu
  Sens Robienia Zagrajmy czyli Chęć Wybicia się ogm 25 6.849 06-11-2012 20:14
Last Post: degieb
  Zagrajmy na teraz daniello008 6 1.710 03-09-2012 14:14
Last Post: JudiMakeFun
  3 gry Darksiders2/DarkSouls/GuildWars2 "Zagrajmy w" MistPanda 6 2.539 27-08-2012 18:51
Last Post: kubn2

Forum Jump:


User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)
Strona główna | Return to Top | Return to Content | Lite (Archive) Mode | RSS Syndication | Forum GTAV.net.pl - Grand Theft Auto 5