Poll: Czy zagrajmy w ma sens?
TAK!!!
NIE!!!
[Show Results]
Note: This is a public poll, other users will be able to see what you voted for.
Post Reply 
Sens Robienia Zagrajmy czyli Chęć Wybicia się
Author Message
ogm Offline
*

Posts: 166
Joined: Jul 2012 {socialsites}


Post: #1
Sens Robienia Zagrajmy czyli Chęć Wybicia się
Ostatnio wymyśliłem sobie taką oto teorię i mam nadzieję, że będziecie chcieli sobie podyskutować.
Uważam, że obecnie robienie Zagrajmy w jest troszeczkę bez sensu. Stało się to bardziej czymś w rodzaju serialu. Wydaję mi się, że mamy tyle zagrajmerów, bo chcą oni się wybić tylko dla pieniążków, ale boją się ruszać Minecrafta, który jest najmniejszą linią oporu. Według mnie większy sens ma już robienie "Gamelogów" czyli coś ala RockSamotnik2k albo RojcisłaW13. Wydawało mi się, że LP to przedstawienie gry po swojemu oraz w razie czego pokazanie jak przejść dany poziom/etap w grze. Obecne wymagani "widza" do LP to najtrudniejszy poziom rozgrywki, ciekawy komentarz, dużo akcji itd. Dlatego robi się powoli z tego show. Wydaję mi się, że LP nie miały być show. Oczywiście nie znam początków. Rozumiem, że może być z 3-4 youtuberów, którzy nagrają grę po swojemu i to jest okej. Jednak kiedy YT jest zaspamowany dużą ilością tego samego LP to zaczyna się robić sytuacja jak z Minecraftem i wszyscy jęczą, że mają mało widzów.
Cały ten hype zaczął się od CTSG i MinecraftPL. Kamil wypromował się na Majnkrafcie potem go znienawidził i teraz ma swój kanał z LP. To jest okej. Jednak zapoczątkowało to masowe zakładanie kanałów o ukierunkowaniu LP. Myślę, że cel tych działań jest jasny. Przez dużą ilość jednakowych materiałów ciężko się wybić i tylko jest szansa zostać poleconym przez znaną osobistość na YT.
A teraz sedno sprawy. Jaki jest sens robienia masowego LP? Kto z was miał ochotę zmarnować tyle życia oglądając jak ktoś przechodzi sobie grę? Ja osobiście wolę sam zagrać niż obejrzeć to u kogoś. Nie zdarzyło mi się nigdy obejrzeć całej serii u kogoś bo po prostu nie dawałem rady.
Zdaję sobie, że to nie wygodny temat ale korciło mnie żeby go stworzyć.
The battle has begun....

TO MNIE ŚMIESZY
18-09-2012 19:59
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
kubn2 Offline
*

Posts: 383
Joined: Nov 2011 {socialsites}


Post: #2
RE: Sens Robienia Zagrajmy czyli Chęć Wybicia się
Dlaczego jest tyle seriali, które są do siebie podobne? Bo nie są identyczne. Zamysł ten sam czyli LP ale setki pomysłów na wykonanie no i Zagrajmyw może nudzić gdy nie zaciekawi nas komentator dlatego ktoś może lubić Rocka bo komenjtuje tak a nie inaczej lub Roja bo robi to inaczej niż inny. Komuś może się podobać darcie ry*a albo nie.
Dodatkowo jeżeli nie wiem czy daną grę kupić obejrzę u kogoś odcinek dwa i zdecyduje czy grę kupić.
Trochę mi brakuje kanałów z poradnikami do gier, a często są przydatne i pierwsze miejsce gdzie szukam porady do misji itp. to własnie YT bo chyba jak większość wolę obejrzeć niż czytać.
18-09-2012 20:38
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
JudiMakeFun Offline
*

Posts: 233
Joined: Jun 2012 {socialsites}


Post: #3
RE: Sens Robienia Zagrajmy czyli Chęć Wybicia się
Jeżeli chodzi o "marnowanie" życia oglądając kogoś, hmm. Ja marnuje życie oglądając serie z gier z PS3, w które nie mogę sam sobie pograć, bowiem nie mam tej konsoli. Dodatkowo z miłym dla ucha komentarze, czas poświęcony na to wcale nie musi być zmarnowany.

Jeśli chodzi natomiast o jęczenie, że wszystko jest dla kasy, a wybić się można tylko przez polecenie, to wydaje mi się to nie prawdą. Każdy nagrywając jakąś serię pomyślał sobie, że kto wie, może coś kiedyś z tego będzie miał. Jednak kiedy? Let's Play to nie jest jakiś wielki biznes, z którego można zrobić buisness plan i liczyć ile to pieniążków wskoczy do portfela po roku. Rozumiem jednak, że dla coraz to większej masy młodych osób to ciekawy sposób na zdobycie swego własnego kieszonkowego, dlatego też yt jest zalewany cała masą, często bardzo słabej jakości filmów. Zawsze będzie w danej dziedzinie ktoś kto robi to dla przyjemności, ale zawsze znajdzie się też ktoś, kto chce zrobić na tym kasę.

A o wybiciu się bym zapomniał. Myślę, że jeżeli ktoś nie robi tego co wszyscy inni, np. nagrywa gry nie znane każdemu (a nie ciągle mc, battlefield i inne gry które zna już chyba każdy...) to może bez jakiś ogromnych problemów choć w pewnym stopniu się wybić
18-09-2012 20:42
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Elwood Offline
*

Posts: 589
Joined: Feb 2012 {socialsites}


Post: #4
RE: Sens Robienia Zagrajmy czyli Chęć Wybicia się
Czemu mają służyć LP? Ja traktuję je jak poradniki do gry i regularnie oglądam tylko osoby potrafiące coś o niej powiedzieć (na przykład teraz gram w Chrono Triggera i często pomagają mi filmy Wirgliusza), ewentualnie raz na jakiś czas obejrzę u kogoś materiał z interesującej mnie gry, w którą z jakichś przyczyn nie mogę zagrać.

Co do motywacji, myślę, że większość zagrajmerów traktuje to na zasadzie ,,robię to, bo to lubię, ale fajnie by było jeszcze na tym zarabiać''.
18-09-2012 21:17
Find all posts by this user Quote this message in a reply
ogm Offline
*

Posts: 166
Joined: Jul 2012 {socialsites}


Post: #5
RE: Sens Robienia Zagrajmy czyli Chęć Wybicia się
Ja osobiście zaczynałem od poradników mój kanał (tutoriale do gier). I w pewnym momencie jeden z widzów napisał na pw, że dobrze by było gdybym zrobił jakiś LP z dobrej gry. Tak się akurat złożyło, że było to kilka dni po premierze Wiedźmina 2 ER, a ja go sobie zakupiłem, więc był pod ręką i tak zajęło mi nagrywanie tego LP +- 5 miesięcy. Jednak obecnie jak skończyłem serię, stwierdziłem, że LP odbiera mi przyjemność z gry [do pewnego stopnia]. Nie wiem jak wy ale ja lubię przechodzić jedną grę bardzo długo. Np siadam sobie co niedzielę i gram z godzinkę w jakąś gierkę. I tu właśnie nagrywanie mnie męczy. Widzowie koniecznie potrzebują codzienną dawkę 30 minutowego seansu z YT a mi się nie chce dzień w dzień grać w tą samą grę (dodatkowo kiepsko z czasem) I tutaj akurat LP nie ma dla mnie sensu bo jest żmudną pracą. Natomiast to tylko moje odczucia.
Inną sprawą jest to, że tak naprawdę nie wiadomo jak można zdefiniować nagrywanie LP jako pasję. Czy to hobby, czy praca? Skąd osoby zaczynające nagrywać wiedzą, że jest to ich pasja? Robiły to już wcześniej miały do czynienia? A może zobaczyli jak łatwo CTSG jest nagrywać czerpać z tego pieniążki i mówić, że to pasja. (Swoją drogą CTSG mógłby się wypowiedzieć czy nagrywanie na YT mocno przeszkadza mu w jego codziennym trybie pracy) Wydaję mi się, że jednak dalej wszędzie wszyscy idą w komercję, może inaczej, większość idzie w komercje. Robienie czegoś dobrego dla pieniędzy nie jest złe, choć niektórzy uważają inaczej. Mnie po prostu męczy to, że wchodzę na YT a tam (pełno minecrafta? nie!) pełno materiałów z wszelakich gier. W tym bardzo dużo zagrajmy, które są nudne albo oklepane....

TO MNIE ŚMIESZY
19-09-2012 18:32
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Elwood Offline
*

Posts: 589
Joined: Feb 2012 {socialsites}


Post: #6
RE: Sens Robienia Zagrajmy czyli Chęć Wybicia się
Właśnie o to chodzi, że kiedy grasz i nagrywasz, nie możesz poświęcać całej uwagi grze (no, niektórzy tak robią, ale komentarz potem jest denny), ale musisz pamiętać o komentowaniu na bieżąco. Niektórych to męczy, innym może sprawiać przyjemność np. tłumaczenie ludziom zasad gry.
19-09-2012 18:48
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Grzybiarz Offline
*

Posts: 39
Joined: Feb 2012 {socialsites}


Post: #7
RE: Sens Robienia Zagrajmy czyli Chęć Wybicia się
Czytam Twoje wypowiedzi ogm i wciąż wydaje mi się, że wszystko co mówisz, to "mi się nie podoba, więc innym też nie powinno". Zaczynasz jeszcze pisać coś o "wybijaniu się" i ilości widzów, co absolutnie nie ma nic do rzeczy. Ja obejrzałem mnóstwo serii z wszelakich gier, niektóre miały grubo ponad 100 odcinków i nie czuję, bym marnował przez to moje życie bardziej niż zwykle. Powiedzmy, że jest to ekwiwalent siedzenia przed telewizorem, z tym że tutaj nie jestem zdany na łaskę stacji telewizyjnej i sam mogę dobrać sobie materiał.
Nakręciłem również wiele serii i mi jakoś przyjemności z gry one nie odbierają. Nie możesz do tego stopnia oceniać świata przez pryzmat swojej subiektywnej opinii.
Kończąc powiem tylko tyle, że moim skromnym zdaniem kręcenie Zagrajmy W ma sens, tak długo, jak sprawia frajdę i twórcy i widzowi, bez zagłębiania się w jakiś "pierwotny sens". Zaczynałem z takim właśnie nastawieniem i do tej pory nic się nie zmieniło.
20-09-2012 11:09
Find all posts by this user Quote this message in a reply
witcher1998 Offline
*

Posts: 141
Joined: Jun 2011 {socialsites}


Post: #8
RE: Sens Robienia Zagrajmy czyli Chęć Wybicia się
@kubn2 zobacz uzytkownika vadiv91:
http://www.youtube.com/user/vadiv91?feat...sults_main

Tworzy "profesjonalne" walktrough i Let's Playe, komentujac wszysto na biezaco, pokazujac kazdy sekret i ciekawostke.

Co do tematu, skoro cie to nuzy to po co robisz Let's Playe? Zajmij sie gamelogami (ktore mi nie przypady do gustu, lub mini LP), bo widze ze takie ci sie wlasnie podobaja.
20-09-2012 11:41
Find all posts by this user Quote this message in a reply
ogm Offline
*

Posts: 166
Joined: Jul 2012 {socialsites}


Post: #9
RE: Sens Robienia Zagrajmy czyli Chęć Wybicia się
@Gzrybiarz Ja w swoich postach mam podejście takie: Nie podoba mi się, więc może komuś też? Fakt można to odebrać w taki sam sposób jak ty ale teraz to sprecyzowałem i będzie jaśniej.

Chciałem się dowiedzieć co powoduje, że chce się wam dalej nagrywać. Są przecież osoby potrafiące wrzucać 2-3 odcinki różnych serii dziennie. Ogólnie zabawa jest fajna ale chyba wymagania widzów mnie przerastają :( Jak już mówiłem nie jestem typem bardzo czynnego gracza, bo nie mam na to wystarczająco dużo życia. Jeśli ma dojść jeszcze oglądanie innych LP to jest to wręcz nie wykonalne.

Co do uważania LP jako swojego rodzaju recenzji to wolę obejrzeć 10 minutową recenzję niż 30 minutowy LP, w którym mało kto zagłębia się w ocenianie gry.

TO MNIE ŚMIESZY
20-09-2012 13:15
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
kubn2 Offline
*

Posts: 383
Joined: Nov 2011 {socialsites}


Post: #10
RE: Sens Robienia Zagrajmy czyli Chęć Wybicia się
(20-09-2012 11:41 )witcher1998 Wrote:  @kubn2 zobacz uzytkownika vadiv91:
http://www.youtube.com/user/vadiv91?feat...sults_main

Tworzy "profesjonalne" walktrough i Let's Playe, komentujac wszysto na biezaco, pokazujac kazdy sekret i ciekawostke.

JAkość jak i sam komentarz dla mnei średni no ale każdy ma swój gust.
20-09-2012 15:08
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Post Reply 


Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Bob buduje armię..., czyli spamerska "akcja" gimbusów przeciw Google+ KRUKer 11 3.852 24-11-2013 18:54
Last Post: Lugia007
  Kręcenie zagrajmy po angielsku Tylak21 23 6.404 21-05-2013 13:59
Last Post: Tylak21
  Tonący brzytwy się chwyta, czyli... Nintendo vs letsplaye. Lemur 12 3.976 18-05-2013 22:15
Last Post: Lavos
  Czy wasi rodzice oglądają wasze zagrajmy ? dawzar1949 74 23.362 21-04-2013 19:56
Last Post: Tectologic
  Gimperr się sprzedał czyli o sprzedawaniu się wolf 32 12.650 01-04-2013 18:34
Last Post: punio7
  Pomysł na Zagrajmy sirgouda 13 3.501 25-01-2013 13:03
Last Post: Elwood
  Konkurencyjne forum o zagrajmy Aquila 5 2.219 14-01-2013 09:58
Last Post: Sou
  Zagrajmy w Minecraft? loban1970 63 19.841 10-01-2013 02:52
Last Post: Elwood
  Zagrajmy powyżej 15 minut. Deso 29 8.432 27-12-2012 01:53
Last Post: Rexlu
  Kreowanie wizerunku na youtube, czyli miniaturki, intra itd. skkf 16 5.915 15-12-2012 12:15
Last Post: appareil

Forum Jump:


User(s) browsing this thread: 10 Guest(s)
Strona główna | Return to Top | Return to Content | Lite (Archive) Mode | RSS Syndication | Forum GTAV.net.pl - Grand Theft Auto 5