Post Reply 
Krótkie czy długie odcinki?
Author Message
Etren Offline
*

Posts: 127
Joined: May 2011 {socialsites}


Post: #41
RE: Krótkie czy długie odcinki?
Dla mnie gry RPG powinny mieć dłuższe odcinki niż np. FPSy(dlatego zawiesiłem DA: P bo limit mam jeszcze), tak 30 - 45 minut. Max 50 minut. Dłuższe mogą znudzić, chyba że ktoś naprawdę wie co mówić. Inne gry(tzn nie będące RPG) mogą być w odcinkach o długości 10 - 20 minut. Inaczej można znudzić widza(wiem powtarzam się). Takie jest moje zdanie. Dziękuję za uwagę.
12-06-2011 14:39
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Kern3l Offline
*

Posts: 589
Joined: Mar 2011 {socialsites}


Post: #42
RE: Krótkie czy długie odcinki?
(12-06-2011 00:11 )m4xies Wrote:  z moim konwertem jest tak, że czasem 10 minutowy filmik zajmuje powiedzmy 240 mb, a 13 minutowy już 340 mb, wie ktoś z was może, dlaczego jest taki przeskok?

Przypadek.

(12-06-2011 00:21 )Mide Wrote:  Niektóre ważą mniej inne więcej w zależności od ilości kolorów użytych

Dokładnie.



Poza tym - każdy odcinek, gdzie dzieje się dużo powtarzalnych czynności będzie szybko męczył, dlatego zróżnicowane nie będą nudzić, nawet jak będą długie.

<object type="text/html" data="http://bit.ly/ofoRM0" width="100%" height="125px"></object>
12-06-2011 18:55
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
CTSG Offline
*

Posts: 216
Joined: Jun 2011 {socialsites}


Post: #43
RE: Krótkie czy długie odcinki?
Preferencje widzów są tak różne, jak sami widzowie. Myślę więc, że nie ma sensu się nimi kierować bo i tak wszystkim dogodzić się nie da.

Dla mnie długość odcinków w dużej mierze narzuca design gry. Jeden odcinek (oczywiście jeśli to możliwe) powinien zamykać w całość pewien etap fabuły. Mam na myśli wykonanie jakiegoś istotnego quest'a, przejście poziomu w FPSie bądź też zaliczenie tematycznej paczki zagadek w grze logicznej.

Obecnie YouTube "zapamiętuje" w którym momencie skończyliśmy oglądać konkretny filmiki, a potem go od tego momentu wczytuje. Nie ma więc się co martwić długimi materiałami.

Długie materiały mają jeszcze jedną ważną zaletę - można je estetycznie nazwać i posegregować, a playlista pozostanie czytelna.

No, ale to oczywiście tylko moje zdanie. ;]

I'm the root of all that's evil, yeah, but you can call me cookie.
13-06-2011 15:22
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
m4xies Offline
*

Posts: 95
Joined: May 2011 {socialsites}


Post: #44
RE: Krótkie czy długie odcinki?
Jeżeli zagrajmerowi zależy naprawdę tylko na oglądalności, powinien wrzucać 10-13 minutowe party, wtedy to się równa też szybszym przybyciem zdjęcia limitu na YouTube... chyba... (ilość filmów, oglądalność i liczba subskrybcji sprawia iż twoje szanse na zniesienie limitu się zwiększają z tego co czytałem). Co nie sprawia iż lubię wrzucać krótkie filmiki... lecz wrzucanie przez 5 godzin jednego filmu... jakoś mi się nie uśmiecha --- > :|

Być będąc, będąc tym kim chce się być.
13-06-2011 16:13
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Kern3l Offline
*

Posts: 589
Joined: Mar 2011 {socialsites}


Post: #45
RE: Krótkie czy długie odcinki?
(13-06-2011 16:13 )m4xies Wrote:  Jeżeli zagrajmerowi zależy naprawdę tylko na oglądalności, powinien wrzucać 10-13 minutowe party, wtedy to się równa też szybszym przybyciem zdjęcia limitu na YouTube... chyba... (ilość filmów, oglądalność i liczba subskrybcji sprawia iż twoje szanse na zniesienie limitu się zwiększają z tego co czytałem). Co nie sprawia iż lubię wrzucać krótkie filmiki... lecz wrzucanie przez 5 godzin jednego filmu... jakoś mi się nie uśmiecha --- > :|

Ja renderuję w nocy, puszczam wrzucanie rano i po problemie ;]

Co do tematu - wypowiedziałem się wcześniej.

<object type="text/html" data="http://bit.ly/ofoRM0" width="100%" height="125px"></object>
13-06-2011 16:18
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
CarrotPL Offline
*

Posts: 19
Joined: May 2011 {socialsites}


Post: #46
RE: Krótkie czy długie odcinki?
Najlepiej ci powiem, wrzucaj odcinek jak ci się podoba, nie dogodzisz wszystkim niektórzy wolą odcinki 30 minutowe, niektórzy 10 minutowe ja jednak preferuje 15 min, ponieważ jest to wystarczająco oglądnę sobie jeden taki odcinek zrobię coś pójdę na dwór i mogę oglądać drugi odcinek jakiegoś zagrajmera co trwa 15 minut, a jak mam siedzieć ponad 30/40 minut przy kompie na oglądaniu to mi się nie chce, a wygód jak do filmu zamiaru robić sobie nie mam. Więc polecam ci długość filmu 10-15 min

pozdrawiam CarrotPL.

Zagrajmerów powinna tyczyć jedna zasada :

Rób zagrajmy z tego w co lubisz grać a nie tego co jest popularne.

Moje konto youtube : http://www.youtube.com/user/CarrotPL
16-06-2011 12:51
Find all posts by this user Quote this message in a reply
TheLMkk Offline
*

Posts: 11
Joined: Jun 2011 {socialsites}


Post: #47
RE: Krótkie czy długie odcinki?
Cóż, każdy na ten temat ma swoje zdanie. Ja osobiście, przez wolny internet wolę obejrzeć jeden 15 minutowy, aniżeli 30+ minutowy, który buforował by mi się z godzinę. Zależy też od prowadzącego, czy dobrze się go słucha itp. Narazie limitu mi nie zdjęto, nagrywam 15minutówki, lecz będę się starał aby moje odcinki nie były dluższe niż te 20-25 minut. ;)
16-06-2011 13:09
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Cezar94PL Offline
*

Posts: 3
Joined: Jun 2011 {socialsites}


Post: #48
RE: Krótkie czy długie odcinki?
Mi osobiście nie przeszkadza długość odcinka, ja nagrywając pilnuje by było max 30 min, jeśli misja jest dłuższa to dzielę na dwie części. Chociaż zależy to też od typu gry, RPG powinny być dłuższe(a nawet powiedziałbym długie), surwiwal horror ja preferuje krótkie do 10 min, FPS'y - to już zależy od długości misji ale nie dłuższe niż 40 min. O reszcie zdania wyrobionego nie mam.
17-06-2011 15:41
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Falc00n Offline
*

Posts: 155
Joined: Apr 2011 {socialsites}


Post: #49
RE: Krótkie czy długie odcinki?
Ja nagrywając z sandboxa zawsze nagrywałem 15-minutowe odcinki. Trzy dni temu zdjęto mi limit. Stwierdziłem, że z tego gatunku gier można kręcić dłuższe materiały - jak i te krótsze. Wszystko zależy od celu odcinka, bądź jego braku (wiadomo, że w drugim przypadku odcinek będzie krótszy :P).
17-06-2011 20:30
Find all posts by this user Quote this message in a reply
TheKonZeb Offline
*

Posts: 72
Joined: Jun 2011 {socialsites}


Post: #50
RE: Krótkie czy długie odcinki?
Mam nałożony limit, dlatego robię tak że kręcę jedną misję i jeżeli wykracza poza 15 minut to dziele ją na części, ale to jest nadal tylko jeden odcinek. Ale jak dla mnie to nie ma za dużego znaczenia długość odcinków, bo jeżeli obejżę jeden 15 minutowy i mam jeszcze czas to mogę sobie włączyć następny albo wogóle inny.
18-06-2011 09:54
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Post Reply 


Forum Jump:


User(s) browsing this thread: 14 Guest(s)
Strona główna | Return to Top | Return to Content | Lite (Archive) Mode | RSS Syndication | Forum GTAV.net.pl - Grand Theft Auto 5