Post Reply 
Robienie zagrajmy z xboxa 360.
Author Message
Wilczyca Offline
*

Posts: 34
Joined: Aug 2012 {socialsites}


Post: #1
Robienie zagrajmy z xboxa 360.
Chciałabym zrobić zagrajmy na xboxa 360, ale nie wiem jakimi programami się nagrywa i co muszę mieć by wyszło dobrze. Od razu nie kupie. Z parę miesięcy potrwa, więc czekam na rady i propozycje.
21-10-2012 19:01
Find all posts by this user Quote this message in a reply
WinterWolf Offline
*

Posts: 160
Joined: May 2012 {socialsites}


Post: #2
RE: Robienie zagrajmy z xboxa 360.
Rozgrywki z konsol nagrywa się przy pomocy karty przechwytującej (capture card). Firmy, które takie karty oferują w sprzedaży to m.in. AVerMedia, Elgato, Pinnacle, Roxio, Hauppauge i Blackmagic. Jedną z kart firmy AVerMedia od niedawna swoje materiały nagrywał Ragnarok, a wcześniej nagrywał je Dazzlem od Pinnacle (który generalnie jakość miał mizerną). Prócz kart firmy Blackmagic wszystkie nagrywają obraz mniej lub bardziej skompresowany (najczęściej 10-15 Mbps), więc nagrania są gorszej jakości jak te od Frapsa, ale pliki są znacznie mniejsze. W większości nagrania są już od razu w formacie MP4 (niektóre karty umożliwiają nagranie w innym formacie). Poza tym dodatkowo karty podzielić możemy na zewnętrzne i wewnętrzne. Wewnętrzne podłącza się do złącza PCI na płycie głównej komputera i oczywiście wymagają włączonego kompa podczas nagrywania, zewnętrzne podłączane są różnie (USB, Thunderbolt) i niektóre z nich nie wymagają włączonego komputera (nagranie zgrywa się na kompa później). Wybór karty zależy od tego jak bardzo zależy Ci na jakości nagrania (najnowsza karta Hauppauge, Elgato i Roxio mają dobrą jakość), jaki masz komputer (słaba maszyna może sobie nie poradzić z ogromem nieskompresowanych danych przechwytywanych przez Blackmagic) oraz ile jesteś gotowa wydać na taki sprzęt (mon. 300 zł, ale najlepsze karty do przechwytywania można kupić kilkukrotnie drożej - patrz oferta Blackmagic).

http://www.hauppauge.com/site/products/p...rders.html
http://www.avermedia.com/product/ProductList.aspx?IID=7
http://www.elgato.com/elgato/int/mainmen...HD.en.html
https://www.roxio.com/enu/products/game-...pro_gaming
http://www.blackmagicdesign.com/products/intensity/

EDIT: Bah, zły link na początku do Blackmagic podałam. Teraz jest dobry.
(This post was last modified: 21-10-2012 19:28 by WinterWolf.)
21-10-2012 19:22
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Wilczyca Offline
*

Posts: 34
Joined: Aug 2012 {socialsites}


Post: #3
RE: Robienie zagrajmy z xboxa 360.
Tak, więc mam procesor ADM Atlon™ 7750 Dual-Core Processor 2.70GHz. Ogólnie jakoś gry nie musi być super. Byleby nie było prześwietlenia obrazu, żeby nie był zmyty no i by film chodził dość płynnie.
21-10-2012 20:24
Find all posts by this user Quote this message in a reply
appareil Offline
*

Posts: 1.160
Joined: Dec 2010 {socialsites}


Post: #4
RE: Robienie zagrajmy z xboxa 360.
Boże święty, co to za stek bzdur. Nawet nie wiem, od czego zacząć. Samemu testowałaś te urządzenia, czy powtarzasz po osobach trzecich?

Od trzech lat bawię się różnymi tunerami SD nagrywając peesdwójki, drimkasty i inne poniemieckie szroty. Żaden z nich nie miał problemów z zadziałaniem z virtualdubem, gdzie bez problemów można hulać ustawieniami w lewo i prawo, od odświeżania, przez system, na kodekach skończywszy. Żaden nie miał problemów z Lagarithem czy huffyuvem, o nieskompresowanym obrazie nie wspominając.
Rodzi się więc pytanie numer jeden - czy którykolwiek z tych tunerów był sprawdzany na czymś innym niż domyślnym oprogramowaniu? Jeśli tak i faktycznie nie można nagrać niczego bezstratnymi kodekami, to warto się zastanowić, czy płacenie bajońskich sum za brak konfiguracji w zamian za HD się opłaca. Nie wydaje mi się.

Also, Dazzle nie ma złej jakości. Jasne, jest niewarty swej ceny, bo podobne grabbery i tunery bywają tańsze, ale jakość jest jak najbardziej w porządku. Nie moja wina, że pełno ludzi, którzy potrafią kliknąć w "Kup teraz", a w konfigurację już nie. No i nie ma HD, czego kupujący powinni być świadomi, zamiast płakać po fakcie.
(This post was last modified: 21-10-2012 20:30 by appareil.)
21-10-2012 20:28
Find all posts by this user Quote this message in a reply
gremlin Offline
*

Posts: 212
Joined: Sep 2012 {socialsites}


Post: #5
RE: Robienie zagrajmy z xboxa 360.
Spotkałem się ze znacznie tańszym rozwiązaniem niż karty przechwytujące. Autor materiału utrzymuje, że cały zestaw można zakupić za ok. 50 zł. Tutaj link.

Screw you guys, I'm goin' home!
21-10-2012 22:19
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Wilczyca Offline
*

Posts: 34
Joined: Aug 2012 {socialsites}


Post: #6
RE: Robienie zagrajmy z xboxa 360.
Od razu mówię nie chce filmików full HD. Wszyscy się tym fascynują, ale to nie znaczy, że mam je robić w HD. Według mnie mało widać różnicę gdy jest HD czy nie. Po za tym nie chce wydać na sprzęt czy program bajońskiej sumy, żeby miała super extra film. Co do filmiku to bardzo ciekawe i spróbuje to zrobić.
22-10-2012 12:08
Find all posts by this user Quote this message in a reply
skkf Offline
*

Posts: 69
Joined: Jul 2012 {socialsites}


Post: #7
RE: Robienie zagrajmy z xboxa 360.
(22-10-2012 12:08 )Wilczyca Wrote:  Według mnie mało widać różnicę gdy jest HD czy nie.
Nie widać różnicy?
[Image: movie-resolution-comparison-large.gif]
Czerwony prostokąt to 480p, zielony to 1080p.
No chyba, że wszystkie filmy z youtube oglądasz na komórce, to faktycznie nie ma różnicy ;)
Tak, wiem. Czepiam się ;)

Kiedyś wyślę chomika w kosmos.
22-10-2012 14:48
Find all posts by this user Quote this message in a reply
WinterWolf Offline
*

Posts: 160
Joined: May 2012 {socialsites}


Post: #8
RE: Robienie zagrajmy z xboxa 360.
@apparatus: miałam okazję testować tylko jedną z kart od AVerMedia. Niestety nie na tyle długo by wpaść na to, że można wykorzystać inne oprogramowanie niż dołączone do urządzenia, więc nie wiem jak to inne oprogramowanie by się sprawiło. Resztą sprzętu do przechwytywania interesuję się czysto hobbystycznie, nie testowałam osobiście. Człowiek uczy się całe życie, więc miło wiedzieć, że jest szansa na to by wycisnąć z tego sprzętu więcej. Zastanawia mnie tylko jak poradziłby sobie USB z transferem takiego bezstratnie przechwyconego materiału w HD w przypadku tych urządzeń, które właśnie kablem USB podłącza się do kompa (np. urządzenia Roxio).
Przy Dazzle posłużyłam się głupim skrótem myślowym, moja wina.
Na szczęście na forum są ludzie, którzy mają znacznie większe doświadczenie i wiedzę na ten temat niż ja, więc informacje zostały naprostowane.

@Wilczyca: owszem są gry, których nie nagra się w 720p bez ich modyfikowania (np. Baldur's Gate ma max rozdziałkę bodaj 800x600), ale znacznie przyjemniej ogląda się filmy nagrywane w lepszej jakości (od 480p wzwyż). Osobiście nie mam ochoty, czasu ani siły sterczeć nad filmem, na którym w ogóle nie słychać komentującego, dźwięk gry brzęczy, a film jest w 360p lub gorzej, albo nawet te 480p tylko z bardzo wysokim stopniem kompresji. Film w 720p po prostu przyjemniej się ogląda (1080p bywa za ciężki dla mojego Internetu, więc przyjemność z oglądania w świetnej jakości leci na łeb na szyję z powodu buforowania).
22-10-2012 22:24
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Sou Offline
*

Posts: 500
Joined: Jan 2012 {socialsites}


Post: #9
RE: Robienie zagrajmy z xboxa 360.
(21-10-2012 20:28 )apparatus Wrote:  Żaden z nich nie miał problemów z zadziałaniem z virtualdubem, gdzie bez problemów można hulać ustawieniami w lewo i prawo, od odświeżania, przez system, na kodekach skończywszy. Żaden nie miał problemów z Lagarithem czy huffyuvem, o nieskompresowanym obrazie nie wspominając.

O to może wiesz czy da się takie bajery robić z Live Gamerem HD? Znaczy dać się da podobno ale czy da się przy tym wykorzystać sprzętowy kodek? Bo bez tego to to samo chyba co fraps itp by było;p

Sygnatura usunięta z powodu niezgodności z regulaminem

:cool:
23-10-2012 06:30
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
WinterWolf Offline
*

Posts: 160
Joined: May 2012 {socialsites}


Post: #10
RE: Robienie zagrajmy z xboxa 360.
Z założenia przewaga tych kart nad Frapsem ma polegać na tym, że nagrywanie nimi nie obciąża procesora. Dowolne rozwiązanie software'owe obciąża procek. W przypadku nagrania kartą sytuacja idealna zakłada, że wysilić się musi tylko karta i dysk twardy, na który materiał jest nagrywany. Ma to pozwalać grać i nagrywać bez spadku klatek. Bezstratne przechwycenie obrazu powinno zapewnić jakość taką jak Fraps, ale oczywiście rozmiar plików będzie też porównywalny. Także nie do końca to samo co Fraps.

Tylko na co Ci kodek Live Gamera skoro wg tego co mówi apparatus możesz potencjalnie wykorzystać inny, lepszy kodek?
23-10-2012 10:37
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Post Reply 


Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Zagrajmy w = CAŁA gra? Hiperanty 7 1.632 22-04-2013 17:51
Last Post: Hiperanty
  Piaskownica zagrajmy TheeBaggio 4 1.317 10-01-2013 18:55
Last Post: TheeBaggio
  Początki Zagrajmy Bozia 34 5.871 02-12-2012 21:30
Last Post: Bozia
  Zagrajmy, a prawa autorskie. appareil 0 1.586 05-11-2012 21:12
Last Post: appareil
  Ocena mojego zagrajmy Falwack 1 746 02-11-2012 20:24
Last Post: Kazaod
  Z jakiej gry kolejne zagrajmy w? Wilczyca 12 3.339 26-08-2012 16:05
Last Post: Wilczyca
  Zagrajmy na yt a piractwo grabol508 10 3.009 23-08-2012 17:48
Last Post: Parada
  Mikrofon do zagrajmy w. MCtoker 4 3.296 09-11-2011 16:10
Last Post: Kern3l
  Dźwięki z gry zagłuszają dźwięki z mikrofonu- Zagrajmy sadik 6 2.652 28-04-2011 18:48
Last Post: kaszub

Forum Jump:


User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)
Strona główna | Return to Top | Return to Content | Lite (Archive) Mode | RSS Syndication | Forum GTAV.net.pl - Grand Theft Auto 5