Post Reply 
Zagrajmy w = CAŁA gra?
Author Message
Hiperanty Offline
*

Posts: 3
Joined: Apr 2013 {socialsites}


Post: #1
Zagrajmy w = CAŁA gra?
Cześć, korzystając z okazji, że to pierwszy mój post tutaj, witam wszystkich. A teraz do rzeczy.

Czy zgłaszany do "Wasze zagrajmy" materiał musi zawierać (naturalnie w odcinkach) prezentację absolutnie całej gry od początku do końca? Pytam, bo osobiście mam tendencje do prezentowania fragmentów, które mnie szczególnie bawiły / miały zasadnicze znaczenie dla fabuły lub z innych względów w mojej ocenie zasłużyły na prezentację. Poza tym zwykle nie pokazuję końca gry, bo wychodzę z założenia, że na to każdy gracz powinien zapracować sobie samodzielnie.

I w ramach sprzedaży łączonej, jeszcze pytanie dodatkowe: czy zgłaszany "zagrajmy w" musi spełniać wymóg recenzenckiej, merytorycznej wypowiedzi na temat gry, czy komentarz i ogółem cały letsplej może pełnić wyłącznie funkcje rozrywkowe?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
22-04-2013 10:35
Find all posts by this user Quote this message in a reply
JudiMakeFun Offline
*

Posts: 233
Joined: Jun 2012 {socialsites}


Post: #2
RE: Zagrajmy w = CAŁA gra?
Nie łatwiej przeczytać regulamin działu "Wasze Zagrajmy"? Już na samym początku masz pogrubionymi literami napisane: "W dziale publikować wolno tylko skończone serie zagrajmy" - co chyba idealnie tłumaczy, że seria ma być skończona, czyli ma być pokazane jak przejść ją w całości wraz z zakończeniem, a nie tylko urywki.

Pytanie drugie też jest chyba retoryczne. "Zagrajmy" nigdy nie miało narzuconej jakiejkolwiek formy. Jest to po prostu przechodzenie gry, sposób przez ciebie ukazywany jej może być dowolny.
22-04-2013 10:49
Find all posts by this user Quote this message in a reply
gremlin Offline
*

Posts: 212
Joined: Sep 2012 {socialsites}


Post: #3
RE: Zagrajmy w = CAŁA gra?
Hiperanty Wrote:Czy zgłaszany do "Wasze zagrajmy" materiał musi zawierać (naturalnie w odcinkach) prezentację absolutnie całej gry od początku do końca? Pytam, bo osobiście mam tendencje do prezentowania fragmentów, które mnie szczególnie bawiły / miały zasadnicze znaczenie dla fabuły lub z innych względów w mojej ocenie zasłużyły na prezentację. Poza tym zwykle nie pokazuję końca gry, bo wychodzę z założenia, że na to każdy gracz powinien zapracować sobie samodzielnie.
To już zależy jak mocno okrawasz grę. Wycinanie dłużących się elementów rozgrywki (np. łażenie po pustkowiach w nowych Falloutach, fragmentu walki z bosem, jeśli ta walka jest długa i monotonna, zadań pobocznych/challenge'y jeśli są nudne - vide Prototype) jest w porządku. Natomiast kompilacja kilku/kilkunastu scen z gry to stanowczo za mało i let's playem nie jest.

Co do końcówki gry - w regulaminie nie ma formalnej definicji co oznacza zakończona seria. Ja przyjąłbym, że jeżeli Ty uznajesz, że koniec serii jest tuż przed Grande Finale to OK. Przejście jej zaledwie do połowy to za mało. Kluczem jest raczej to, czy będziesz kontynuował wrzucanie epizodów z gry. Tu jednak musiałby się wypowiedzieć któryś z adminów by rozwiać Twoje wątpliwości.

Hiperanty Wrote:I w ramach sprzedaży łączonej, jeszcze pytanie dodatkowe: czy zgłaszany "zagrajmy w" musi spełniać wymóg recenzenckiej, merytorycznej wypowiedzi na temat gry, czy komentarz i ogółem cały letsplej może pełnić wyłącznie funkcje rozrywkowe?
Nie ma kryteriów dotyczących komentarza.

Screw you guys, I'm goin' home!
22-04-2013 11:27
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Hiperanty Offline
*

Posts: 3
Joined: Apr 2013 {socialsites}


Post: #4
RE: Zagrajmy w = CAŁA gra?
@JudMakeFun
Regulamin przeczytałem, zaś Twoja wypowiedź dowodzi tylko, że albo nie rozumiesz pytania, albo nie rozumiesz regulaminu, a może nawet sam żeś go tylko powierzchownie przejrzał. Skończona seria to bez wątpienia zamknięty, zakończony cykl, nikt jednak nigdzie tam nie wspomniał, że chodzi o to, by prezentował grę od początku do samego końca. Dlatego prosiłem o doprecyzowanie. Nie zarzucaj ludziom, że czegoś nie zrobili, i nie naskakuj na nich jeśli nie masz ku temu żadnych podstaw.

@gremlin
Dziękuję za odpowiedź. Jestem wdzięczny.
22-04-2013 11:54
Find all posts by this user Quote this message in a reply
JudiMakeFun Offline
*

Posts: 233
Joined: Jun 2012 {socialsites}


Post: #5
RE: Zagrajmy w = CAŁA gra?
Czyli według twojej wypowiedzi można wnioskować, że teraz jeśli nagra ktoś serie do połowy i powie, że dla niego to cykl skończony, bo nie chce robić innym spoilerów z zakończenia, to może śmiało tworzyć temat z serią i nikt nie ma prawa zarzucać mu, że jest to nieprawdą - Nice.

Jednak to twoja sprawa, choć życzę ci powodzenia w tworzeniu czegoś co nazwiesz serią, której zakończenia nie pokażesz, ciekaw jestem reakcji widzów.

Pozdrawiam
22-04-2013 15:16
Find all posts by this user Quote this message in a reply
gremlin Offline
*

Posts: 212
Joined: Sep 2012 {socialsites}


Post: #6
RE: Zagrajmy w = CAŁA gra?
@up
Odpowiedni fragment regulaminu:
Quote:W dziale publikować wolno tylko skończone serie zagrajmy
Naprawdę mało nas obchodzi, że masz już nagrane odcinki i na dniach je wrzucisz. Dział ten służy do katalogowania zagrajmy i otrzymywania krytyki, nie promocji.

Według tego punktu seria musi być skończona. Nie ma nic o ukończeniu linii fabularnej i jak widać w różnicach między Twoim i moim zdaniem jest pewne pole do interpretacji, więc chyba lepiej się zapytać zamiast łapać punkty karne, prawda?

Poza tym jest różnica pomiędzy "nie pokażę zakończenia, czujcie niedosyt" lub "zawiodłem się strasznie na grze, odpuszczam" a pomysłami typu Mini Let's Play a'la Rock.

Screw you guys, I'm goin' home!
22-04-2013 16:14
Find all posts by this user Quote this message in a reply
appareil Offline
*

Posts: 1.160
Joined: Dec 2010 {socialsites}


Post: #7
RE: Zagrajmy w = CAŁA gra?
Definicja zagrajmy brzmi "przejście gry z komentarzem" (warto zwrócić uwagę na brak narzuconej formy tego przejścia, istnieją let's playe obrazkowo-tekstowe przecie).

Przejście przejściowi równe, bo grę można skończyć na 100% albo na 50%, ale dzięki zamkniętej konstrukcji większości gier, możliwe jest zdefiniowanie minimum, czyli przejścia wątku głównego. Możliwe jest przy tym wycinanie fragmentów, takich które nie są bogate w treść (np. podróż w Skyrimie do jaskini X z miasta Y).

Zaś co do komentarza, forma jest dowolna na tyle, na ile mieści się w definicji słowa "komentarz". Film, gdzie gramy w grę i opowiadamy sobie o czymś zupełnie innym zagrajmy nie jest, komentarz z definicji jest związany z tym, co przedstawiamy. Nie ma wymogów co do treści, ale z natury bardziej cenimy te, które o grze mówią wyczerpująco, co samo w sobie nie wyklucza rozrywki, bo miejsce na humor też jest.
22-04-2013 16:19
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Hiperanty Offline
*

Posts: 3
Joined: Apr 2013 {socialsites}


Post: #8
RE: Zagrajmy w = CAŁA gra?
A, i tu jest pies pogrzebany. Bo ogromna większość "zagrajmy w" nie spełnia wymogów Waszej definicji stawiającej warunek ukończenia gry na wizji. Właściwie wiele serii nigdy nie może się formalnie zakończyć, bo istnieją gry nieliniowe lub bez jednoznacznego finału. Ewentualnie takie, których serie miałyby tyle odcinków, co seriale brazylijskie :-)

@JudiMakeFun
Szydzenie z cudzych opinii wystawia Ci świadectwo.

W każdym razie dziękuję Administratorowi za udzielenie odpowiedzi. Ze swoimi prześmiewczymi epizodami, parodiami progamingu niestety się nie kwalifikuję do publikacji w dziale "zagrajmy w". To nic, wracam do lektury sugestii i uwag ogólnych.
22-04-2013 17:51
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Post Reply 


Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Piaskownica zagrajmy TheeBaggio 4 1.314 10-01-2013 18:55
Last Post: TheeBaggio
  Początki Zagrajmy Bozia 34 5.871 02-12-2012 21:30
Last Post: Bozia
  Zagrajmy, a prawa autorskie. appareil 0 1.586 05-11-2012 21:12
Last Post: appareil
  Ocena mojego zagrajmy Falwack 1 744 02-11-2012 20:24
Last Post: Kazaod
  Robienie zagrajmy z xboxa 360. Wilczyca 9 3.748 23-10-2012 10:37
Last Post: WinterWolf
  Z jakiej gry kolejne zagrajmy w? Wilczyca 12 3.337 26-08-2012 16:05
Last Post: Wilczyca
  Zagrajmy na yt a piractwo grabol508 10 3.009 23-08-2012 17:48
Last Post: Parada
  Mikrofon do zagrajmy w. MCtoker 4 3.296 09-11-2011 16:10
Last Post: Kern3l
  Dźwięki z gry zagłuszają dźwięki z mikrofonu- Zagrajmy sadik 6 2.651 28-04-2011 18:48
Last Post: kaszub

Forum Jump:


User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)
Strona główna | Return to Top | Return to Content | Lite (Archive) Mode | RSS Syndication | Forum GTAV.net.pl - Grand Theft Auto 5