Post Reply 
Agora - co to jest?
Author Message
Mandero Offline
*

Posts: 159
Joined: Apr 2011 {socialsites}


Post: #1
Agora - co to jest?
Ponizsze informacje sa bardzo nieaktualne oraz nieprawdziwe~






Seed mi poleciał założyć mi o tym nowy temat, zatem jak coś to sklejcie.
________________________________________________________________

Pogrzebałem, gadałem z paroma osobami i postanowiłem przedstawić wam to czego się dowiedziałem. Czym jest Agora? Agora jest to podłączanie do programu partnerskiego YouTube każdy większy kanał, co daje wielokrotnie większe zyski.

Wszystko co tutaj piszę, to są moje przypuszczenia. Nie mam dowodów w postaci screenów, jedynie słowa ludzi.

Zatem tak. :YouTuberska Agora" powstała prawdopodobnie na spotkaniu Macrfra84 z Kubą z kanału MaturaToBzduraTV. Słyszałem, że jest związana z tą Agorą od Gazety.PL, która ma Content ID na YouTube.

Kuba ma za zadanie rekrutować większe kanały na YT do programu partnerskiego. Ma bardzo ciekawą propozycje - 4x większe stawki niż normalnie (coś w okolicach 3zł / 1000 wyświetleń myślę). Sama umowa każe zachować zupełną tajemnicę na temat czego czym jest Agora. Nikt nie ma prawa o niej rozmawiać i mówić ani wiedzieć.

Myśleliście, że dlaczego każdy popularniejszy kanał poleca NiekrytegoKrytyka i MaturaToBzdura?

Agora blokuje wszystkie filmy, które są już tworzone przez producentów związanych u nich z umową. Dlatego nikt nie może np. tworzyć popularnych materiałów o becie Warhammer 40k Space Marines, ponieważ Wonziu tworzy z tej gry materiały. Takie filmy zostają szybko zablokowane.

W Agorze uczestniczy 90% polskich kanałów powyżej 10tysięcy widzów takich jak JJayJoker, Jacek04321, RockAlone2k (ale również kilka mniejszych jak np. RojoV14).

Prawdopodobnie niedługo partnera odwochtakich i nolife666.

Sama Agora jest nielegalna i gdyby ktoś ich pozwał, byłoby naprawdę ciekawie.


Co uważacie na temat Agory, blokującej wszelkie filmy mniejszych twórców aby wypromować tych, co są z nią związani?
(This post was last modified: 12-05-2012 20:40 by Mandero.)
27-08-2011 22:56
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Andzia639 Offline
*

Posts: 158
Joined: May 2011 {socialsites}


Post: #2
RE: Agora - co to jest?
Krótka piłka: przyłączyć się do Agory albo być blokowany przez nią

Kto chętny na pozew sądowy XD ?
(This post was last modified: 27-08-2011 23:10 by Andzia639.)
27-08-2011 23:10
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Dzejkop56 Offline
*

Posts: 2
Joined: Aug 2011 {socialsites}


Post: #3
RE: Agora - co to jest?
1 Aha czyli rozumiem jak dostaniemy partnerstwo youtube to wybieramy kto ma nas promować?? 2. Moglibyście zrobić, zawsze coś ciekawego się wydarzy:).
27-08-2011 23:26
Find all posts by this user Quote this message in a reply
RomanSzondi Offline
*

Posts: 86
Joined: Jul 2011 {socialsites}


Post: #4
RE: Agora - co to jest?
Coś w tym musi być. Wielokrotnie widziałem, jak partnerzy dodawali do listy polecanych macfra84, czy MaturaToBzduraTV.



Quote:1 Aha czyli rozumiem jak dostaniemy partnerstwo youtube to wybieramy kto ma nas promować??


Ja to rozumiem tak, że Agora sama się odzywa, a my jesteśmy normalnie promowani przez YT. Agora to dodatek. Tylko co oni z tego mają?
28-08-2011 00:39
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Mandero Offline
*

Posts: 159
Joined: Apr 2011 {socialsites}


Post: #5
RE: Agora - co to jest?
Quote:Ja to rozumiem tak, że Agora sama się odzywa, a my jesteśmy normalnie promowani przez YT. Agora to dodatek. Tylko co oni z tego mają?
Dużo większe zyski, przy popularności 40k/widzów to jest to niczym normalna praca.
28-08-2011 01:58
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Andzia639 Offline
*

Posts: 158
Joined: May 2011 {socialsites}


Post: #6
RE: Agora - co to jest?
(28-08-2011 00:39 )RomanSzondi Wrote:  
Quote:1 Aha czyli rozumiem jak dostaniemy partnerstwo youtube to wybieramy kto ma nas promować??
Ja to rozumiem tak, że Agora sama się odzywa, a my jesteśmy normalnie promowani przez YT. Agora to dodatek.

Agora sama się nie odzywa, robi to któryś z ich partnerów typu Maturatobzdura itd.

(28-08-2011 01:58 )Mandero Wrote:  
Quote:Ja to rozumiem tak, że Agora sama się odzywa, a my jesteśmy normalnie promowani przez YT. Agora to dodatek. Tylko co oni z tego mają?
Dużo większe zyski, przy popularności 40k/widzów to jest to niczym normalna praca.

Tak sobie obliczyłem:

Za zwykłe partnerstwo gdzie stawka jest 0,3 euro (1euro=4zł) to:
1k wyświetleń = 1,2zł/1 dzień 36zł/miesiąc
10k wyświetleń = 12zł/1 dzień 360zł/miesiąc
25k wyświetleń = 30zł/1 dzień 900zł/miesiąc

A teraz jak wyglądają stawki jak mamy z Agorą podpisaną umowę:
1k wyświetleń = 3zł/1 dzień 90zł/miesiąc
10k wyświetleń = 30zł/1 dzień 900zł/miesiąc
25k wyświetleń = 75zł/1 dzień 2250zł/miesiąc

Powyżej 25k można uznać granie za zawód z którego można żyć. W dodatku jeśli ma się własną realną pracę to wtedy już człowiek może się uśmiechać. Natomiast przy ok.50k wyświetleń na dzień to można spokojnie dożyć resztę swych dni.
(This post was last modified: 28-08-2011 07:06 by Andzia639.)
28-08-2011 06:56
Find all posts by this user Quote this message in a reply
SeedPL Offline
*

Posts: 165
Joined: Nov 2010 {socialsites}


Post: #7
RE: Agora - co to jest?
Ja nadal nie wiem co Agora z tego ma i co ona ma wspólnego z gazetą Agora, która swoją markę przecież zarezerwowała.

To jest o tyle podejrzane, o ile faktycznie niezgodne z polskim prawem.
Czy to Agora potem wypełnia PIT? Od czego oni odprowadzają podatek od tego źródła dochodu i na jakiej podstawie się to lepi.
28-08-2011 08:44
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Andzia639 Offline
*

Posts: 158
Joined: May 2011 {socialsites}


Post: #8
RE: Agora - co to jest?
Z tego co pamiętam CTSG raz napisał na łanach tego forum, że Agora oferowała mu także odprowadzenie za niego podatku tak żeby on się tym nie przejmował.
28-08-2011 09:22
Find all posts by this user Quote this message in a reply
ThePirat19 Offline
*

Posts: 14
Joined: Aug 2011 {socialsites}


Post: #9
RE: Agora - co to jest?
Radziłbym zakończyć tę dyskusję... Agora działa w sposób legalny będąc oficjalnym członkiem serwisu You Tube. Jest to Polska organizacja odpowiedzialna za m. in. niełamanie praw autorskich w filmach na YT. Dodatkowo pełni ona (agora) funkcje dodatkowego programu partnerskiego dla polskich youtuberów (ma prawo legalnie przyznać program partnerski gdyż jest on sponsorowany z ich pieniędzy).

Inna rzecz to wasze beznadziejne obliczenie dotyczące zarobków polskich gwiazd YT wygląda to tak jakby żaden z was nie miał pojęcia na temat organizacji o której tutaj dyskutujecie...

Wracając do funkcji agory... Jej kolejnym atutem jest to że odprowadza podatki od naszych zarobków (ludzi objętych programem partnerskim). To ważny atut na czele całego YT gdyż odciąża to w pewien sposób "gwiazdy"
Zarobki są oczywiście zwiększane gdyż agora zrzesz sporą grupę youtuberów i może negocjować znacznie wyższe ceny za reklamy....

Myślę że na tym zakończę swoją wypowiedź...
Pozdrawiam: ThePirat19
28-08-2011 10:14
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Andzia639 Offline
*

Posts: 158
Joined: May 2011 {socialsites}


Post: #10
RE: Agora - co to jest?
(28-08-2011 10:14 )ThePirat19 Wrote:  Radziłbym zakończyć tę dyskusję...

Bo ?

(28-08-2011 10:14 )ThePirat19 Wrote:  Agora działa w sposób legalny będąc oficjalnym członkiem serwisu You Tube. Jest to Polska organizacja odpowiedzialna za m. in. niełamanie praw autorskich w filmach na YT. Dodatkowo pełni ona (agora) funkcje dodatkowego programu partnerskiego dla polskich youtuberów

Już w innym temacie podałem linka do wiadomości że Agora stała się pierwszym w Polsce partnerem YT, legalnie jak legalnie, ale blokowanie konkurencji to dla mnie łamanie zasad rynku i chyba w Konstytucji RP jest jakiś zapis na ten temat ale musiałbym sprawdzić.

(28-08-2011 10:14 )ThePirat19 Wrote:  Inna rzecz to wasze beznadziejne obliczenie dotyczące zarobków polskich gwiazd YT wygląda to tak jakby żaden z was nie miał pojęcia na temat organizacji o której tutaj dyskutujecie...

A ty masz pojęcie ? Jak tak to pochwal się, z chęcią się do edukuję.

(28-08-2011 10:14 )ThePirat19 Wrote:  Wracając do funkcji agory... Jej kolejnym atutem jest to że odprowadza podatki od naszych zarobków (ludzi objętych programem partnerskim). To ważny atut na czele całego YT gdyż odciąża to w pewien sposób "gwiazdy"
Zarobki są oczywiście zwiększane gdyż agora zrzesz sporą grupę youtuberów i może negocjować znacznie wyższe ceny za reklamy...

Po co powtarzasz to co jest napisane parę postów wcześniej ?
28-08-2011 10:29
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Post Reply 


Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Dlaczego te forum jest martwe? Ziajowaty 11 6.640 12-08-2014 21:18
Last Post: Lugia007
  O tym jak przedstawiciel "networku" jest sobie modem w dziale "Partnerstwo" GTOqw 28 7.506 28-03-2013 02:46
Last Post: Rexlu
  Machinima, Agora, YouTube który partner? kubn2 52 29.328 14-02-2013 12:15
Last Post: The Meldero
  Agora - Polski ING Media UK Andzia639 26 7.553 31-08-2011 00:07
Last Post: BrzydkiBurak

Forum Jump:


User(s) browsing this thread: 2 Guest(s)
Strona główna | Return to Top | Return to Content | Lite (Archive) Mode | RSS Syndication | Forum GTAV.net.pl - Grand Theft Auto 5