Post Reply 
Komentarz - wprowadza świetny nastrój czy psuje klimat gry
Author Message
MrAtrion Offline
*

Posts: 11
Joined: Sep 2011 {socialsites}


Post: #1
Komentarz - wprowadza świetny nastrój czy psuje klimat gry
Witam. Otóż niedawno naszło mnie właśnie takie pytanie: Komentarz - wprowadza świetny nastrój czy psuje klimat gry?

Małe wyjaśnienie:

Właśnie skończyłem robić serię Space Marine w trybie hardcore bez komentarza. Uważałem, że muzyka i odgłosy w tej grze tak bardzo budują klimat, że grzechem byłoby je zakłócać gadaniem o 'dupie Maryny'. Jednak zauważyłem, że wiele osób trzyma się powiedzenia ' jest zagrajmy - musi być komentarz' i ignorują oni fakt, że wiele komentowanych zagrajmy jest nie do oglądania przez ten właśnie narzucony/wymuszony punkt widzenia. Tak jak po pojawieniu się świetnej marki pojawiają się podróbki a dobre z początku strony internetowe (jak np. demotywatory) stają się coraz bardziej 'pod publiczkę', tak i teraz coraz bardziej cały koncept LP schodzi na psy (choć może to trochę za mocno powiedziane). Nie zmienia to jednak faktu, że LP bez komentarza są często albo ignorowane (bez znaczenia czy sposób gry jest noobowski czy mistrzowski) albo zjechane w komentach za brak wspomnianego komentarza.

Osobiście mnie trochę dziwi ten fakt, ale tak jak kiedyś mogłem bez problemu znaleźć dobrą i świetnie zrobioną solucję do jakiejś gry, tak teraz trzeba się namęczyć żeby znaleźć coś wartościowego (i koniecznie z komentarzem). Oczywiście ktoś powie - rób LP dla siebie a nie innych to się znajdą chętni na to - ale nie o to akurat mi chodzi. Chodzi mi o sam ten 'fenomen'

Co o tym sądzicie? Jakieś przemyślenia? A może własne doświadczenia?
22-09-2011 21:43
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Wan1Mas Offline

Posts: 599
Joined: Aug 2011 {socialsites}


Post: #2
RE: Komentarz - wprowadza świetny nastrój czy psuje klimat gry
Zagrajmy w albo LP jak kto woli to postać która to prowadzi, to co Ty opisałeś to PlayThrough.
22-09-2011 21:51
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Przemcio Offline
*

Posts: 143
Joined: Aug 2011 {socialsites}


Post: #3
RE: Komentarz - wprowadza świetny nastrój czy psuje klimat gry
Jak chcesz poczuć klimat gry to sam sobie w nią zagraj, a nie oglądaj filmy na YT : D Zagrajmy ogląda się bardziej dla komentarza, a nie dla gry (oczywiście gra też jest ważna, ale komentarz jest na pierwszym miejscu). A komentarze jak wiadomo, są różne - zabawne, nudne, ciekawe itd. Mnie osobiście oglądanie LP nudzi (z przeciwieństwem do kręcenia), może dlatego, że mogę zagrać w praktycznie każdą grę i wolę przejść sobie ją sam, niż oglądać jak ktoś to robi.
22-09-2011 21:56
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Kern3l Offline
*

Posts: 589
Joined: Mar 2011 {socialsites}


Post: #4
RE: Komentarz - wprowadza świetny nastrój czy psuje klimat gry
Moim zdaniem trzeba indywidualnie podchodzić do każdej gry. Nie spotkałem jeszcze takiej, w której nie można byłoby komentować tak, że wartość gameplaya wzrasta.

<object type="text/html" data="http://bit.ly/ofoRM0" width="100%" height="125px"></object>
22-09-2011 21:57
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Selevan Offline
*

Posts: 233
Joined: Jul 2011 {socialsites}


Post: #5
RE: Komentarz - wprowadza świetny nastrój czy psuje klimat gry
"Zagrajmy W" bez komentarza? To tak jakby w kinie, pokazywac same napisy bez filmu.
22-09-2011 23:57
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Przemcio Offline
*

Posts: 143
Joined: Aug 2011 {socialsites}


Post: #6
RE: Komentarz - wprowadza świetny nastrój czy psuje klimat gry
ICounquer Wrote:Zagrajmy w albo LP jak kto woli to postać która to prowadzi, to co Ty opisałeś to PlayThrough.

W sumie ten post wyjaśnia wszystko - autor najwyraźniej nie zna określenia playthrough, czy walkthrough (albo uważa, że LP to to samo), a o tym właśnie pisze. Zagrajmy to co innego. Dawno temu nagrywało się walkthrough/playthrough, teraz są zagrajmy. Tak samo kiedyś pisało się recenzje (tzn. dalej się pisze), ale coraz bardziej popularne są videorecenzje.
23-09-2011 00:08
Find all posts by this user Quote this message in a reply
punio7 Offline
*

Posts: 1.019
Joined: Jan 2011 {socialsites}


Post: #7
RE: Komentarz - wprowadza świetny nastrój czy psuje klimat gry
A ja na kontr argument podam osobę niejakiego Vadiva91, który robił LP na YT. Znaczy zaczął od robienia walkthrugh a potem dokupił sobie mikrofon, więc zaczął dodawać swój komentarz głosowy. Po zrobieniu paru serii zorientował się jednak iż jest nudny jak flaki z olejem, więc swoje dalsze filmy zaczął na powrót nazywać walkthrough. No i w sumie ma trochę racji bo gość zawsze gra na najwyższym poziomie trudności i przechodzi grę "profesjonalnie", tyle że komentarz typu "je%$^ ku#$@# kamera!!!" nadal wstawia do swoich filmów. Nie ma to większego sensu, jeżeli ktoś rzeczywiście chce obejrzeć jedynie grę.

Ale LP powstał jakiś czas po pierwszych walkthrough na YT i ludzie zaczęli to oglądać nie dlatego, że jest gorsze. Jedyny problem jest w tym iż czy rzeczywiście ktoś potrafi mówić ciekawie i nadaje się do robienia LP.

[Image: 88440151.gif]
23-09-2011 07:16
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
procjon Offline
*

Posts: 16
Joined: Oct 2011 {socialsites}


Post: #8
RE: Komentarz - wprowadza świetny nastrój czy psuje klimat gry
Mam wrażenie, że LP są dużo popularniejsze niż GP, czyli jakby nie patrzeć, większość woli, jak ktoś jednak nawija podczas rozgrywki. Ja nie wyobrażam sobie oglądania jak ktoś przechodzi po prostu grę, ale może to kwestia charakteru.
Bardziej zastanawia mnie czy większą popularność mają LP prowadzone poważnie i profesjonalnie opisujące grę, czy LP prowadzone dowcipnie, często przez dwie osoby, które dodatkowo potrafią dobrze okazywać emocje.
06-10-2011 20:30
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Terrarixum Offline
*

Posts: 5
Joined: Oct 2011 {socialsites}


Post: #9
RE: Komentarz - wprowadza świetny nastrój czy psuje klimat gry
Jak dla mnie samemu trzeba wybrać, jaki typ filmów zamierza się robić lub oglądać, bo Walkthtough/Playthrough mają inny cel niż Let's Play

Walkthtough/Playthrough - są one dla ludzi, którzy potrzebują wskazówki albo jakiejś pomocy w przyjściu konkretnego momentu danej gry lub pokazania gry pod jakimś względem. Oglądając je zwracamy uwagę w większości na grę.

W Let's Play'u kładzie się nacisk na to co ktoś mówi i jak mówi. W takiego rodzaju filmikach oczekujemy na fajny, luźny i dowcipny komentarze. Ważniejsza jest tu osoba niż sama gra. Chodzi tu o przyciągniecie uwagi widza swoją osobą.
07-10-2011 15:53
Find all posts by this user Quote this message in a reply
HoFiK Offline
*

Posts: 5
Joined: Oct 2011 {socialsites}


Post: #10
RE: Komentarz - wprowadza świetny nastrój czy psuje klimat gry
Let's play - z definicji powinien być z komentarzem, natomiast jakiej jakości będzie ten komentarz, czy będziesz starał się trzymać klimat czy gadał o głupotach to zależy tylko od autora, a widzowie decydują czy taka forma im odpowiada.

Let's Play by HoFiK
'Nic nie jest prawdziwe, wszystko jest dozwolone.'
13-10-2011 12:58
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Post Reply 


Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Gra za komentarz, łapkę, suba. LamaTiVi 12 2.514 14-12-2012 06:06
Last Post: MircoCroCop
  Czy przeszkadza Wam przeklinanie i komentarz nie na temat Dawidio 6 1.858 07-11-2012 14:51
Last Post: Empirator
  Klimat w grach bezelo 3 1.343 19-06-2012 19:04
Last Post: bezelo

Forum Jump:


User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)
Strona główna | Return to Top | Return to Content | Lite (Archive) Mode | RSS Syndication | Forum GTAV.net.pl - Grand Theft Auto 5