Post Reply 
Agora - co to jest?
Author Message
ThePirat19 Offline
*

Posts: 14
Joined: Aug 2011 {socialsites}


Post: #41
RE: Agora - co to jest?
Według prawa (w wielkim uproszczeniu)
Wykorzystujesz własność danej firmy w celach zarobkowych, jednakże jest sposób nawet na agorę jeżeli podałeś nazwę firmy tworzącej ową grę i nie użyłeś całego materiału w formie płynnego let's play bądź oświadczyłeś że umieszczasz film jako materiał promocyjny to sprawa wygląda następująco.
1/3- Agora ma prawo zablokować Twój film
2/3- Możesz się od tego odwołać ale wątpię o skuteczność...
3/3- Naruszyli zasady i powinni anulować blokadę filmu...
I tyle... Pozdrawiam: ThePirat19
28-08-2011 20:36
Find all posts by this user Quote this message in a reply
RomanPL79 Offline
*

Posts: 154
Joined: Feb 2011 {socialsites}


Post: #42
RE: Agora - co to jest?
(28-08-2011 11:06 )ThePirat19 Wrote:  Bo jeżeli spojrzeć na to ze strony agory to wy je łamiecie wrzucając materiały objęte klauzurą praw autorskich i umową licencyjną produktu...

Nie łamiemy żadnych praw autorskich wrzucając swoje zagrajmy. Jest to tzw. "Dozwolony użytek", więc agora nie ma prawa składać roszczeń. Tak w ogóle, to niby od kiedy agora ma prawa do gier, które są nagrywane?

(28-08-2011 11:06 )ThePirat19 Wrote:  I tu trochę racji jest ale uważam że niestety nic z tym nie zrobicie a tworząc temat gdzie krytykuję się agorę

To jest niestety prawda. Naprawę żałuje, że nie można składać do youtube'a jakiś zażaleń.

(28-08-2011 11:35 )ThePirat19 Wrote:  Co do "fair use" to tak samo jak z "materiały reklamowe" jednakże bo dłuższej analizie są one nielegalne a to z jednego powodu Powodują przyrost ludzi subskrybujących wasze kanały co w efekcie przyczynia się do waszego zysku który otrzymujecie korzystając z "ich" materiałów...

Yhm. Więc dlatego, że mamy z tego jakieś "korzyści" jest to nielegalne? Zresztą zwiększenie cyferki przy napisie "widzowie" jest taką dużą korzyścią...

(28-08-2011 17:15 )ThePirat19 Wrote:  2. Agora ma prawo blokować wasze filmy i jest to legalne...

Było by to legalne, jeżeli do danych materiałów mieliby jakieś prawa autorskie or something. Według mnie jest to nielegalne wykorzystywanie swoich przywilejów w celach zarobkowych i wyeliminowania konkurencji.

(28-08-2011 17:15 )ThePirat19 Wrote:  5. Pamiętajcie że za wasze wpisy ponoście odpowiedzialność prawną (tak tylko ostrzegam)

Wyrażanie swojej opinii, snucie domysłów oraz mówienie czym jest agora jest nielegalne? Czyżbyś próbował nas nastraszyć?

(28-08-2011 18:07 )ThePirat19 Wrote:  Jednakże wielkie korporacje typu Ubisoftu zarobiły na YT krocie z powodu Let's playerów. Wielkie wytwórnie muzyczne zarobiły na YT krocie z powodu kopiowania muzyki.

Porównywanie gier z filmami oraz muzyką nie jest dobrym pomysłem, ponieważ te media w dużym stopniu się różnią. Gry nie idzie pokazać w 100% na filmie z jednego powodu - w gry (jak nazwa wskazuje.) się gra, a nie się je ogląda.

(28-08-2011 18:07 )ThePirat19 Wrote:  Myśl agory była szlachetna

Taaak... Pozbywanie się konkurencji dla partnerów jest takie szlachetne...

(28-08-2011 20:36 )ThePirat19 Wrote:  Według prawa (w wielkim uproszczeniu)
Wykorzystujesz własność danej firmy w celach zarobkowych...

Właśnie w tym problem, że nie wykorzystujemy własności danej firmy w celach zarobkowych, a partnerzy którzy wykorzystują te materiały w taki sposób są chronieni przez agorę. I gdzie tu sprawiedliwość?

(28-08-2011 20:36 )ThePirat19 Wrote:  ...jednakże jest sposób nawet na agorę jeżeli podałeś nazwę firmy tworzącej ową grę i nie użyłeś całego materiału w formie płynnego let's play bądź oświadczyłeś że umieszczasz film jako materiał promocyjny to sprawa wygląda następująco.
1/3- Agora ma prawo zablokować Twój film
2/3- Możesz się od tego odwołać ale wątpię o skuteczność...
3/3- Naruszyli zasady i powinni anulować blokadę filmu...

I tu się nie zgodzę. Według mnie Agora nie ma prawa zablokować filmu, ponieważ materiał nie jest jej + jest to "dozwolony użytek" / "prawo cytatu". Już prędzej zrozumiałbym, jeżeli film próbowała zablokować firma, której jest dana gra, ponieważ oni mają prawa autorskie do materiału wykorzystanego w filmie.
(This post was last modified: 28-08-2011 20:49 by RomanPL79.)
28-08-2011 20:48
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
ThePirat19 Offline
*

Posts: 14
Joined: Aug 2011 {socialsites}


Post: #43
RE: Agora - co to jest?
Tak najlepiej powyciągać dane informacje które w takiej formie nie tworzą nawet logicznej całości... Nie zgadzaj się mam to w dup*... to jest sposób myślenia agory jak już raz powiedziałem póki eliminują Ciebie są źli jeżeli dołączysz do nich staną się Twoimi przyjaciółmi... hipokryzja w czystej postaci...

Aha i jeszcze jedno myśl agory podczas jej tworzenia na YT była naprawdę szlachetna i temu zaprzeczyć nie można...

Pozdrawiam.
(This post was last modified: 28-08-2011 20:54 by ThePirat19.)
28-08-2011 20:52
Find all posts by this user Quote this message in a reply
SeedPL Offline
*

Posts: 165
Joined: Nov 2010 {socialsites}


Post: #44
RE: Agora - co to jest?
Quote:Aha i jeszcze jedno myśl agory podczas jej tworzenia na YT była naprawdę szlachetna i temu zaprzeczyć nie można...
Yup, dzięki eliminowaniu konkurencji, mają większe fundusze, które wysyłają do Somalii. To można uznać, za pewien rodzaj szlachetności.

Są to ludzie pozbawieni honoru, bojący się, że ktoś może kręcić lepsze materiały, dzięki którym zdobędzie większą oglądalność, tyle w temacie.
Każdy kto jest w tej organizacji, z miejsca traci u mnie jakikolwiek szacunek i jakąkolwiek wartość.
28-08-2011 21:00
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
TheEurola Offline
*

Posts: 51
Joined: Jul 2011 {socialsites}


Post: #45
RE: Agora - co to jest?
(28-08-2011 21:00 )SeedPL Wrote:  
Quote:Aha i jeszcze jedno myśl agory podczas jej tworzenia na YT była naprawdę szlachetna i temu zaprzeczyć nie można...
Yup, dzięki eliminowaniu konkurencji, mają większe fundusze, które wysyłają do Somalii. To można uznać, za pewien rodzaj szlachetności.

Są to ludzie pozbawieni honoru, bojący się, że ktoś może kręcić lepsze materiały, dzięki którym zdobędzie większą oglądalność, tyle w temacie.
Każdy kto jest w tej organizacji, z miejsca traci u mnie jakikolwiek szacunek i jakąkolwiek wartość.

Seed w pełni się zgadzam. Blokowanie filmów dla własnych zarobków (tudzież partnerów) jest no cóż NIESZLACHETNE. Nie widzę pożytku dla "zwykłych" youtuberów z tej firmy.
Nie do końca chce mi się wierzyć, że podpisując umowę z youtube mają takie prawa jakich używają.

Majne kanałłe. :D
28-08-2011 21:05
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
ThePirat19 Offline
*

Posts: 14
Joined: Aug 2011 {socialsites}


Post: #46
RE: Agora - co to jest?
Podczas tworzenia agory chodziło tylko o jedno o to by Polski YT miało w końcu program partnerski który dał by ludziom zarobić... Od spółki otrzymano sporą sumkę pieniędzy i stworzono cały sztab ludzi grafików, specjalistów CFO, ludzi od wizerunku, oraz ludzi od werbunku i tu drogi się rozeszły... Agora dostała pozwolenie na bycie czymś w rodzaju angielskiego ING Media i tyle... cała historia myśl była dla nas youtuberów że wszystko poszło w stronę pieniędzy to chyba nie dziwne... w dzisiejszym świecie dużo ludzi się sprzedaje jeżeli wiecie jak dużo to staje się to straszne...

Pozdrawiam.
28-08-2011 21:05
Find all posts by this user Quote this message in a reply
RomanPL79 Offline
*

Posts: 154
Joined: Feb 2011 {socialsites}


Post: #47
RE: Agora - co to jest?
(28-08-2011 20:52 )ThePirat19 Wrote:  Tak najlepiej powyciągać dane informacje które w takiej formie nie tworzą nawet logicznej całości...


Zacytowałem te fragmenty twoich wypowiedzi, z którymi się nie zgadzam, uważam za bzdurne oraz na temat których chciałem się wypowiedzieć. Być może wszystkiego dobrze nie zrozumiałem, ale jestem tylko człowiekiem. W dodatku czasem niezbyt kumatym.

A jeżeli ktoś chce zobaczyć treść twoich wypowiedzi, to może przejżeć poprzednie strony. To chyba nie problem.

(28-08-2011 20:52 )ThePirat19 Wrote:  Nie zgadzaj się mam to w dup*... to jest sposób myślenia agory jak już raz powiedziałem póki eliminują Ciebie są źli jeżeli dołączysz do nich staną się Twoimi przyjaciółmi... hipokryzja w czystej postaci...


A kto mówi, że bym się do nich przyłączył?
Ale w sumie taka jest prawda - ktoś tępią ciebie, inni mają dobrze = źle. Ktoś tępią innych, przez co ty masz łatwiej = dobrze.

(28-08-2011 20:52 )ThePirat19 Wrote:  Aha i jeszcze jedno myśl agory podczas jej tworzenia na YT była naprawdę szlachetna i temu zaprzeczyć nie można...

Nie wiem jaka była ta "szlachetna myśl agory", ale teraz na pewno się jej już nie trzymają.

@EDIT

(28-08-2011 21:05 )ThePirat19 Wrote:  Podczas tworzenia agory chodziło tylko o jedno o to by Polski YT miało w końcu program partnerski który dał by ludziom zarobić... Od spółki otrzymano sporą sumkę pieniędzy i stworzono cały sztab ludzi grafików, specjalistów CFO, ludzi od wizerunku, oraz ludzi od werbunku i tu drogi się rozeszły... Agora dostała pozwolenie na bycie czymś w rodzaju angielskiego ING Media i tyle... cała historia myśl była dla nas youtuberów że wszystko poszło w stronę pieniędzy to chyba nie dziwne... w dzisiejszym świecie dużo ludzi się sprzedaje jeżeli wiecie jak dużo to staje się to straszne...

Z początku faktycznie intencje mieli szlachetne ale jak to się mówi - kasa zmienia ludzi.
(This post was last modified: 28-08-2011 21:09 by RomanPL79.)
28-08-2011 21:07
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
ThePirat19 Offline
*

Posts: 14
Joined: Aug 2011 {socialsites}


Post: #48
RE: Agora - co to jest?
chciałoby się powiedzieć piękna historia... ale tak nie jest... i pada pytanie czy naprawdę chcemy znać mechanizm działania, ludzi którzy są odpowiedzialni za administrację? Czy naprawdę tak nam na tym zależy? Teraz zabrzmi to bardzo górnolotnie wiecie co mi się marzyło na YT... Grupa, duża grupa ludzi stojących za sobą murem... popierających siebie w filmikach to by naprawdę dowiodło że można kogoś znać przez internet i że (podobnie jak CTSG) jesteśmy normalnymi ludźmi nie boimy się konkurencji a co więcej popieramy siebie nawzajem... Myśl piękna ale pada pytanie czy do spełnienia skoro możemy się pokłócić o głupią agorę?
Pozdrawiam.
28-08-2011 21:15
Find all posts by this user Quote this message in a reply
TheEurola Offline
*

Posts: 51
Joined: Jul 2011 {socialsites}


Post: #49
RE: Agora - co to jest?
Osobiście chciałabym się dowiedzieć kto i jakim prawem może zablokować mój film. Skoro Agora działa zgodnie z prawem i całkowicie legalnie to czemu nie można o niej mówić i snuć przypuszczenia?

Majne kanałłe. :D
28-08-2011 21:31
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
appareil Offline
*

Posts: 1.160
Joined: Dec 2010 {socialsites}


Post: #50
RE: Agora - co to jest?
Lulz, lolcow najwyższej klasy, zaprawdę. Internet serious business. Czekam na pojawienie się Carla.
Quote:Myśl piękna ale pada pytanie czy do spełnienia skoro możemy się pokłócić o głupią agorę?
Lol wut? Kto tu się kłóci? Ja widzę tylko ludzi rozmawiających i ciebie, który próbujesz sugerować, że rozmowa o Agorze może się dla nas źle skończyć. Nie może, trololo.
Also, protip ze zwyczajów internetowych - na forum się nie podpisujemy na koniec posta.
(This post was last modified: 28-08-2011 21:33 by appareil.)
28-08-2011 21:32
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Post Reply 


Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Dlaczego te forum jest martwe? Ziajowaty 11 7.026 12-08-2014 21:18
Last Post: Lugia007
  O tym jak przedstawiciel "networku" jest sobie modem w dziale "Partnerstwo" GTOqw 28 8.142 28-03-2013 02:46
Last Post: Rexlu
  Machinima, Agora, YouTube który partner? kubn2 52 30.482 14-02-2013 12:15
Last Post: The Meldero
  Agora - Polski ING Media UK Andzia639 26 8.209 31-08-2011 00:07
Last Post: BrzydkiBurak

Forum Jump:


User(s) browsing this thread: 22 Guest(s)
Strona główna | Return to Top | Return to Content | Lite (Archive) Mode | RSS Syndication | Forum GTAV.net.pl - Grand Theft Auto 5