Post Reply 
Agora - co to jest?
Author Message
ThePirat19 Offline
*

Posts: 14
Joined: Aug 2011 {socialsites}


Post: #51
RE: Agora - co to jest?
no nic... snujcie przypuszczenie... :P mi pozostaje się zamknąć...
28-08-2011 21:36
Find all posts by this user Quote this message in a reply
TheEurola Offline
*

Posts: 51
Joined: Jul 2011 {socialsites}


Post: #52
RE: Agora - co to jest?
(28-08-2011 21:36 )ThePirat19 Wrote:  no nic... snujcie przypuszczenie... :P mi pozostaje się zamknąć...

Czekałam na to od 3 godzin.

Majne kanałłe. :D
28-08-2011 21:41
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Wan1Mas Offline

Posts: 599
Joined: Aug 2011 {socialsites}


Post: #53
RE: Agora - co to jest?
Mam takie pytanie do pana Maćka, (chyba że wolisz Czesław), Jakim prawem jakaś organizacja która ma być anonimowa (patrz "Angrora") ma opcje mówienia mi że na filmik który JA NAKRĘCIŁEM FFS nie mam praw autorskich? Prawda jest taka że nie ma żadnej, na moim ForDaLulz koncie na każde "prawa autorskie" odpowiadałem skargą z wklejonym memem "Panem Andrzejem", póki co wszystkie moje problemy znikneły a tak swoją drogą AgoratoBzdura.
28-08-2011 21:44
Find all posts by this user Quote this message in a reply
vlodek2532 Offline

Posts: 316
Joined: Jul 2011 {socialsites}


Post: #54
RE: Agora - co to jest?
Możliwe, że organizacja działa na zasadach prokury udzielonej przez wskazanych posiadaczy praw autorskich

Stąd też organizacja ta może brać kasę dla swoich partnerów. Na filmach ze złożonymi roszczeniami są wyświetlane reklamy z których dochód idzie do ich organizacji a ona rozdziela je na swoich partnerów tylko jaki to ma sens? Wszystko to o ile film nie jest całkowicie zablokowany
(This post was last modified: 28-08-2011 22:18 by vlodek2532.)
28-08-2011 22:16
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
BrzydkiBurak Offline
*

Posts: 95
Joined: Mar 2011 {socialsites}


Post: #55
RE: Agora - co to jest?
Jestem dupek bo nie chcialo mi sie czytac calego tematu.

Przed chwila rozmawialem z administratorem tego forum by zacytowac mu pewne dokumenty ktore agora proponuje ludziom do podpisania. Znam zarowno osoby ktore z takiej przyjemnosci zrezygnowaly jak i zgodzily sie. Znam tez osoby ktore zarowno dopiero podpisza jak i takie ktore umowe wypowiedza (3mc).

Prowadze rowniez rozne rozliczenia z podmiotami mniej lub bardziej wlasnymi w kraju i za granica - rowniez w krajach ktore dla naszego urzedu skarbowego sa nieosiagalne.

Agore wciska teraz najaktywniej dwoch dosc popularnych gosci na YT przy kazdej nadarzajacej sie okazji poniewaz otrzymuja pewnego rodzaju wynagrodzenie/korzysc za zrekrutowanie kolejnych osob pod jej skrzydla. Mijaja sie z prawda obiecujac zlote gory typu cyt. "trzy razy wiecej zarobisz" lub "bedziesz mial pomoc prawnikow" itp. Jest to bzdura. Chca zarobic wciskajac umowe. Nic wiecej. Proponuja to rowniez mniej popularnym vlogerom itp. Najwyrazniej koncza sie duzi partnerzy ktorzy chca na to isc.

A dlaczego ktos moze nie chciec?

Po pierwsze nie zarobisz ani trzy ani dwa razy wiecej. Jesli uda sie otrzymac przelew wiekszy niz zwykly bezposrednio od Google to jest juz sukces. Ale licz na wlasciwie taki sam jak wczesniej +/- 5%.

Podatek? Jasne. Tu wszystko ok. Ale jesli jestes na tyle duzy by przejmowac sie zarobkiem ktory moze stac sie interesujacy dla UKS to... to stac cie na te 200-400usd rocznie by rozliczac te pieniadze za granica... Rezygnujac z przelewania ich do siebie na krajowy rachunek i skupiajac sie na comiesiecznych wycieczkach po bankomatach. Z karta do konta legalnie dzialajacej spolki za granica... ;-) Moge udzielic w tej sprawie drobnego wykladu via Skype po okazaniu symbolicznej wplaty na Pajacyka w imieniu zainteresowanego. Doswiadczneie mam od ulubionego stanu w USA przez wszystkie wynalazki azjatyckie. Zapraszam.

W umowie ktora proponuje agora istnieja zapisy ktore przecza "sprzedazowej gadce" w/w "sprzedawcow" bo uscislaja w jakim zakresie obowiazuje nas odpowiedzialnosc w przypadku potencjalnych roszczen osob trzecich itp. Jest to napisane tak ze umowa ta stanowi wlasciwie oswiadczenie nie tylko brania wszystkiego na siebie... ale rowniez zwracania agorze absolutnie wszelkich kosztow zwiazanych z sama obsluga takiego roszczenia. Tymczasem ta sama umowa stanowi od dalszym licencjonowanie juz przez agore... wlasciwie nie wiadomo komu.

Wiec czy warto?

Jesli masz problemy z uzyskaniem partnera... Agora moze zaoferowac jakas pomoc w zmianie tej sytuacji. Za to duzy plus. Nie chce nic sugerowac ale wiecie dlaczego zazwyczaj nie mozna dostac partnera nawet gdy jest sie "duzy". Wiec nie napisze bezposrednio ale kazdy sie domysli co agora moze sprawic dzieki swojej pozycji i relacjach z google.

Jesli boisz sie podatkow. Plac je sam lub nie plac wcale... oczywiscie oddajac je spolce zarejestrowanej na siebie... tfu! mielem na mysli na niewiadomo kogo!!! dzialajacej legalnie w kraju w ktorym podatki sa bardziej przyjazne. Chyba ze masz to wszystko w dupie i chcesz by robil to ktos inny za ciebie... wtedy agora jest ponownie ok. Pomijam sprawe uczciwosci takich rozwiazan o ktorych mozemy porozmawiac. Podkreslam jednak ich "bialosc".

Jesli robisz content ktory moze powodowac roszczenia jakiegos podmiotu czy osob trzecich... umowa i zwiazek z agora moze sprawic ze zamiast zadosuczynic... zbankrutujesz.

Jesli chcesz by inni "agorowcy" polecili twoj kanal... nawet jesli nie miedzy wami zwiazku... agora ponownie sie przyda. generalnie jesli nie jestes skrajnym hujem to sprawi to ze bedziesz szybciej zdobywal widzow nic nie robiac. Ale i tak jest to nie do porownania z predkoscia zbierania widzow na zasadzie polecenia przez kogos wiekszego kto zrobi to via biuletyn itp za flaszke czy po rpsotu dla kolegi... Tutaj chce serdecznie i oficjalnie podziekowac CTSG ktory dodal mi 1500 widzow w jeden dzien na potrzeby naszej intrygi "lapka srapka" na cebulaczanym koncie ;-)

Czy cos jeszcze? Nie bardzo. Czy ktos taki jak ja skorzysta kiedykolwiek z agorowych wynalazkow barwnie oferowanych przez innych juz zagorowanych partnerow? Na pewno nie. Bez wzgledu na to jakiego rodzaju bede tworzyc content. Po pierwsze nawet 100k widzow i stukanie "1 minute video" codziennie nie zaswieca dolarow w moich oczach... a po drugie... jesli bym "musial" to zorganizuje sobie to sam. Kazdy nawet cwierc-debil rowniez sobie z tym poradzi.

Wniosek? Polecam zrozumiec paragraf 6 umowy z agora. Sprawdzic przelew "przed" i "po" majac na uwadze ze dodatnia roznica moze isc w parze ze zwyklym wzrostem ktory notowalismy jeszcze "przed... przed" ;-) Jesli rozliczenie nam nie pasuje skorzystac z wypowiedzenia umowy ktore opisano w paragrafie 10. Jesli tworzymy "roszczeniowy" content... polecam skonsultowac sie najpierw z jakas doswiadczona kancelaria z umowa w reku lub sprawdzic zdolnosc kredytowa ;-) Sa osoby ktorym zarowno doradzilem jej podpisanie i takie ktorym odradzilem. Tych drugich akurat bylo dotychczas wiecej. Po prostu wspolpraca jest dla jednych bardziej a dla innych mniej korzystna. I jest to sprawa absolutnie INDYWIDUALNA.

Jest mozliwe ze kiedys opisze to w jakims swoim debilnym oredziu ktore bedzie traktowac o partnerstwie i YT ogolnie.

Natomiast model biznesowy ktory agora stworzyla na potrzeby swojej wspolpracy z partnerami nie jest tematem na tego typu forum.

//Od teraz staraj się ograniczać z takimi tekstami.

Nie ma to jak zepsuc editlists w cp

Kazdy pseudo-troll wpisany na liste ignorowanych = uscisk dloni prezesa!
(This post was last modified: 31-08-2011 12:23 by Gik.)
30-08-2011 23:46
Find all posts by this user Quote this message in a reply
RomanSzondi Offline
*

Posts: 86
Joined: Jul 2011 {socialsites}


Post: #56
RE: Agora - co to jest?
Wniosek? Agora jest bee. Jest fajna tylko dla nontalentów chcących szybko zdobyć widzów i jeszcze "zarobić". W końcu mogli by więcej bez Agory. Ja mam to gdzieś, jak będzie to będzie, jak nie to nie.

Quote:"roszczeniowy" content
Roszczeniowy content jest wtedy gdy agora już odpowiedziała na domniemane roszczenie, czy jak YT poinformuje o identyfikacji? Chodzi o to: Jeśli Agora jeszcze nie odpowiedziała na domniemaną identyfikację, to mam już się martwić? Czy jak już odpowiedzą?

Quote:Jesli chcesz by inni "agorowcy" polecili twoj kanal... nawet jesli nie miedzy wami zwiazku... agora ponownie sie przyda. generalnie jesli nie jestes skrajnym hujem to sprawi to ze bedziesz szybciej zdobywal widzow nic nie robiac. Ale i tak jest to nie do porownania z predkoscia zbierania widzow na zasadzie polecenia przez kogos wiekszego kto zrobi to via biuletyn itp za flaszke czy po rpsotu dla kolegi... Tutaj chce serdecznie i oficjalnie podziekowac CTSG ktory dodal mi 1500 widzow w jeden dzien na potrzeby naszej intrygi "lapka srapka" na cebulaczanym koncie ;-)

Taa, nie wszyscy jednak mają tak fajnych znajomych. Niektórym pozostaje tylko Agora.
I ten system polecania nie zawsze się sprawdza. To chyba tylko jak jest się już w jakimś stopniu "dużym"

Na teraz tyle, póżno już. Może jutro ( znaczy dzisiaj ) coś dopiszę.
A Burak czekam na tego aloga. Wiem ,że nie obecałeś.

PS.

Quote:paragrafie 10.
Można gdzieś tą umowę przeczytać? Ciekawią mnie te paragrafy.
(This post was last modified: 31-08-2011 00:50 by RomanSzondi.)
31-08-2011 00:45
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Mandero Offline
*

Posts: 159
Joined: Apr 2011 {socialsites}


Post: #57
RE: Agora - co to jest?
Quote:Można gdzieś tą umowę przeczytać? Ciekawią mnie te paragrafy.
Podpinam się.
31-08-2011 08:15
Find all posts by this user Quote this message in a reply
BrzydkiBurak Offline
*

Posts: 95
Joined: Mar 2011 {socialsites}


Post: #58
RE: Agora - co to jest?
Dokumentu wrzucic bezposrednio nie moge. Moze zawierac jakas ceche szczegolna powiazana z jej normalnym odiorca ktoremu szkodzic nie chce. W koncu byl na tyle uprzejmy by kurat mi ja zostawic na wycieraczce.

Zasiegnelem wiec porady u zakontraktowanego specjalisty co jak i kiedy moge komus cytowac by miec pewnosc ze nikt nie bedzie cierpiec.

Zacytowalem interesujace fragmenty administratorowi forum i z dyskusji ktora temu towarzyszyla powstal moj post. Rozumiem ze dziwnie to moze wygladac bez zrodla ale niestety taka jego forma na publicznym forum musi wystarczyc...

Buraczane oredzie moze bedzie. Ale na ta chwile nie jest to jeszcze temat ktory tak bardzo mnie irytuje. Owszem postawa i naciaganie pewnych spraw przez w/w osobnikow jest wybitnie *&^&*( ale to nie jest jeszcze powod by szkodzic normalnie dzialajacemu przedsiebiorstwu. Zobacze jak to sie potoczy. Tymczasem biorac pod uwage moje powinowactwa z roznymi vlogerami temat ciagle wraca i pojawiaja sie ciagle nowe zeznania wiec na pewno bede wiedziec kiedy ta irytacja zamieni sie w cos wiecej ;-)

Nie ma to jak zepsuc editlists w cp

Kazdy pseudo-troll wpisany na liste ignorowanych = uscisk dloni prezesa!
01-09-2011 09:14
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Sakulos Offline
*

Posts: 86
Joined: Aug 2011 {socialsites}


Post: #59
RE: Agora - co to jest?
Grunt, że wiemy co i jak.
Wszystko trzyma się kupy więc namacalnych dowodów tu nie trzeba ^^

Mój blog
[Image: xd.jpg]
01-09-2011 12:29
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Andzia639 Offline
*

Posts: 158
Joined: May 2011 {socialsites}


Post: #60
RE: Agora - co to jest?
Odnośnie roszczeń:

Quote:Witam,

Problem ten wynika ze strony YT, wszelkie roszczenie zostaną anulowane. Po prostu z niewyjaśnionych przyczyn poprzestawiały się na niektórych naszych kanałach opcje dotyczące identyfikatorów treści. Zostało to już w 90% naprawione, ale cały czas jeszcze nad tym pracujemy.

Pozdrawiam,
01-09-2011 12:32
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Post Reply 


Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Dlaczego te forum jest martwe? Ziajowaty 11 7.026 12-08-2014 21:18
Last Post: Lugia007
  O tym jak przedstawiciel "networku" jest sobie modem w dziale "Partnerstwo" GTOqw 28 8.142 28-03-2013 02:46
Last Post: Rexlu
  Machinima, Agora, YouTube który partner? kubn2 52 30.482 14-02-2013 12:15
Last Post: The Meldero
  Agora - Polski ING Media UK Andzia639 26 8.209 31-08-2011 00:07
Last Post: BrzydkiBurak

Forum Jump:


User(s) browsing this thread: 16 Guest(s)
Strona główna | Return to Top | Return to Content | Lite (Archive) Mode | RSS Syndication | Forum GTAV.net.pl - Grand Theft Auto 5