Post Reply 
Agora - co to jest?
Author Message
ThePirat19 Offline
*

Posts: 14
Joined: Aug 2011 {socialsites}


Post: #71
RE: Agora - co to jest?
Nie nie... JJay po prostu w niej jest... Ludzi nie rekrutuje i tu się z Tobą zgadzam. Jeżeli to tak zabrzmiało to przepraszam.
04-09-2011 07:49
Find all posts by this user Quote this message in a reply
CTSG Offline
*

Posts: 216
Joined: Jun 2011 {socialsites}


Post: #72
RE: Agora - co to jest?
Nie wiem jak Wy, ale od czasu kiedy monetyzacja filmów trafiła do praktycznie wszystkich użytkowników YouTube, ja zmagam się z roszczeniami pod niemal każdym filmikiem. Kilka sekund po publikacji filmiku wiszą już na nim 1-2 zażalenia od dużych partnerów, którzy w żaden sposób nie są posiadaczami praw autorskich do jakichkolwiek treści audiowizualnych zawartych w moich nagraniach. Szczerze nie wierzę, że są to błędy systemu ContentID. Zwyczajnie nadużywają w jakiś sposób ContentID lub mają jakieś boty zgłaszające wszystkie nowe filmiki. Wszyscy chyba wiemy, że nagrania na takich kontach jak moje są najpopularniejsze przez pierwsze 1-2 dni. Przez ten czas, nawet jeśli oczekujemy na rozpatrzenie roszczenia, to pod naszymi filmikami wyświetlają się reklamy dużych partnerów. Po 1-2 dniach roszczenia są akceptowane, cudze reklamy znikają, pojawiają się nasze, ale... kto miał filmik zobaczyć, już to zrobił. Wiem, że nie tylko ja zmagam się z tym problemem - macie może jakieś dodatkowe informacje na ten temat? Myślę, że warto w jakiś sposób zareagować, bo nawet jeśli nie wszyscy z nas są w ten sposób okradani, to sprawa wydaje mi się skandaliczna.

PS. Nie chodzi tutaj tylko po Agorę. Roszczenia składa również Netcom, IGN, X Media Digital czy XboxViewTV.

I'm the root of all that's evil, yeah, but you can call me cookie.
(This post was last modified: 11-10-2011 11:38 by CTSG.)
11-10-2011 11:37
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
kaszub Offline
*****

Posts: 535
Joined: Nov 2010 {socialsites}


Post: #73
RE: Agora - co to jest?
Nie mam pojęcia jak to dokładnie działa, ale może jakiś szantaż? Niech się więcej partnerów z tym problemem zbierze i napiszcie do googla, żeby zrobili z tym porządek, bo inaczej wyłączycie opcję dzielenia się zyskami z reklam. Jeśli nie dostajecie kasy Wy, to oni też niech nie dostaną. ;-)
11-10-2011 12:07
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
CTSG Offline
*

Posts: 216
Joined: Jun 2011 {socialsites}


Post: #74
RE: Agora - co to jest?
Prawdę mówiąc nie chciałem o tym mówić, bo nie mam na to dowodów, ale słyszałem od jednego z Agorowych partnerów, że ich reprezentant sugerował mu właśnie zgłaszanie cudzych materiałów jako sposób na szybką kasę. Jeśli to prawda, to mamy tutaj spory skandal. Warto spróbować zebrać jakieś informacje i dowody.

I'm the root of all that's evil, yeah, but you can call me cookie.
11-10-2011 12:16
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Wan1Mas Offline

Posts: 599
Joined: Aug 2011 {socialsites}


Post: #75
RE: Agora - co to jest?
(11-10-2011 11:37 )CTSG Wrote:  PS. Nie chodzi tutaj tylko po Agorę. Roszczenia składa również Netcom, IGN, X Media Digital czy XboxViewTV.

NetCom to cms popularnej pomarańczki, "sprzedają się jak leci" ponoć są ruscy, ale to... szwajcarzy.
XboxViewTV to chyba CMS własny, bardzo możliwe że jakiś prywatny ogar znalazł Ciebie i sypie falseflaggiem http://www.youtube.com/user/XboxViewTV poczytaj komentarze.
X Media Digital, z tego co pamiętam jest to coś ma wzór IGN, dają partnera jak leci w krajach zachodnich (Niemcy, Francja etc) mogę się mylić.
Zdziwił mnie IGN, mają bodajże 3-4 kanały które mają po ~400 tys subów, (przynajmniej rok temu z diggesta) i wypuszczali tam swoje widełka,
Błąd, http://www.youtube.com/user/ignentertainment sprawdź polecanych.

czyżby wyczuli leszcza i bawią się w reklamy?

Liczę, że troszkę pomogłem.
(This post was last modified: 11-10-2011 12:47 by Wan1Mas.)
11-10-2011 12:34
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Przemcio Offline
*

Posts: 143
Joined: Aug 2011 {socialsites}


Post: #76
RE: Agora - co to jest?
To nie lepiej dać film jako prywatny (już przed uploadem), zgłosić roszczenia, czekać aż znikną i dopiero wtedy udostępnić publicznie? Ja tak zawsze robię, z każdym filmem, ale akurat roszczeń miałem może 3 i każde zostało wycofane. Robię to bardziej dlatego, by nie było głupich pytań typu "Czemu taka słaba jakość?" + mogę także ustawić sobie ładnie adnotacje i wszystkie inne pierdoły, a potem wypuścić to publicznie : D
11-10-2011 13:34
Find all posts by this user Quote this message in a reply
kaszub Offline
*****

Posts: 535
Joined: Nov 2010 {socialsites}


Post: #77
RE: Agora - co to jest?
(11-10-2011 13:34 )Przemcio Wrote:  To nie lepiej dać film jako prywatny (już przed uploadem), zgłosić roszczenia, czekać aż znikną i dopiero wtedy udostępnić publicznie? Ja tak zawsze robię, z każdym filmem, ale akurat roszczeń miałem może 3 i każde zostało wycofane. Robię to bardziej dlatego, by nie było głupich pytań typu "Czemu taka słaba jakość?" + mogę także ustawić sobie ładnie adnotacje i wszystkie inne pierdoły, a potem wypuścić to publicznie : D

No ale jak da jako prywatne, to skąd ten "oszust" będzie wiedział czy film się ukazał? Sytuacja bez wyjścia.
11-10-2011 13:51
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Wan1Mas Offline

Posts: 599
Joined: Aug 2011 {socialsites}


Post: #78
RE: Agora - co to jest?
Wypuszczam na 10h, daje na prywatny, wypuszczam za 2
11-10-2011 15:25
Find all posts by this user Quote this message in a reply
HoFiK Offline
*

Posts: 5
Joined: Oct 2011 {socialsites}


Post: #79
RE: Agora - co to jest?
Mam tylko kilka miesięcy 'stażu' jeśli chodzi o prowadzanie własnego kanału ale ostatnio zaczęły pojawiać się na moich filmach roszczenia 'firm' których kanałów nie udało mi się znaleźć na YT a po nazwie ciężko stwierdzić o co im tak naprawdę chodzi, kto to jest i do jakiej dokładnie części moich filmów maja 'problem'. Dwie najczęstsze 'osoby trzecie' to:
-Netcom;
-IDOL (Independent Distribution On Line).

Co to kwestii samej Agory myślę że jeśli informacje o tym wyciekną na większą skale może zrobić się niemałe zamieszanie.

Let's Play by HoFiK
'Nic nie jest prawdziwe, wszystko jest dozwolone.'
11-10-2011 16:15
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Przemcio Offline
*

Posts: 143
Joined: Aug 2011 {socialsites}


Post: #80
RE: Agora - co to jest?
(11-10-2011 13:51 )kaszubiak Wrote:  No ale jak da jako prywatne, to skąd ten "oszust" będzie wiedział czy film się ukazał? Sytuacja bez wyjścia.

No tak, ja mówiłem o tych automatycznych roszczeniach, które dostajesz od razu po dodaniu filmu, bo myślałem, że o te chodzi, a widzę tu też inne przypadki : D Sorry, za moje niedoczytanie.

//Edit
Chociaż nie

CTSG Wrote:Kilka sekund po publikacji filmiku wiszą już na nim 1-2 zażalenia od dużych partnerów

Zrób tak jak mówiłem wcześniej - daj film najpierw jako prywatny, jeśli roszczenia będą pojawiać się nawet w prywatnym filmie (tak jak mi), tzn., że możesz to wyeliminować metodą, którą podałem wyżej, niestety skutkującą tym, że film dodasz 1 - 2 dni później, ale cóż zrobić : D

Ew. dajesz film przez 10 sekund na publiczny, dostajesz roszczenia, zmieniasz na prywatny i reszta to samo : P
(This post was last modified: 11-10-2011 18:00 by Przemcio.)
11-10-2011 17:48
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Post Reply 


Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Dlaczego te forum jest martwe? Ziajowaty 11 7.026 12-08-2014 21:18
Last Post: Lugia007
  O tym jak przedstawiciel "networku" jest sobie modem w dziale "Partnerstwo" GTOqw 28 8.143 28-03-2013 02:46
Last Post: Rexlu
  Machinima, Agora, YouTube który partner? kubn2 52 30.482 14-02-2013 12:15
Last Post: The Meldero
  Agora - Polski ING Media UK Andzia639 26 8.209 31-08-2011 00:07
Last Post: BrzydkiBurak

Forum Jump:


User(s) browsing this thread: 25 Guest(s)
Strona główna | Return to Top | Return to Content | Lite (Archive) Mode | RSS Syndication | Forum GTAV.net.pl - Grand Theft Auto 5